Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duży spadek zysku operacyjnego Samsunga

Duży spadek zysku operacyjnego Samsunga

LuiN 8 Lipca 2014 08:25

10 2

Samsung wydał oświadczenie o istotnym spadku wyników w II kwartale tego roku. Jako przyczynę podaje spowolnienie na rynku smartfonów i wysoki kurs wona.



To już trzeci kwartał spadków zysku operacyjnego. Samsung ostrzega, że zysk operacyjny za drugi kwartał mógł spać nawet o jedną czwartą, do 7,1 mld euro.




Samsung tłumaczy spadki po części coraz większym nasyceniem rynku smartfonów, a po części konsekwentnym umacnianiem się południowokoreańskiego wona. W ciągu roku won zyskał na wartości o 11% względem dolara i o 7% względem euro. Przy uwzględnieniu mniejszych niż do tej pory zysków z eksportu, spadki Samsunga nie wyglądają aż tak bardzo dramatycznie, jak w nagłówkach publikacji.

Firma liczy na znaczną poprawę wyników w III kwartale tego roku, w czym pomóc ma "premiera nowej linii smartfonów". Czyżbyśmy mieli w końcu doczekać się metalowego Galaxy F?

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | wyniki

w sumie: 27
  • -1

    8. ~HD  2014-07-08 10:15:18  host: 89-71-11-82.dynamic.chello.pl

    W 80% dzięki samsungowi waluta w Korei sie umacnia bo oni napędzaja tam gospodarke, czyli sami sobie zaszkodzili:)

  • 2

    9. ~AgentOrencz  2014-07-08 10:18:33  host: 89.174.81.114

    do @3, Milo, nie sposób się nie zgodzić, samsung już dawno podupadł jeśli chodzi o jakość materiałów w swoich telefonach, i nie tylko. Ostatnim godnym uwagi był S II, na swoje czasy świetny telefon. ' Ale konkurencja nie śpi...;) Dajmy na to MyPhone, choćby z modelem duosmart. Właściwie te same telefony, wygląd niemalże ten sam, a z różnych opinii się dowiedziałem, że tel MyPhona jednakże przebija możliwościami Samsunga, a już koszty eksploatacji takiego telefonu to groszowe sprawy. Jak by się połamał można śmiało kupić drugi a i tak taniej wyjdzie. według benchmarku antutu Duosmart wypadł lepiej niz SGSII.

  • 4

    10. ~ff  2014-07-08 10:21:12  host: 213.158.218.18.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A kurs wona LG nie szkodzi? :-)

  • -1

    11. ~lol...  2014-07-08 10:25:28  host: public-gprs514553.centertel.pl

    Mila89 ale żeś się uwzięła na ten plastik.... To ze apple, htc, sony, lg i inni stosują starą technologię wyświetlaczy to nie widzisz, tylko ta obudowa i plastik bee, swoją drogą note3 i s5 mają fajny w dotyku ten plastik. Ciekawe jak zahejtujesz jak wyjdzie ten F metalowy.

  • 4

    12.  2014-07-08 10:59:46

    Przez 5 lat używałem Samsungów traktując LG jak słabszego brata. Dwa miesiące temu kupiłem (z pewnymi obawami) LG. I...? Bardzo mile się zaskoczyłem. Co prawda telefon ma kilka wad, ale większość rozwiązań jest zdecydowanie lepsza niż w Samsungu, ponadto sama stabilność pracy telefonu jest wyższa niż Samsung - nie wiesza się, nie zmienia samoistnie ustawień, itp. niby "pierdoły" ale na dłuższą metę bardzo irytujące.

  • 5

    13. ~wiek  2014-07-08 11:02:21  host: xdsl.156.c78.petrotel.pl

    Samsung z ludzi robi głupich i myśli, że nie widzą kolejnego ?odgrzewanego kotleta?. Niestety tak długo nie pociągnie jak nie zaprezentuje WRESZCIE coś innowacyjnego, a tyle rewelacyjnych konceptów krąży w sieci?

  • 6

    14. ~  2014-07-08 11:07:06  host: user-94-254-146-38.play-internet.pl

    Niech potrwa ten spadek dłuższy czas i niech on bezpośrednio wynika ze słabej sprzedaży serii galaxy to wtedy jedynie firma zmieni swoją niekorzystną politykę swoich telefonów. Trochę mam do czynienia z produktami samsunga i śmiało mogę powiedzieć że można zrobić zacznie lepiej te produkty czy to w funkcjonalności czy wykonaniu. Mój leciwy S3 ledwo funkcjonuje z winy zbyt szybkiego zmęczenia materiału a i jaka inna firma tak źle wykorzystuje oprogramowanie do hardware? 4 rdzenie które nie mogą utrzymać utrzymać nakładki, pamięć ram której brakuje zawsze na utrzymanie systemu i funkcji by te mogły działać jak należy bez wzajemnego ubijanja się w tle ciągle, plastik który co prawda ma wg mnie jest dość solidnym materiałem tu ale świecić się, rysuje i palcuje. Ludzie z czasem najspokojniejsi mówią dość i widzą te wady i szukają czy inne firmy nie mają aż tak problemaycznych produktów.

  • 4

    15. ~LOOL  2014-07-08 11:07:59  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Taki jest efekt sprzedawania tandety za 3 tyś zł. Ludzie w końcu obudzili. Jest obecnie taka konkurencja w postaci mało znanych producentów, którzy dają to samo co Samsung, a nawet i więcej za ponad 1000 zł mniej. W ogóle S5 to największy niewypał jaki Samsung wyprodukował.

  • 2

    16.  2014-07-08 11:42:21

    Plastikowy badziew zaczął się odbijać czkawką?

  • -1

    17. ~Ralf  2014-07-08 12:14:05  host: 78.133.137.186

    Samsung jeszcze namiesza ale muszą zmienić podejscie do sprawy
    @11 ceny :)

  • -3

    18.  2014-07-08 12:18:42

    @12 Mój ojciec kupił L9. Właściwie sam mu kupiłem. Po kilku miesiącach płyta główna w telefonie padła. Telefon fatalnie spasowany, od samego początku skrzypial, sprawiał wrażenie tandetnego. No, ale to może tylko taki jednostkowy przypadek.

  • 2

    19.  2014-07-08 12:49:20

    I tak jaki telefon by nie był, to ląduje w pokrowcu czy kondonie. Plastik nie jest zły - byle był dobrej jakości a obudowa dobrze spasowana. Sam nie korzystam z Samsunga i nie zamierzam bo inne marki poszły już do przodu.

  • 0

    20. ~reret  2014-07-08 14:44:13  host: doi183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chcę Galaxy Pb :D

  • 1

    21. ~Jacek  2014-07-08 14:55:41  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    Powoli zaczynam rozumiec czemu Apple i Foxconn wprowadzaja roboty do produkcji http://tlp.is/31f czyzby mieli jakis przeciek hehehehehehhe

  • 0

    22. ~pabloki  2014-07-08 18:07:58  host: 37.30.6.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    19 nie rozmuiem ludzi noszacych telefony w pokrowcach.

    wogóle samsung juz ma dużą konkurencje - wszytkie te brandowane chińczyki .

  • 0

    23. ~  2014-07-08 18:44:50  host: public-gprs75764.centertel.pl

    Macie nawalone pod czajnikami z tym metalem. W życiu nie kupiłbym metalowego telefonu. Ciężkie zimne, w razie upadku odkształcone. Tylko dobrej jakości plastik i kompozyty. Metal to przeszłość. Nawet rury wodociągowe są z plastiku, bo metal nie wytrzymuje próby czasu. Czas metalu się skończył w XX wieku. Teraz wyłącznie tworzywa sztuczne i kompozyty.

  • 0

    24. ~lol  2014-07-08 20:19:56  host: 88-199-127-113.tktelekom.pl

    @23 jeszcze kiedyś zobaczysz jak Ci ten cały plastik bokiem wyjdzie. Już dwie potężne plastikowe wyspy po ocenach pływają i nikt nie wie co z tym zrobić, O wodnym ekosystemie zabijanym przez plastik nie wspomnę.

  • 0

    25. ~  2014-07-09 00:21:48  host: public-gprs516373.centertel.pl

    Też myślę że ludzie hejtują ten cały plastik tak jakby był to najtańszy z wykonania a uwielbiają metal który..no właśnie co? Mam plastikowy telefon i mimo iż jest p rysowane od strony klapki to śmiało piszę że dobry dobór materiału plastikowego jest lepsze niż metal. Bawiłem się metalowym i jednak ani ładnie nie wygląda taki materiał (akurat w tym modelu) ani nie jest na plus w stosunku do plastiku jednak bo pozdzierana farba i wygięcia w kilku miejscach psuje zachwytk którym kierowali by się Ci którzy teraz hejtują plastik.

  • 0

    26. ~klimass  2014-07-09 06:12:05  host: 59.145.174.34

    No jak mi ktoś pisze, że jakiś MyPhone jest lepszy niż Samsung, bo w razie czego można tanio kupić drugi, to się pytam - do czego Ty tego telefonu używasz? Miałeś w rękach Note2/3 albo Galaxy S3/4/5? Sam używam S4 i bardzo mi się podoba wyświetlacz FullHD, którego w MyPhone pewnie nie ma. 4-rdzenie procesora też się przydają, aparatu już kilka lat nie używałem innego niż w Samsungach (łącznie z nagrywaniem wideo w FullHD), nawigacja (gmaps, yanosik, inne) działa bardzo płynnie i się nie tnie, internet przegląda się super komfortowo, music player zastępuje w zupełności niezłej jakości MP3-ke - masz wszystko to samo w MyPhone? No i co z tego, że obudowa plastikowa - spadł mi już kilka razy na beton to chociaż ekran się nie potłukł. Może seria metalowa byłaby ładniejsza, ale czy te plastiki w S5 naprawdę są aż takie złe? Miłe w dotyku i ładne jak dla mnie. A i jeszcze plusik, że w Samsungach mogę sobie baterie wymienić kiedy mi się podoba, a w Applach i Sony to już większy kłopot.

  • 0

    27. ~Michu  2014-07-11 19:23:30  host: host-46-186-51-74.dynamic.mm.pl

    To nie spowolnienie na rynku smartfonów. Po prostu Samsung niczym już nie zaskakuje a konkurencja oferuje lepiej wykonane urządzenia w tej samej lub niższej cenie, więc klienci odpływają do konkurencji.

Dodaj swoją opinię