Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duże zainteresowanie smartfonami z Ubuntu

Duże zainteresowanie smartfonami z Ubuntu

orson_dzi 12 Lutego 2016 11:06

12 0

Prezes firmy Canonical poinformował o dużym zainteresowaniu producentów smartfonów systemem Ubuntu.






Smarfony i tablety z systemem Ubuntu już od jakiegoś czasu znajdują się na rynku. Ich popularność nie rzuca na kolana, ponieważ są to urządzenia mało znanych producentów, takich jak np. BQ. Jedynymi z bardziej rozpoznawalnych partnerów Canonical są Meizu i Xiaomi, ale i ich urządzenia z Ubuntu nie zdobyły jeszcze dużej popularności. Ten stan rzeczy ma ulec zmianie.

Prezes Canonical w wywiadzie dla The Register powiedział, że producenci smartfonów z Androidem szukają alternatywy dla systemu Google'a. Nie padły żadne konkretne nazwy firmy, ale zainteresowanie jest podobno bardzo duże i już niedługo ma to być widoczne na rynku.

Źródło tekstu: The Register; wł     

Dodaj do:

Tagi: ubuntu | canonical

w sumie: 22
  • 1

    3. ~Master Chief  2016-02-12 11:26:49  host: 83-238-213-212.static.ip.netia.com.pl

    @1 Dopiero teraz?

  • -1

    4.  2016-02-12 11:34:10

    @3 - zanim wydam wyrok lubię przetestować produkt. Chyba w maju stuknie mi rok z tym telefonem. Wczoraj wróciłem z W10m do WP8.1. System W10m ogólnie działa dobrze, ale czasami potrafi sam sie zresetowac (powiedzmy raz na miesiąc czy dwa) czy apki wywalić. Ostatnio na W10m dostałem powiadomienie o mozliwej aktualizacji, ale nie mogłem jej przeprowadzić bo zabrakło chyba 150MB. Pomimo tego, że wszystko trzymam na sd. ;) W10m wyleciał i wrócił malo zgrabny WP8.1. W10m moim zdaniem pomimo drobnych niedociągnięć wygląda bardzo dobrze. Lepiej niż cukierkowy iOS.

  • -2

    5. ~Niki  2016-02-12 11:40:11  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Android jest strasznie dziurawy jak sito :( , Dlatego producenci szukają alternatywy , Windows jest fajną opcją

  • 1

    6. ~pszemeq  2016-02-12 11:46:27  host: 212.160.172.84

    @5 w biznesie masowym - a takim jest sprzedaż telefonów dla masowego odbiorcy raczej nikt się tym nie przejmuje. Liczy się to czy produkt ( nawet najbardziej durny czy dziurawy) będzie miał wzięcie u klientów. Jeśli UBUNTU będzie oferowało coś co uda się wypromować i sprzedać to będzie atrakcyjny. Widać po MS, że nawet duże środki nie gwarantują sukcesu. Zobaczymy

  • 1

    7.  2016-02-12 11:47:56

    @1 Pieniądze, jak zawsze, o wszystkim decydują. Ubuntu na pewno będzie tańszym rozwiązaniem dla producentów niż Windows. Poza tym zawsze też jest łatwiej dogadać się z mniejszą firmą, jak w tym przypadku Canonical, której raczej będzie bardziej zależeć niż takiemu gigantowi jak Microsoft.

  • 0

    8. ~~~  2016-02-12 12:02:59  host: dho110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Maemo też był na linuxie, nie emulował jak android.

  • 0

    9.  2016-02-12 12:05:53

    Mi5 w kolejnej wersji? :D

  • 0

    10.  2016-02-12 12:46:39

    Szkoda Maemo (MeeGo), ale bardziej goły Linux jest bardzo dobrym pomysłem.
    Ten na którym opiera się Android nie przypomina specjalnie pierwowzoru.

  • 4

    11. ~~  2016-02-12 13:05:53  host: dho110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby się udało byłoby super. W końcu czysty prawdziwy Linux z ekranem dotykowym. Plus działające aplikacje.

  • 0

    12.  2016-02-12 13:33:47

    Moim skromnym zdaniem na tak nasyconym rynku juz żaden nowy system się nie przebije. Najlepszym przykładem jest konający BB OS czy marginalny Sailfish. Świetne systemy, ale nie mają szans z gigantami pokroju Apple, Google czy nawet MS.

  • 0

    13. ~  2016-02-12 14:46:34  host: 84-10-33-38.static.chello.pl

    @12, prawda jest taka, że smartfony Blackberry zawsze kojarzyły mi się z poważnymi produktami, bardziej dla biznesmenów, dla poważnych osób etc. To świetny sprzęt, to świetny system, który nigdy nie był 'zabawką dla wszystkich'. Przeciętny Kowalski ma inne priorytety. A Sailfish? Jakim cudem miał odnieść sukces? Gdyby nie internety, nawet nie słyszałbym o tym systemie, a co mówić o widziałbym. Jeszcze nigdzie go nie spotkałem w żadnym normalnie dostępnym sklepie. Ten telefon ograniczył się tylko do maniaków, dlatego tak smutna jest jego historia.

  • -1

    14. ~Egon  2016-02-12 17:06:27  host: 195.117.93.173

    wow , to coś dla mnie, wreszcie coś dla prawdziwego geeka... i to wybieranie numerów w konsoli ... komendy AT ... ech aż mi się mokro zrobiło

  • -2

    15. ~  2016-02-12 18:47:24  host: 89-73-177-155.dynamic.chello.pl

    sudo sh aptitude laptitude chapajdzide &callnumber; &valuetype=number: &value=112;
    Osiągną taki market share, jaki ma zjebuntu na pecety.

  • 0

    16. ~wiz  2016-02-13 20:41:47  host: 212.2.126.222

    Chętnie kupię smartfona z Ubuntu w cenie 300-400zł. Wątpię jednak abym za taka cenę otrzymał coś ciekawego sprzętowo. Trzeba poczekać aż dzisiejsze flagowce się zestarzeją. Linux zwykle dobrze chodził na starym sprzęcie. :)

  • 0

    17. ~lesnyczlowiek  2016-02-13 21:38:36  host: azr92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do mnie bomba! Chętnie bym nabyl w naszym kraju u opa jakiś fajny telefon z ubunciakiem. Najwięcej do powiedzenia jak zwykle maja Ci co nawet nie widzieli tego systemu na oczy...

  • 0

    18.  2016-02-13 23:31:19

    Mnie nie rajcuje kupowanie telefonu na kazdy system z osobna.
    Byłbym zadowolony mając jeden smartfon aby móc sobie wybrać jaki system chcę mieć zainstalowany. Np. kupuję z Windowsem ale potem stwierdzam, że chce mieć Androida, albo Ubuntu, czy w innej kolejności. Kupowanie nowego smartfona, bo chcę zmienić system uważam za bezsensowne i niepotrzebne marnowanie kasy. Ale producenci sprzętu wychodzą z innego założenia.

  • 0

    19. ~  2016-02-14 10:53:27  host: host-81-190-122-143.gdynia.mm.pl

    podejrzewam że win10 na komórki jest tak samo BEZNADZIEJNY jak na laptopy/komputery - więc to nie jest alternatywa (jak ktoś wspomniał), mam stary telefon z win6 bodaj i tam faktycznie można DECYDOWAĆ co ma być właczone jak w winXP

    niestety android jest pod tym wzgledem beznadziejny - totalny BRAK kontroli

    cywilizacja chyba zmierza w kierunku IDIOkracji, bo jest coraz gorzej zamiast lepiej

  • 0

    20. ~Ks  2016-02-15 08:26:46  host: ip-5-172-237-196.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @15 a dla mnie to jest bdb rozwiazanie. Wole sudo apt get cos tam, i juz. A nie klikanina z omijaniem falszywych odnosnikow. Repo open, można zajrzeć w kod, i powiedzieć ok w porzadku. A Microsoftu miękkie rozwiązania zastrzeżone, a reverse engineering nielegalne. Daje do myślenia?

  • 0

    21.  2016-02-15 09:55:36

    @19 systemy robione są teraz tak żeby każdy trep sobie poradził. Geek zawsze znajdzie sobie coś do dłubania (stare windowsy, symbian, linuxy, androidy) a oficjalna wersja jest dla tych, co chcą sobie normalnie korzystać bez stresu, że coś nagrzebią. Jest jeszcze coś co nazywam roboczo nostalgią starych informatyków, czyli tęsknota za czasami gdy korzystanie z komputerów i umiejętność ich serwisowania były znane wąskiej grupie, a telefon służył tylko do dzwonienia.

  • 0

    22. ~Darek  2016-02-16 09:35:33  host: apn-37-248-101-79.dynamic.gprs.plus.pl

    No to ja czekam na fon z Ubuntu na naszym rynku.

Dodaj swoją opinię