Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa LG z obsługą Wi-Fi Calling w Play

Dwa LG z obsługą Wi-Fi Calling w Play

orson_dzi 27 Kwietnia 2017 14:53

3 2

lg k8 2017 lg g6


Play dodał dwa kolejne modele do listy urządzeń obsługujących Wi-Fi Calling. Jedno z nich dopiero jutro wejdzie do oferty operatora.

Nowymi smartfonami obsługującymi rozmowy po sieci Wi-Fi są:
LG K8 2017 dopiero jutro pojawi się w ofercie operatora.




Kilka chwil po publikacji wpisu, Play dodał do listy również Samsungi Galaxy S8 i Galaxy S8+.

Lista modeli obsługujących Wi-Fi calling w Play:

Źródło tekstu: Play; wł     

Dodaj do:

Tagi: play | lg g6 | wi-fi calling | lg k8 2017

w sumie: 24
  • 3

    5. ~  2017-04-27 15:22:32  host: host-185.45.216.114.citimedia.pl

    Kto Ci takich bzdur naopowiadał, że nie będzie roamingu?

  • 3

    6.  2017-04-27 15:28:29

    @2. Nie do końca, to po pierwsze, a po drugie świat się na Europie nie kończy.

  • 1

    7.  2017-04-27 15:34:57

    roaming przecież zostaje, kwoty się zmieniają. wifi calling to ratunek dla klientów którzy w play notorycznie nie mają zasięgu

  • -2

    8.  2017-04-27 15:37:30

    @5 Zobacz co rada europy podpisała 25 kwietnia 2017 r.
    @ 4 Udostępnisz mi na wsi ,w garażu biurowca mi wifi ,jakoś nie wożę swojego routera w aucie....
    @3 Nie mam już playa,teraz mam prawie zawsze zasięg ....

  • 2

    9.  2017-04-27 15:47:58

    A mi VoWiFi pomaga w domu. Żadna sieć komórkowa nie daje rady.

  • 0

    10. ~LOL  2017-04-27 15:58:32  host: 77-254-153-173.adsl.inetia.pl

    @Insomnia

    A jak się zalogujesz do obcych sieci WiFi żeby z nich dzwonić?

  • 0

    11.  2017-04-27 15:59:17

    play chyba sam wie, że tylko po wifi jego uzytkownicy mogą gdziekowleik zadzwonić. inaczej ich telefonów mozna uzywac jako przycisków do papieru jedynie

  • 2

    12. ~mm  2017-04-27 16:12:27  host: user-94-254-146-114.play-internet.pl

    @8
    Jest zasadnicza różnica między zlikwidowaniem roamingu a zlikwidowanie opłat za roaming.
    Rozumiem że w ogólnych mediach może piszący nie wiedzą o tej różnicy ale na portalu telekomunikacyjnym raczej by należało taki "drobny" niuans znać.

  • 0

    13. ~Bartek  2017-04-27 16:47:09  host: ip-37-248-253-27.a2mobile.pl

    @ 12 slyszałem o stawkach roamingowych, o dopłatach też, ale co to są opłaty za roaming? @8 zgodzę się z Tobą, rozporządzenie jest dostępne na ich stronie, a w nim jest wyraźnie słowo zniesienie roamingu a nie dopłat i wymienione są kraje.

  • -3

    14. ~Hotelarz  2017-04-27 16:53:52  host: user-46-112-72-121.play-internet.pl

    Nie potrzebna usługa, będąc na wsi i mając internet tylko mobilny to normalne, że zasięg mam w domu i mi to niepotrzebne, no chyba że ktoś ma badziewny dotykowy telefon i mieszka w blokowiskach to ma problem i może mu to potrzebne niewiem

  • 3

    15.  2017-04-27 17:05:00

    14: Nawet jak mieszkasz na wsi i masz słaby zasięg sieci, to internet LTE+router+antena na dachu+VoWiFi umożliwią Ci komfortowe rozmowy w domu i okolicy. Także może Tobie nie potrzebne, ale to nie znaczy, że niepotrzebne w ogóle.

  • 0

    16. ~Marek  2017-04-27 17:19:29  host: user-94-254-147-76.play-internet.pl

    Największą wadą WiFi calling jest jednak konieczność kupienia telefonu u operatora.
    Mi by się przydała ta usługa ale w cale nie marzy mi się wiązanie umową z operatorem czy pożegnanie z gwarancją po wgraniu softu operatora.
    Trzeba poczekać aż WiFi calling będzie dostępny w niebrandowanych telefonach. Do tego czasu można posiłkować się usługą "Telefon.Play.pl" i ewentualnie routerem mobilnym za granicą".

  • 1

    17. ~  2017-04-27 17:56:30  host: 6bb6e9d7.setaptr.net

    Mnie osobiście WiFi Calling przydałby się do przedłużenia zasięgu w domu. Pół domu w mocnym zasięgu, pół domu gdzie zrzuca do 2G, ale to potrzebna jest obsługa VoLTE, a Play jej nie ma.

  • 0

    18.  2017-04-27 19:13:13

    Zastanawiam się dlaczego operatorzy nie podadzą ustawień do konfiguracji VoLTE lub VoWiFi, ewentualnie dlaczego nie dogadają się z producentami Smartfonów, aby dorzucili ustawienia ich sieci w updatach softu...

  • 0

    19.  2017-04-27 20:36:09

    @18 przecież tak właśnie zrobili z apple, z androidem jest trudniej w tego typu kwestiach, za dużo wersji, producentów, modeli itd.

  • -1

    20. ~Pan Pikuś  2017-04-27 20:38:16  host: 87-206-116-108.dynamic.chello.pl

    @18 bo operator woli, żebyś telefon kupił u niego. Dlatego te usługi są tylko w brandowanych telefonach. Przynajmniej na razie...

  • -2

    21. ~wania z chliwa  2017-04-27 21:23:58  host: user-94-254-128-153.play-internet.pl

    Nie prościej zrobić to na zasadzie voipa. Login hasło i i adres SIP. Wtedy każda apka pod voip z androida to łyknie. Ale nie wsadzają jakieś badziewne wymagania.I żeby nie było używam play i innych operatorów. Dlaczego a2 mobile potrafi tak zrobić a reszta nie hę?

  • 1

    22.  2017-04-27 21:34:54

    @16 kup iPhona

  • -1

    23. ~Gladiator  2017-04-27 22:18:35  host: 89-66-124-21.dynamic.chello.pl

    raz mialem do czynienia z softem od play - telefon od nowości nie dał sie odpalic. stwoierdziłem, ze to znak i wybilem sobie z głowy takie pomysły na przyszłosc

  • 0

    24. ~Rupert  2017-04-28 07:54:24  host: 167-8.weiz.tu.koszalin.pl

    A co z K10 LTE 2017? Próbowałem odpalić WiFi Calling, ale niestety w odróżnieniu od modelu 2016, nowy model nie jest obsługiwany... :(

Dodaj swoją opinię