Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dwa facebookowe telefony oficjalnie

Dwa facebookowe telefony oficjalnie

Q! 12 Lutego 2011 12:59

0 0

Firma INQ zapowiedziała wprowadzenie na rynek dwóch telefonów bardzo społecznościowych, przeznaczonych dla prawdziwych fanów Facebooka - modeli Cloud Touch oraz Cloud Q.

Obydwa telefony pracować będą pod kontrolą systemu Android 2.2 Froyo, jednak interfejs do złudzenia przypominać będzie ten znany z sieci Facebook. Drugą różnicą w stosunku do standardowego interfejsu będzie implementacja odtwarzacza muzycznego połączonego ze społecznościową usługą Spotify.

inq cloud touchinq cloud touchinq cloud touch

Cloud Touch zaoferuje pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 3,5 cala i rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli). Wbudowana pamięć będzie mieć pojemność aż… 4 MB, jednak będzie można ją rozszerzyć o kolejne 4 GB dzięki kartom pamięci microSD. Sercem urządzenia będzie procesor Qualcomm 7227 pracujący z częstotliwością 600MHz




inq cloud q Cloud Q posiadać będzie ekran o przekątnej 2,6 cala. Jego zaletą ma być pełna klawiatura QWERTY, która znajdzie się pod nim. Pozostałe parametry będą wspólne dla obydwu urządzeń.

Wbudowane aparaty pozwolą na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 5 Mpix, które będzie można przesłać znajomym za pomocą transmisji danych w technologii HSPA (7,2/ 5,76 Mbps) lub WLAN 802.11b/g. Nie zabraknie również modułów Bluetooth oraz GPS, a także kompletu czujników: zbliżeniowego, oświetlenia oraz położenia, a także cyfrowego kompasu.

Ceny zaprezentowanych telefonów na wolnym rynku mają być bardzo atrakcyjne i oscylować wokół 250 dolarów. Dostępne będą one w trzech kolorach (czarnym, białym oraz czerwonym), jednak na zakup Cloud Touch trzeba będzie poczekać do drugiego kwartału. Cloud Q dostępny będzie dopiero w III kwartałe.

Źródło tekstu: INQ, solidblogger, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • -1

    12.  2011-02-12 14:09:04

    badziewie

  • 0

    13. ~Gabrys  2011-02-12 14:21:42  host: dynamic-62-87-147-135.ssp.dialog.net.pl

    @7 Widzę, że nie odróżniasz pojęć "atrakcyjna cena" i "niska cena". To pierwsze oznacza korzystny stosunek możliwości do ceny. Drugie jest tym, o czym piszesz. Niska cena dla bogacza jest różna od niskiej ceny dla biedaka. Telefony rzeczywiście niczym szczególnym nie zaskakują, nie są wcale atrakcyjne cenowo, ale są idealnym gadżetem dla fanów fb. Myślę, że nabywcy się znajdą.

  • -1

    14. ~  2011-02-12 14:47:15  host: 188.147.25.24.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Ten Cloud Q jest paskudny

  • 0

    15. ~  2011-02-12 17:09:29  host: z14-16.opera-mini.net

    Dla czytelników Telepolis najważniejsze że ma Androida :) bo ostatnio każdy inny system tu jest zły, więc trafili w Wasz target :)

  • 0

    16.  2011-02-12 18:01:43

    15@ Nie do końca, andek jest dobry ale inne OS też są cacy:) Każdy ma swój gust, ale ja osobiście czekam na Nokie z WP7..

  • 1

    17. ~  2011-02-12 18:06:20  host: z27-11.opera-mini.net

    A ktoś jeszcze używa Facebook a ? Zdecydowanie wolę NK, jest bardziej powszechna, dla wszystkich- z miast i wsi, no i bardziej popularna niż jakiś tam Facebook z USA.

  • -6

    18. ~riczi  2011-02-12 18:39:56  host: host-81-190-236-157.wroclaw.mm.pl

    @ 17 to Nk nikt nie używa ... mam Fb i jest zdecydowanie lepszy od Nk... A Nk jest powszechna jak to Ty napisałeś na wsi :D

  • 0

    19. ~  2011-02-12 19:14:25  host: z13-10.opera-mini.net

    Atrakcyjna cena co do możliwości posiada takie coś jak omnia 2, staroć ale jest lepszy niż te telefony w temacie. Chociarz to tylko moja opinia.

  • 0

    20. ~  2011-02-12 21:13:50  host: z02-12.opera-mini.net

    Może ktos napisze co te systemy mają, czyli jakie aplikacje poza przeglądarkami, że tak wielu się podnieca?

  • 1

    21.  2011-02-12 21:27:24

    Niektórzy mają fioła na punkcie portali społecznościowych, ale bez przesady, ile można, przecież te portale społecznościowe ciągle dupe zawracają, każdy chce wiedzieć co robisz normalnie żenua...

  • 0

    22. ~darek  2011-02-12 22:01:35  host: 83.143.137.102

    Czyli telefony dla uzależnionych od beznadziejnego Fejsbuka ......

  • 2

    23. ~AntyKomplex  2011-02-12 22:25:24  host: cmn156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17,18- dla mnie obaj jesteście żałośni, bo Nasza Klasa i Facebook to jeden chu.. Normalni ludzie kontaktują się osobiście ze znajomymi, a jeżeli nie mogą to dzwonią, piszą sms, klikają przez gg. A pajace skaczą po tych społecznościówkach i ścigają się w ilości znajomych. Cóż, to jest reakcja na zaburzenia osobowości i napływ kompleksów. To można leczyć i wiem to osobiście, bo jestem praktykującym lekarzem psychiatrii.

  • 0

    24. ~kikulo  2011-02-13 00:40:09  host: 89-74-6-70.dynamic.chello.pl

    23. ~AntyKomplex - nie zrozumiałeś, 17 zrobił sobie jaja, 18 to łyknął i się oburzył, niestety, ale ty poszedłeś tym samym tropem.

  • 2

    25. ~  2011-02-13 01:07:10  host: 77-253-21-230.adsl.inetia.pl

    Facebookowe telefony, czy ten świat już zupełnie pogięło? Raczej telefony są od czegoś innego niż siedzieć na Facebooku.

  • 1

    26.  2011-02-13 08:36:22

    @25, podpisuje się pod Tobą. owszem mam konto na FB ale śłuży tylko jako "awaryjny kontakt" tak samo jak NK bo wiem że niektórych można tam znaleźć szybciej niż pod telefonem. ale żeby siedzieć na tym non-stop. Żenada.

  • 1

    27. ~  2011-02-13 09:22:13  host: z29-16.opera-mini.net

    FB i NK to są już uzależniacze dla wielu ludzi z róznych powodów i między innymi dlatego został wydane te telefony żeby jeszcze wyciągnąć grosze na takich ogarniętych manią użytkownikach. A z drugiej strony to teraz każdy fon ma aplikacje facebooka, nawet książka adresowa ma opcję związane z FB, ja nie wiem co taki Faceookofon może jeszcze zaoferować żeby się bardziej wyróżniać w tej kwestii.

  • 0

    28. ~  2011-02-13 10:42:42  host: 87-206-200-88.dynamic.chello.pl

    Oooo w sumie mogli byc w sojusz z Nokia, taka sam polka rotfl

  • 0

    29. ~  2011-02-13 10:54:28  host: z17-05.opera-mini.net

    27- niezupełnie każdy. Może w Samsungach, Motorolach i LG są aplikacje Facebooka i Twittera od razu w interface telefonu, ale w Nokiach i Sony Ericssonach to rzadkość i całe szczęście ! Nie mam na Xperii żadnego F i nie zamierzam śmieci przechowywać.

  • 0

    30.  2011-02-13 17:43:01

    Ekspansja Facebooka zaczyna być momentami irytująca. Jestem ciekawy, kiedy znudzi się patrzenie na niego w każdej lodówce i puszce groszku...

  • 0

    31. ~  2011-02-14 11:26:50  host: 88.220.105.18

    http://fsf.org/fb ;-)

Dodaj swoją opinię