Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa gimnazja w Olsztynie bez komórek

Dwa gimnazja w Olsztynie bez komórek

WitekT 10 Listopada 2006 13:28

0 0

Dyrektor gimnazjum nr 12 wprowadził zakaz przynoszenia telefonów komórkowych. W gimnazjum nr 7 inicjatywę przejęli uczniowie i rodzice - samorząd uczniowski spotkał się z radą rodziców i wspólnie rozważali, co można poprawić w szkole.

Andrzej Tymecki, dyrektor Gimnazjum nr 12, zakaz przynoszenia telefonów do szkoły wprowadził 27 października, w dniu żałoby po głośnym samobójstwie Ani, uczennicy gdańskiego gimnazjum. Zakaz obowiązuje drugi tydzień, a dyrektor uważa, że uczniowie nie mają większych problemów z przestrzeganiem go. Chce też uniknąć przepychanek słownych w rodzaju miałem, ale nie używałem. Sygnałem do ukarania ucznia, np. niższą oceną zachowania, będzie dzwonienie telefonu, bądź jego eksponowanie na lekcji lub przerwie. Dyrektor zgadza się na posiadanie telefonu w szkole przez dziecko na pisemną prośbę rodziców.




Z kolei w Gimnazjum nr 7 uczniowie sami postanowili, że podczas lekcji nie będzie wolno korzystać z telefonów komórkowych i odtwarzaczy MP3. By dzieci nie używały komórek jako zegarków rada rodziców kupi niedrogi zegar do każdej pracowni.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~sepe  2006-11-10 13:35:57  host: 217.116.110.190

    W pracy tez nie wolno miec private mobile telefon,bo szef krzywo patrzy...W kosciele,w szpitalu,na cmentarzu,,w trakcie jazdy bez zestawu,na miescie wieczorem,w zatloczonym autobusie... Itp,itp...

  • 0

    2. ~  2006-11-10 13:41:12  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Nie, przeczytaj uważnie "sepe". Można mieć komórkę, ale za zgodą rodziców. Nie można z nich tylko korzystać na lekcji i przesadnie eksponować na przerwach.

  • 0

    3. ~ttt  2006-11-10 14:11:28  host: ccc133.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak powinno być wszędzie.

  • 0

    4. ~slo  2006-11-10 14:29:01  host: actx24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W gimnazium nr 1 w Kościerzynie jest tak samo. A po odbior telefonu musi przyjsc do dyrektora rodzic albo opikun.

  • 0

    5. ~uczeń gimn12olsztyn  2006-11-10 14:34:54  host: abzx159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uważam że dyrektor gimnazjum do którego uczęszczam przegiął pałę.kontuując jestem skłonny zgodzic się na zakaz używania telefonów na lekcji, ale nie na przerwie!w zeszłym tygodniu straciłem telefon, i jeszcze tego samego dnia nauczycielowi na lekcji zadzwoniła komórka.i kto tu więcej korzysta z telefonów?

  • 0

    6. ~sentio  2006-11-10 15:13:47  host: h752837.serverkompetenz.net

    @uczeń: Co wolno wojewodzie...

  • 0

    7. ~M@riusz  2006-11-10 15:35:23  host: 88.156.80.7

    Jak giertych jesty taki cwany to niech nie używa telefonu w sejmie siedząc przed godłem i w ministerstwie.

  • 0

    8. ~szalony  2006-11-10 15:35:54  host: hu-out-f136.google.com

    Co to sie porobilo :-) kiedys ludziom bylo dobrze bez komorek a teraz sa uzaleznieni od nich. ps ja tez jestem niestety ;/

  • 0

    9. ~Lukasz14  2006-11-10 15:36:53  host: big163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No nie przesadzajmy co nauczyciele mają do komórek na przerwach??? Ok. Rozumiem i popieram żeby nie kożystać na lekcji ale niech nauczyciele też wyłanczają.

  • 0

    10. ~  2006-11-10 15:38:32  host: 88.156.80.7

    Mi nauczyciele cały czas powtarzaja ze przerwa jest dla MNIE!! I jeśli mam ochote wyslac smsa to moge to zrobic!!

  • 0

    11. ~  2006-11-10 15:42:39  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Popieram zdanie ucznia z gimnazjum nr 12 z Olsztyna. ;-)

  • 0

    12. ~  2006-11-10 16:07:13  host: host161.eaton.com

    to po kiego wala ten zakaz jesli tylko na lekcji nie mozna? Przeciez zaden nauczyciel nie dopusci do uzywania tego na lekcjach! (chyba ze sie myle?!) A nawet jesli bedzie zakaz to przy sytuacji jak w gdanskim gimnazjum (wyjscie nauczyciela) nikt nie wyciagnie komorki, zeby "nakrecic ekstra filmik" ?! smiechu warte te zakazy...

  • 0

    13.  2006-11-10 16:38:01

    mam nadzieje ze u mnie czegos takiego nie machna:) tez jestem z olsztyna:) ale zakazy debilne)

  • 0

    14. ~ahan  2006-11-10 18:37:08  host: apn-99-40.gprspla.plusgsm.pl

    Nie powinni zakazywać używania telefonów na przerwach - an lekcjach owszem *12 - w szkole na lekcjach telefony często są używane, jako zegarki, ściągi w postaci sms, a nawet dzwonią na lekcjach. A co do nauczycieli - z tego co wiem w moim liceum nawet nauczyciele nie mogą używać komorek, a jeżeli ktoś chce się z nimi skontaktować musi zadzwonić od sekreteriatu.

  • 0

    15. ~Dawid z gimnazjumNR12  2006-11-11 11:21:29  host: abxi76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem z Olsztyna starciłem kome bo na przerwie wysłałem sms'a do koleźanki a nauczycile szpanował komą na lekcji i jak zwróciłoem mu uwage żeby wyłączył dzwonki to mnie wyżucił z klasy

  • 0

    16.  2006-11-11 13:36:11

    Nie tylko w Olsztynie. Gimnazjum w Kąkolewie (powiat Leszno) też już bez komórek i w mundurkach nawet ;)

  • 0

    17. ~stz  2006-11-11 14:18:28  host: epe34.internetdsl.tpnet.pl

    dawid: komórka to nie wszystko. Lepiej poucz się języka polskiego i nie rób błędów ortograficznych.

  • 0

    18. ~uczonień z gim.12:)  2006-11-13 17:52:49  host: 82.160.252.94

    Ten zakaz jest dla mnie bez sensu i to nie prawda że każdy przestrzega tej zasady (np. ja)zawsze mam telefon, bo jest mi on potrzebny a zgodę od rodzica mogą mieć tylko te osoby które dojerzźają autobusem.

Dodaj swoją opinię