Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duża aktualizacja dla Nokii N9 już dostępna

Duża aktualizacja dla Nokii N9 już dostępna

Q! 8 Listopada 2011 16:43

1 0

nokia n9Nokia udostępniła aktualizację systemu dla swojego pierwszego i jedynego modelu z systemem MeeGo, N9. Zmian i poprawek jest naprawdę sporo.

Wiele wskazuje na to, że wcześniejsze deklaracje Nokii o kontynuacji wsparcia dla modelu N9 nie pozostały pustymi obietnicami. Udostępniona właśnie aktualizacja systemu MeeGo zawiera wiele nowości i udoskonaleń.

nokia n9 updateWśród nich znajdziemy m.in. obsługę odtwarzacza muzycznego przy zablokowanym ekranie, lepszą obsługę wielozadaniowości i zarządzania pamięcią, gotowość do obsługi NFC, dodatkowe filtry w aplikacji aparatu fotograficznego, szybszą obsługę poczty email itp.




Nowa wersja oprogramowania oznaczona została jako 20.2011.40-4 i zajmuje 218 MB. Dostępna jest poprzez OTA (ang. Over the Air), czyli bez konieczności podłączania telefonu do komputera.

Zobacz: Dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia N9 w katalogu
Zobacz: Test telefonu Nokia N9

Źródło tekstu: nokiabuff.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    19. ~  2011-11-08 19:41:45  host: z55-15.opera-mini.net

    17). Nie mam pewności, ale: ##02# lub tel. 60290000

  • 0

    20. ~toms  2011-11-08 19:50:28  host: avd197.internetdsl.tpnet.pl

    17 - menu/ustawienia/połączenia/anuluj wszystkie przekazy.

  • 0

    21.  2011-11-08 19:59:12

    dzisiaj się bawiłem tym telefonem - pełen szacun, naprawdę świetny sprzęt. Dopracowany, ładny, szybki. dziwię się że nokia nie rozwija już tego systemu. naprawdę super telefon ze stabilnym softem, polecam!

  • 0

    22. ~kosmoski  2011-11-08 20:19:18  host: 82.132.139.56

    Dzisiaj się nim bawił i po zabawie stwierdził że to super telefon ze stabilnym softem, brak pytań.

  • 0

    23. ~  2011-11-08 20:19:27  host: z55-15.opera-mini.net

    Jak ktoś koniecznie chce takie cacko i dużo tańsze, to powinien zainteresować się starym bratem, Nokia N900.

  • 0

    24. ~  2011-11-08 20:21:13  host: z55-15.opera-mini.net

    22). Nie ważne ile czasu testujesz, ważne jak testujesz stabilność systemu ;-)

  • 0

    25. ~Dominik  2011-11-08 20:23:37  host: dsg17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17, Marta- koledzy wyżej wprowadzili Cię w błąd, ponieważ kod na wyłączenie poczty głosowej to ##002# i działa mi on w Heyah, więc w Tak Taku też powinien wyłączyć tą niepotrzebną normalnym ludziom pocztę głosową. W każdej sieci można wyłączyć pocztę i cenię ludzi, którzy nie mają durnych poczt głosowych, bo tylko głupcy gadają sami do siebie ! ;)

  • 0

    26. ~  2011-11-08 20:29:34  host: z55-15.opera-mini.net

    25). Dominik, przecie ja jej nie wprowadziłem w błęda ;-)

  • 0

    27. ~hihikhi  2011-11-08 20:31:48  host: apn-95-41-89-56.dynamic.gprs.plus.pl

    jesli upgrade meego bedzie pojawial sie z taka czestotliwoscia jak dla maemo to pogratulowac nokii pogrzebania fajnej i profesjonalnej alternatywy softu/os dla smartfonow jakim jest dostosowany linux. aktualna poprawka bezpieczenstwa i niewielka rozmiarem ok. 320 kB aczkolwiek w linuxie 300 kB tol sporo pojawila sie dopiero po roku czasu. uwazam ze nokia spokojnie mogla zostac przy wlasnym os jakim sa maemo/meego podobnie jak iphon ktory ma swoj soft czy proby samsunga z bada-os a obok rozwijac masowke czyli wp7 skoro juz wdepneli w g... dyskwalifikacja i falsart. ponadto n9 nie ma kilku funkcji ktore ma chocby starsza n900 wiec to cofanie sie wstecz.

  • 0

    28. ~Dominik  2011-11-08 20:38:15  host: dsg17.neoplus.adsl.tpnet.pl

    26- no wiesz, 02 a 002 to jest różnica. :) A co do tej Nokii N9 to obsługuje informacje z masztów sieciowych jak Symbian czy zubożyli tą usługę jak w Androidzie lub całkowicie wyłączyli jak w iOS od Apple ? Jeżeli tak to pozostaje zaopatrzyć się w drugi, pełnosprawny smartfon.

  • 0

    29. ~  2011-11-08 20:38:24  host: z55-15.opera-mini.net

    27). Od pewnego czasu nie lubię sliderów, bo bym tą n900 z chęcią wziął.. a cenę ma dość małą :-)

  • 0

    30. ~  2011-11-08 20:41:24  host: z55-15.opera-mini.net

    28). Ups.. Zjadło mi jedno zero... Eh...mea culpa.

  • 0

    31.  2011-11-08 21:39:33

    Fajniejsze to niż WP7. Mam wrażenie, że dużo mniejszym nakładem ten system stałby się bardziej popularny od tego windowsowego gniota.

  • 0

    32. ~  2011-11-09 08:40:55  host: host-89-229-134-150.chelm.mm.pl

    Pieniążki na rozwój sytemu i modelu się wydało to teraz trzeba jakoś sprawić, żeby ludzie kupowali i dali zwrócić się kosztom. I po to właśnie są te aktualizacje martwego systemu.

  • 0

    33.  2011-11-09 09:47:54

    A kiedy bedzie aktualizacja eN8 ?

  • 0

    34. ~Janek  2011-11-09 09:57:02  host: 94-40-29-34.tktelekom.pl

    A na telepolis telefonem numer jeden jest Sony Ericsson W610i. WOW! Portal na czasie! Witek nie wstyd Ci? ;)

  • 0

    35. ~seidhe  2011-11-09 10:35:08  host: v14-08.opera-mini.net

    @32 aktualizacje to tez ogromny koszt, wiec sadze, ze mozesz sie mylic

  • 0

    36. ~Stavrov  2011-11-09 11:08:06  host: aehy65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślę że nokia będzie dbała o n9. Prawdopodobnie wypuścili ją żeby w przypadku wpadki z M$ mieć od razu coś na zastepstwo a nie zaczynać od nowa. Wtedy dopiero by umoczyli a tak będą mieli wpełni funkcjonalny system z jakąś ilością dodatkowego softu

  • 0

    37. ~Stavrov  2011-11-09 11:09:37  host: aehy65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I jeszcze pytanko Jakoś narazie nie mam aktualizacji dostępnej dla mojej n9. Ktoś wie dlaczego

  • 0

    39. ~  2011-11-09 15:33:34  host: user-46-112-79-144.play-internet.pl

    Niezła jazda. Ponad 200MB na smartfona.

Dodaj swoją opinię