Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duży kryzys, małe inwestycje

Duży kryzys, małe inwestycje

LuiN 8 Lipca 2009 11:49

0 0

Ubiegłoroczne inwestycje operatorów telekomunikacyjnych i sieci telewizji kablowych wyniosły 7 mld 92 mln zł wobec 8 mld 545 mln zł rok wcześniej. W przeliczeniu na euro inwestycje spadły w 2008 roku o 10,7%, do 2,26 mld euro - pisze Gazeta Prawna.

Na Telekomunikację Polską, PTK Centertel, Polkomtela i Polską Telefonię Cyfrową przypadało blisko 75% z tej kwoty - szacuje Gazeta Prawna. TP zmniejszyła je względem roku 2007 o 29,9% (1,1 mld zł).




Za spadek inwestycji odpowiada przede wszystkim grupa TP, która w porównaniu z 2007 rokiem w ubiegłym roku zmniejszyła je o 29,9% (1,1 mld zł). Trzy największe sieci komórkowe według szacunków Gazety Prawnej zainwestowały o około 100 mln zł mniej niż w 2007 roku, głównie za sprawą zmniejszenia inwestycji Centertela o prawie 270 mln zł.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~das  2009-07-08 12:03:32  host: dqc12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czyli najwięcej przycięła TP, a wśród komórek Centertel czyli ... też TP. inni utrzymali zapewne poziom z poprzedniego roku

  • 0

    3. ~jo  2009-07-08 12:12:58  host: klient-78-131-233-13.strefawifi.kolnet.eu

    Play? Sru! ;>

  • 0

    4.  2009-07-08 12:17:46

    Nie rozumiem, po co przeliczać na euro? Przecież żyjemy w Polsce i większość umów jest zawierana w złotych. Play natomiast inwestuje dużo, choć o duuużo mniej niż by mógł. TP dostaje nieźle po łapach, bo rynek stał się konkurencyjny, a ich "monopolistyczne" stawki tego nie uwzględniają.

  • 0

    5.  2009-07-08 12:26:31

    Nuwisam - po to przeliczanie na euro, bo sprzętu do rozbudowy sieci nie produkuje się w Polsce, tylko kupuje się w euro.

  • 0

    6.  2009-07-08 12:30:52

    Dzięki za wyjaśnienie, zwracam honor.

  • 0

    7. ~...  2009-07-08 12:45:11  host: dpf171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No samo zmniejszenie inwestycji przez tp nie jest jakimś wielkim zaskoczeniem. Przecież ogółem inwestycji wszystkich telekomów spadła o ponad 0,5 mld. Takie czasy...Inna sprawa że to są tylko "suche" liczby. Więcej można by było powiedzieć znając szczegółowo strukturę inwestycji (gdzie były cięcia, gdzie poziom inwestycji pozostał bez zmian itp.).

  • 0

    8. ~ciapus  2009-07-08 13:22:03  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    ja proponuje przeliczyć na dolara Zimbabwe to wyjdzie jakoś 2 tryliony mniej...

  • 0

    9. ~  2009-07-08 13:41:20  host: t10-04.opera-mini.net

    A tp coś inwestuje? Chyba do kieszeni prezesów i zastępów prezesa i zastępców zastępców prezesa, szkoda pisać o tej sieci, zawsze jej źle, dobrze że olałem Orange nic nie obniżają z łaski swojej dali 29gr. Małolaty nadal będą przepłacać w orżnąć, bo idioci na pakiety lecą. Ja tam staram się unikać połączeń do Orange, tak nie lubię tej sieci, może dlatego że kojarze ja z tymi gówniarzami, którzy olewaja play choć nie mają pojęcia o tej sieci.

  • 0

    10. ~  2009-07-08 13:56:34  host: t01-04.opera-mini.net

    @9. Wiesz myślę, że ty nic się od tych guwniarzy nie różnisz. A jeżeli jesteś dorosły to jesteś od nich bardziej infantylny.

  • 0

    11. ~timur  2009-07-08 13:59:25  host: dpc117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jednak to głównei grupa TP "Zapracowała" na taki spadek. no ale skoro przynosiła najwięcej strat z całego FT to musieli zacząć ciąć, szkoda, że kosztem rozwoju sieci

  • 0

    12.  2009-07-08 14:02:27

    9: Niektórzy wiedzą po prostu co im się opłaca i spełnia ich potrzeby. Po co im Play jak mają znajomych w Orange i pakiet SMS za 6 zł na miesiąc im wystarcza?

  • 0

    13. ~  2009-07-08 14:03:22  host: t10-04.opera-mini.net

    10 dobra ryj gówniarzu, płac w tym popie i pamiętaj żeby doładować konto u tych złodzieji.

  • 0

    14. ~mourinho  2009-07-08 14:05:58  host: dpl4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9. No ja jednak czytałem ostatnio że przyłączają nowych klientów do sieci, więc to nie jest tak, że nie inwestują. Wiadomo, że kryzys te inwestycje w znaczący sposób musi redukować.

  • 0

    15. ~salvaje  2009-07-08 14:17:26  host: chello089079121072.chello.pl

    A zapytajcie ile Netia kabla położyła. Swoją drogą to prawie wszyscy przestali inwestować.

  • 0

    16. ~obserwator  2009-07-08 14:19:14  host: host-80-238-110-204.jmdi.pl

    TP przechodzi najwiekszy kryzys za sprawą zadłużenia głównego udziałowca - France Telecomu w Europie i świecie To już nie tajmenica, że nie płacą swoich zobowiązanań od kwietnia dostawcą sprzętu i usług. Oficjalnie zbierali kasę na dywidendy, ale dlaczego z obrotówki, a nie rezerw ?? Obcnie próbują negocjować terminy płatności na 180 dni by do końća roku zarobic na swoje długi.......Ot i francuskie zarządzanie.

  • 0

    17. ~  2009-07-08 14:22:56  host: t01-04.opera-mini.net

    @13. Ja akurat mam abo w Play ale durnych opinii nie lubię bez względu na to kto je głosi. Z tego co piszesz też do niedawna byłeś jednym z ich klientów, nagle cię olśniło i tych co pozostali u swojego operatora nazywasz guwniarzami. Zastanów się zanim zaczniesz używać inwektyw.

  • 0

    18.  2009-07-08 15:01:22

    TP nie patrzy w przyszłość :/ Mają grupę klientów i się cieszą...

  • 0

    19.  2009-07-08 16:38:35

    Jeśli już, ludki drogie, musicie się wyzywać od "gówniarzy", to piszcie poprawnie, a nie przez "u" ;)

  • 0

    20. ~Chrome_TP  2009-07-08 17:06:12  host: 212.160.172.70

    TP zmniejsza inwestycje nie dlatego, że jest kryzys tylko że min rynek jest przeregulowany i nie opłaca nam się budować za konkurencję + nikt nie będzie wywalał kasy jeśli od 3 lat Prezesówna UKE nie jest w stanie się określić definitywnie czy dzielić telekom czy nie ;] (a na pewno grupa TP jej tego nie ułatwia - wręcz przeciwnie ale to też nie powinno nikogo raczej dziwić :>).

  • 0

    21. ~neilipryde  2009-07-28 12:04:53  host: 195.116.62.50

    Hmmm a ja wiem z pierwszej ręki że w ogóle nie inwestuja ( CENTERTEL ) Sprzętowo jakieś CDMA oraz W-Lan nie przysporzą im nowych ludków ani nie jest roawojowe dla sieci - raz że ciągnie ich telecom - dwa Tepsa też nie jest lepsza - i tak to się kręci ...

Dodaj swoją opinię