Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duże przejęcie w branży nawigacji

Duże przejęcie w branży nawigacji

WitekT 14 Czerwca 2011 19:03

0 0
Garmin, jedna z najstarszych firm w branży nawigacyjnej przejmie Navigona, niemieckiego producenta nawigacji samochdowej. Wielkość transakcji nie została ujawniona.

Navigon, oprócz jednej z najlepiej sprzedających się aplikacji nawigacyjnych na iPhone’a i Androida, ma także 7-procentowy udział w europejskim rynku urządzeń typu PDA.

Navigon będzie działał jako spółka zależna Garmina.


Źródło tekstu: Navigon, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~  2011-06-14 19:49:04  host: z18-12.opera-mini.net

    Dlaczego ten news jest taki krótki?

  • 0

    2. ~  2011-06-14 19:51:07  host: z18-12.opera-mini.net

    A przy okazji, moglibyście zrobić test nawigacji Garmin i Navigon i podsumować, która navi jest lepsza (można to zrobić jako osobny artykuł, zatytułowany np. Garmin vs Navigon lub Garmin kontra Navigon).

  • 0

    3.  2011-06-14 20:10:35

    1: bo to wszystkie informacje na temat tego przejęcia...

  • -1

    4. ~  2011-06-14 20:30:10  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Witak - jakaś dramaturgia jest potrzebna. Prezes Navigona charczący, że jest ojcem prezesa Garmina, albo jakaś wielka batalia dwóch gigantycznych biurożaglowców połączona z udanym abordażem. Tego oczekują czytelnicy. I Kammela.

  • 0

    5.  2011-06-14 20:57:11

    To nie jest dobra wiadomość. Navigon na iOS był świetny, a Garmin już taki nie będzie...

  • 0

    6.  2011-06-14 21:42:29

    Mam osobna nawigacje Navigona i musze przyznac, ze jest niezla. Jedyna wada chyba jest to, ze jak sie zepsuje ladowarka to pasuje jedynie orginalna.

  • 0

    7.  2011-06-15 10:19:02

    Od kiedy Garmin "zatopił" GP Mapę - nie przedłużył licencji - to dla podróżujących głownie po Polsce Garmin jest kiepskim wyborem. Jedyna słuszna mapa to City Navigator. Jedyny sensowny model uaktualnień mapy to wykupienie dożywotniej aktualizacji-przypisanej do urządzenia i UWAGA- do kupującego, czyli niezbywalnej. Praktycznie trzeba na każde urządzenie założyć osobne konto na MyGarmin. Szybkość wprowadzania zmian w naszej sieci drogowej nie powala, zaś kategoryzacja dróg dalej leży i kwiczy. sytuację częściowo ratuje mapa darmowa, często aktualizowana itp- ale nie do końca o to przeciez chodzi.

  • 0

    8. ~Radekk  2011-06-15 10:40:20  host: dynamic-78-8-221-225.ssp.dialog.net.pl

    @2 - Do obydwóch programów mapy dostarcza firma NavteQ - więc zawartościowo są identyczne - prowadzenie i algorytmy wyliczania w 99% to samo. Czyli na Polskę kiepściutko. Dużo lepiej w Polsce spisują się programy używające map TeleAtlasa (Sygic Aura, iGO Primo, iGO Amigo)

  • 0

    9. ~Adam  2011-06-15 11:34:38  host: h4-52.net.euron.pl

    Do 8: - Mam Navigona, miałem wcześniej Garmian,TT i AM. Navigon to o wiele fajniejsza nawigacja niż Garmin i wcale nie ma takich samych algorytmów trasy. Navigon ma o wiele większą bazę POI. Mam wersję z dożywotnią darmową aktualizacją i TMC (nikt inny czegoś takiego nie oferował). W Polsce działa doskonale, prawie zawsze wiem o korkach lub blokadach. Wielka szkoda że Garmin "zje" Navigona, ale tak się teraz walczy z konkurencją. Sprzedaż Navigona w klasie nawigacji sam. stale rosła a Garmina od trzech lat spadała.

  • 0

    10. ~czesiek  2011-06-15 13:27:42  host: mail.largus.pl

    a skąd macie info, że Navigon ma 7% rynku urządzeń PDA skoro nigdy takich nie produkował??? może nieco więcej precyzji w niedokładnym przepisywaniu informacji prasowych

  • 0