Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DVB-H nieopłacalne dla Orange

DVB-H nieopłacalne dla Orange

WitekT 29 Września 2009 15:57

0 0

Duży zespół roboczy według prezesa Magny Polonii, głównego udziałowca Info-TV-FM, to w Orange dwie osoby - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Chodzi o wypowiedź Alberta Kuźmicza, który na dzisiejszej konferencji dotyczącej startu telewizji mobilnej w standardzie DVB-H, powiedział: Twają rozmowy z operatorami. Bawi nas sytuacja, w której rozmawiamy z dużym zespołem roboczym znaczącego operatora, a jego rzecznik nieoficjalnie informuje, że jego firma nie jest zainteresowana usługą. Traktujemy to jako element negocjacji.

Jabczyński pisze, że jeśli chodzi o zespół negocjacyjny Orange, to są w nim 2 osoby, a on sam od dawna i oficjalnie przesyła mediom komunikat, że propozycja Info-FM-TV jest dla telekomu biznesowo nieopłacalna, telefony z DVB-H bardzo drogie i dlatego sukcesu nie będzie. Rzecznik dodaje, że z tego, co wie identyczne sygnały wysyłają także inni operatorzy komórkowi.

Dlatego może jednak warto wrócić z obłoków do rzeczywistości rynkowej? - pyta retorycznie rzecznik Grupy TP.




Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ją na swojej komórce rozczaruje się bardzo, bo żaden operator nie podjął współpracy z nadawcą. Co więcej od wielu tygodni wszyscy: Era, Orange, Play i Plus mówią zgodnie, że biznesu z tego nie będzie - pisze Jabczyński na blogu.

Jak podaje rzecznik na swoim blogu, z telewizji mobilnej w Orange (w oparciu o streaming) skorzystało w zeszłym roku 200 tys. klientów. Dodaje, że do wyboru jest 36 kanałów i ponad 3,5 tys. różnych materiałów wideo, w tym np. znane seriale (Teraz albo nigdy oraz 39 i pół).

Czy któryś operator skorzysta z oferty Info-TV-FM w ciągu najbliższego roku?

Zdecydowanie tak
12.22%
Raczej tak
23.52%
Nie mam zdania
10.37%
Raczej nie
32.78%
Zdecydowanie nie
21.11%

Wszystkich głosujących: 540



Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32. ~  2009-09-29 19:50:57  host: v07-12.opera-mini.net

    Musisz sie koniecznie dowartosciowywac tym "ignorancie" zamiast podac jakies wartosciowe argumenty? Jestem dziwnie spokojny ze te 200tys w samym tylko Orange to wlasnie raczej miastowi i to mimo jakosci ktora akurat mnie zniechecila. A poza tym wybacz ale to nie Ty bedziesz akurat decydowal co kto ma ochote robic ze swoim telefonem. I wiecej szacunku dla sponsorow prosze bo to rowniez dzieki tym dzieciakom masz/bedziesz mial tak tanie rozmowy.

  • 0

    33. ~  2009-09-29 20:09:44  host: p07-14.opera-mini.net

    Mala lista fonow z tym standardem i zepne nie jest kompletna http://www.phonegg.com/List/DVB-H-Cell-Phones.html

  • 0

    34. ~~bobbi  2009-09-29 20:13:16  host: adoj77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwię się, że nikt nie zwrócił uwagi na sprawę wprowadzenia naziemnej TV cyfrowej w standardzie DVB-T. Po co w ogóle wprowadzać DVB-h jeśli w niedługim czasie i tak większość kraju ma być objęta DVB-T. Wystarczy, że telefon będzie wyposarzony w moduł odbiorczy ( a jeśli się nie mylę już takie są w sprzedaży) i użytkownik może się cieszyć z dostępu do kanałów free w podstawowym multipleksie. Wcale się nie dziwię operatorom, że nie kwapią się do skorzystania z oferty Info-TV-FM szczególnie za taką cenę. Kapuchy z tego nie będzie :-)

  • 0

    35. ~  2009-09-29 20:45:43  host: v07-10.opera-mini.net

    Jak duzy ten modul? Wpina sie go czy po BT/WiFi leci?

  • 0

    36. ~ab  2009-09-29 21:06:26  host: 77-255-206-199.adsl.inetia.pl

    Streamingu sie nie da ogladac bo jakosc slaba i rwie...A kazda nowa technologia nie daje od razu zysku, na niego trzeba poczekac..A ze Orange nie stac na 1,6mln oplaty za DVB-H to bardzo dziwne, raczej jest to zemsta za to ze przegrali w walce o DVB-H. Ale cos mi sie widzi ze jakis operator sie zlamie bo ten kto pierwszy wejdzie najwiecej z tego tortu ugryzie.

  • 0

    37.  2009-09-29 21:15:35

    16: Wypraszam, sobie - od kilku lat jestem maniakiem TVN24. xD PS WitekT, może harmonogram spotkań redaktorów telepolis z mediami. :D Kto, gdzie i kiedy. :) Ja z wielką przyjemnością bym takie coś sprawdzał co pewien czas, aby wysłuchać co macie do powiedzenia. ;)

  • 0

    38. ~~bobbi  2009-09-29 21:18:23  host: adnt183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @35) to miał być żart ? czy kompletna indolencja. Czasem wystarczy wpisać w googlach hasło aby się dowiedzieć więcej nim zada się "głupie" pytanie. Ale może ułatwie dla przykładu. Tu jest link z przykładowym fonem: http://www.mobilewhack.com/lg-kb770-cell-phone-with-dvb-t-tuner/

  • 0

    39. ~tho  2009-09-29 22:05:59  host: 83-168-94-215.static.espol.com.pl

    @24 - pisalem wyzej o braku terminali. potem pisalem tylko wlasnie o zaletach dvb-h. @26 to pokaz mi takie urzadzenia... po za tym chodzi mi o komercyjnym (przez operatora komorkowego) zacheceniu ludzi do tego, a nie do ogladania z braku laku...

  • 0

    40. ~LL  2009-09-29 22:20:30  host: chello089074168015.chello.pl

    36 Orange nie płaci tej kasy bo ma własną tv mobilną, po co dopłacać do konkurencji..

  • 0

    41. ~anty TPSA  2009-09-29 22:40:07  host: gw8.knc.pl

    - bu a cha ch ach - panie Jebłczyński pana miejsce jest gdzie pani GPW - w historii - prosze przeczytać swojego bologa lutego i odpowiedzieć czy w lutym telefony były tańsze niż dzić i czy 100 mln pln to więcej niż 400 mln pln - jest pan żenujący :-) bua ha ha ha ha :-)

  • 0

    42.  2009-09-29 22:41:33

    Znając ich prestiżowe ceny, nikt się nie rzuci na ofertę siłą rzeczy ;) Tańszych cen bym się spodziewał po Erze nie licząc Play, bo on większość ma tanich usług.

  • 0

    43.  2009-09-29 23:17:45

    Orange, niech nie zabiera głosu w ogóle w sprawie telewizji bo w tej firmie prawie nikt, łącznie z rzecznikiem nie wie co to pakiet TV. Zamiast oferować usługę zgodnie z pierwotną informacją 1200 min. za 19zł, to pogubili się i dla biznesu usługa niedostępna, a reszcie poza 19zł najczęściej nalicza się opłaty za transfer danych. Jak się czegoś nie potrafi najlepiej napisać, że się nie opłaca.

  • 0

    44. ~po co?  2009-09-30 01:29:23  host: nat-w3.e-net.pl

    Przepraszam, ale po co ? Przeciez za 300 zl mozna kupic chinskie telefony z wbudowanymi tunerami tv analogowej, one odbieraja sygnal :D Co prawda w trakcie podrozy beda zaklocenia, ale jednak to niewielka cena i 0 zl dodatkowej oplaty. No i dziala w wiekszosci kraju do 2012 roku :)

  • 0

    45. ~tho  2009-09-30 09:20:25  host: 83-168-94-215.static.espol.com.pl

    @44 moze dlatego, ze jakosc tv analogowej pozostawia duzo do zyczenia?, po za tym placic za chinski badziew bez np. javy 300zl dla samej tv? to bardziej desperacja niz rozmyslny zakup...

  • 0

    46. ~ab  2009-09-30 10:37:05  host: byz162.internetdsl.tpnet.pl

    W analogowej macie TVN24 czy MiniMini ? Ciekawe. Jakość analogowej jest żałosna przy jakości DVB-H..Opy idą na taniość - po co ci na wsi UMTS czy HSDPA masz sie cieszyc ze masz gprs...Nikt nie podnieca się nowymi technologiami u opow liczy sie tylko kasa i takie sa fakty, chyba ze ktorys z nich postawi na nowe technologie i zlamie oligopol - wtedy wszyscy beda musieli w to wejsc zeby nie zostac w tyle.

  • 0

    47. ~Ozzy  2009-09-30 10:59:06  host: dsi135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jasne, że operatorzy nie zainteresowani są kontraktem z Info-TV-FM, bo jest przed nimi perspektywa startu w przetargu na DVB-T, więc tu jest szerokie pole działania- na cały kraj/miasta, miasteczka, osady i wsie.

  • 0

    48. ~ab  2009-09-30 13:13:23  host: byz162.internetdsl.tpnet.pl

    gdyby dvb-t byla taki dobry to firmy komorkowe nie meczylyby sie nad opracowywaniem dvb-h...

  • 0

    49.  2009-09-30 13:17:02

    ab: tu nie chodzi co jest lepsze a co gorsze - tu chodzi raczej o zawartość takiego multipleksu (bardziej "komórkowe" treści, krótsze audycje, itp).

  • 0

    50. ~dvb-h  2009-11-24 10:13:19  host: fw.etel.pl

    moim zdaniem DVB-H to jest przyszłość

  • 0

    51. ~ogladam sobie TV w telefonie:->  2009-11-24 10:14:49  host: fw.etel.pl

    dlaczego operatorzy to takie **** nie wierze ze ich na to nie stać???????????????????????????????????????????????????????

Dodaj swoją opinię