Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa nowe flagowce Samsunga w II półroczu tego roku

Dwa nowe flagowce Samsunga w II półroczu tego roku

LuiN 31 Lipca 2014 12:08

2 4

Kim Hyun-joon, wiceprezes działu mobilnego Samsunga potwierdził plany firmy dotyczące wprowadzenia w tym roku dwóch nowych modeli smartfonów z najwyższej półki. Mają być wykonane z "nowych materiałów".




Premiery nowych flagowców to odpowiedź na rosnącą konkurencję i spadającą sprzedaż Samsunga (pierwszy kwartalny spadek od prawie trzech lat). Samsung oficjalnie potwierdza zastosowanie nowych materiałów, wygląda więc na to, że rzeczywiście Galaxy Alpha ma metalową ramkę wokół obudowy.


Zobacz: Menadżerowie Samsunga oddają premie


Jednym z dwóch wymienionych modeli niemal na pewno będzie Samsung Galaxy Note 4 - koreański producent przyzwyczaił już nas do jesiennego odświeżania jego portfolio phabletów. Drugim będzie prawdopodobnie Samsung Galaxy Alpha z 4,8-calowym ekranem AMOLED, nowym chipsetem Exynos ze zintegrowanym modułem LTE, wymiennym akumulatorem, metalową ramką wokół obudowy i szeregiem czujników znanych z Galaxy S5. Według ostatnich przecieków, Alpha zostanie oficjalnie zaprezentowany już 4. sierpnia.


Zobacz: Samsung Galaxy Alpha już 4 sierpnia?

Źródło tekstu: The Wall Street Journal, wł     

w sumie: 20
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    1. ~user_delete27  2014-07-31 12:48:19  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    To jak cios w krocze dla obecnych posiadaczy S5 ;) Będziecie musieli kupić nowego flagowca bo S5 już nie będzie "trendi" :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    2. ~Lol  2014-07-31 12:59:27  host: google-proxy-66-249-81-72.google.com

    @1 nie tyle trendi co nie bedzie zadnego wsparcia. Szybko Samsung postarzy obecne produkty aby zamulaly bardziej jak po wyciagnieciu z pudelka :) sprzedaz pada na pysk to trzeba sie ratowac. Kurcze widac po HTC i Sony do ktorych dolaczyl Samsung ze wykorzystanie Androida jest smiertelne. Witamy Chinskich tanich producentow :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    3. ~  2014-07-31 13:08:11  host: adfl154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeszcze trochę i "flagowce" będą co tydzień, a oznaczenia modeli będą trzycyfrowe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4.  2014-07-31 13:13:37

    Rozdrobnienie we flagowcach nie jest wg. mnie dobrą decyzją.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    5.  2014-07-31 13:15:02

    @1, a to S5 był trendi? Tak bardzo chciałem kupić, ale ilekroć go brałem w ręce to mnie odrzucał. I po wynikach patrząc nie tylko mnie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6.  2014-07-31 13:17:57

    Wiekszosc ludzi chce po prostu smartfona do rozmow i internetu. Samsung jest specjalista od szybkiego postarzania produktu aby po gwarancji sie niemal nie rozsypal. I nie w smak wlascicielom to ze smartfon jest uzywany kilka lat zamiast co roku zmieniac na najnowszego z wsparciem producenta. Do tego dochodza telekomy ktore wciskaja wszysztkim bez wyjatku smartfony mimo ze tylko niewielka czesc spoleczenstwa ich potrzebuje. Przykladem jest moj tata ktory przedluzal umowe. Mimo ze slabo widzi sprzedawcy nie przeszkodzilo wcisnac flagowca. Dobrze ze wtedy z nim bylem.
    Podsumowujac, flagowce moga sobie wystawiac co tydzien. Madre odoby beda wiedzialy co z tym zrobic - ominac szerokim lukiem. Pytanie za 100 punktow: co ma nowy flagowiec czego moj/twoj obecny smartfon nie ma? Rozmowy sa?
    - Sa.
    - Internet jest?
    - Jest.
    - Wyswietlacz jest?
    -Jest
    To w takim razie czego nie ma stary co ma nowy????

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-07-31 13:18:17

    Wiekszosc ludzi chce po prostu smartfona do rozmow i internetu. Samsung jest specjalista od szybkiego postarzania produktu aby po gwarancji sie niemal nie rozsypal. I nie w smak wlascicielom to ze smartfon jest uzywany kilka lat zamiast co roku zmieniac na najnowszego z wsparciem producenta. Do tego dochodza telekomy ktore wciskaja wszysztkim bez wyjatku smartfony mimo ze tylko niewielka czesc spoleczenstwa ich potrzebuje. Przykladem jest moj tata ktory przedluzal umowe. Mimo ze slabo widzi sprzedawcy nie przeszkodzilo wcisnac flagowca. Dobrze ze wtedy z nim bylem.
    Podsumowujac, flagowce moga sobie wystawiac co tydzien. Madre odoby beda wiedzialy co z tym zrobic - ominac szerokim lukiem. Pytanie za 100 punktow: co ma nowy flagowiec czego moj/twoj obecny smartfon nie ma? Rozmowy sa?
    - Sa.
    - Internet jest?
    - Jest.
    - Wyswietlacz jest?
    -Jest
    To w takim razie czego nie ma stary co ma nowy????

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~user_delete27  2014-07-31 13:21:07  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    @5 stąd też cudzysłów w słowie trendi

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    9. ~gość  2014-07-31 13:33:56  host: apn-46-77-88-183.dynamic.gprs.plus.pl

    a co ma słabe widzenie twojego taty do flagowca? jak słabo widzi to znaczy że tylko nokia 3310? dobrze słabo wcale wzrok nic nie ma do wyboru telefonu w dzisiejszych czasach.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~  2014-07-31 13:40:47  host: user-94-254-209-87.play-internet.pl

    Głównie o funkcje specjalne i flagowców i bardziej rozbudowane funkcje standardowych aplikacji, nowsze technologie i szybsze lepsze podzespoły. Tym się różnią flagowce od tych tanich smarfonów, można na tańszych zrobić prawie wszystko to co na droższych ale zwyczajnie brakuje tego doznania jak się to robi. Jest szybciej i lepiej jakościowo ogólnie używanie drogich telefonów jednego producenta. Kolarka i górski czy zwykły składak to też rower ale jednak różnie się na nich jeździ:) nie porównujcie bezpośrednio telefonów mają niby to samo:) 

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    11. ~ja  2014-07-31 13:49:24  host: 83-238-78-163.static.ip.netia.com.pl

    Chętnie kupię następcę mojej wysłużonej Nokii N82, ale nigdzie nie mogę znaleźć telefonu który obsługuje wideorozmowy przez 3G i ma głosowe wybieranie numerów poprzez zestaw głośnomówiący w aucie via Bluetooth. Wszystko oczywiście na wbudowanym oprogramowaniu. Cyberon Voice Commander odpada. Jakieś sugestie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    12.  2014-07-31 13:56:06

    @9 ciekawe po co starszej osobie telefon dotykowy. Do godziny rozmow miesiecznie bez sms i bez korzystania z internetu? Nie dostrzegasz problemu dotyczacego wciskania przez sprzedawcow telefonow dotykowych. Wiele osob chce zwykly telefon. A to nie ma w salonie i nie wiadomo kiedy dotrze i z braku laku przystaje sie na propozycje sprzedawcy. Do dzisiaj jest wiele smartfonow ktore maja dobre parametry tyle ze producenci zapomnieli juz o nich. Specjalnie postarzyli produkt aby otworzyc droge nowszym produktom. Wszystko ok tylko czemu tak szybko sie postarza telefony? Czyzby dla kasy?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    13. ~zitasek  2014-07-31 14:06:17  host: adoj203.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale wyboru w "klasycznych" słuchawkach nie ma dużego. Jak ktoś chce przyzwoity aparat czy 3g i videopołączenia to qpa.
    Co ze współczesnych telefonów "nie dotykowych" może zastąpić np. SE HAZEL ?
    Co do flagowców to mi nie przeszkadzają nie posiadam i nie mam zamiaru kupować, brakuje mi mini następcy XCOVER-a ...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-07-31 14:19:56

    @11: wideo rozmowy po 3G ma większość Samsungów, w tym wszystkie topowe. Wybierania głosowego nie ma, bo asystenci głosowi nie mają naszej mowy. Nie wiem co Ci nie pasuje w Cyberionie- mam, używam i jestem zadowolony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15. ~ja2  2014-07-31 14:38:46  host: public-gprs515159.centertel.pl

    @11 I nie znajdziesz. Android nie obsługuje natywnie wideorozmów. Pozostają do wyboru nakładki producenta (faktycznie Samsungi mają) albo aplikacje typu Skype. Jednak nie są to prawdziwe wideorozmowy w rozumieniu usługi operatora i np. ze "starszą" Nokią i tak się nie połączysz.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16.  2014-07-31 14:45:38

    @15: w Samsungach są wideo rozmowy.