Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duthoit: wolimy pracę niż medialny szum przy aukcji

Duthoit: wolimy pracę niż medialny szum przy aukcji

WitekT 7 Października 2015 08:51

4 3

Jesteśmy bardziej skoncentrowani na pracy niż na robieniu szumu medialnego wokół aukcji. Zarówno dla firmy, jak i dla mnie osobiście w biznesie ważna jest etyka: szanujemy innych, szanujemy naszą konkurencję i szanujemy władze. To jednak nie znaczy, że nie mamy zastrzeżeń do toczącego się procesu - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Bruno Duthoit, prezes polskiego Orange.

 

Zobacz: [Aktualizacja] Halicki podpisze własną wersję rozporządzenia.

Duthoit mówi, że Orange miało przede wszystkim nadzieję, że rząd oraz UKE wyjaśnią wątpliwości, jakie towarzyszą rozporządzeniu, które telekom również zgłaszał. Dodaje, że pomimo wielu wątpliwości nie widzi powodu, aby prowadzić zmasowaną krytykę na łamach mediów i dążyć do upolitycznienia aukcji.

Dla jasności, w przeszłości my również zgłaszaliśmy zastrzeżenia do różnych kwestii związanych z częstotliwościami. Na przykład w 2013 roku, gdy Sferia otrzymała jeden blok pasma 800 MHz podnosiliśmy, że jest to naruszenie fundamentalnych zasad alokacji widma i zasad konkurencji. Nie robiliśmy jednak przy tym medialnego szumu. Zresztą dalej uważam, że przydział częstotliwości na rzecz Sferii to grzech pierworodny aukcji i przyczyna obecnej, bardzo trudnej sytuacji, w jakiej aukcja się znajduje. Gdyby do podziału było sześć bloków, a nie pięć, wszystko byłoby łatwiejsze. Inny przykład - w lutym 2014 roku gdy aukcja została anulowana. Nie byliśmy z tego zadowoleni, ale ponownie nie okazywaliśmy tego w sposób, jaki dziś robi to nasza konkurencja - powiedział prezes Orange dodając, że na wojnę prawną w sprawie Sferii poszło T-Mobile, ale jej efektów zupełnie nie widać.




Zobacz: Aukcja LTE - wyniki po 112. dniu .

Duthoit mówi, że zachowanie Orange to kwestia zasad i szacunku dla państwa (dodaje, że po francusku mówi się style de la maison) i może jest staroświecki, ale tak postrzega reguły uczciwego i odpowiedzialnego biznesu.

Choć zdaniem prezesa ceny częstotliwości są już wyśrubowane, to ciągle Orange nie przekroczył swoich wyznaczonych wewnętrznie granic finansowych. Dodaje, że zawsze można rozważyć alternatywę w postaci większych inwestycji w sieć poprzez dogęszczanie infrastruktury korzystającej z częstotliwości z zakresu 1800 MHz, czy ewentualnie 2100 MHz.

W niektórych aspektach brakuje nam jasności. Nie mówię jednak, że rozporządzenie jest fundamentalnie niezgodne z prawem. Dlatego liczymy, że proces przydziału częstotliwości przebiegnie bez zakłóceń - dodaje Duthoit.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:

Tagi: aukcja lte | bruno duthoit | orange | aukcja

w sumie: 17
  • -1

    1. ~co jest grane  2015-10-07 09:04:31  host: 212.160.172.87

    kto wie o co chodzi w tek aukcji???? bo ja nie ma pojęcia!!!

  • 2

    2.  2015-10-07 09:07:29

    1: poczytaj nasze newsy i felietony, to będziesz na bieżąco. :-)

  • 3

    3.  2015-10-07 09:11:59

    1 - o pieniądze oczywiście ;-) To czym się handluje i komu ma to przynieść pożytek nie ma znaczenia...

  • 1

    4.  2015-10-07 09:16:36

    kwestia zasad i szacunku dla państwa... co za bełkot.

  • 2

    5. ~Ja±  2015-10-07 09:29:34  host: n09-01-07.opera-mini.net

    To nie jest aukcja, a farsa: przecież każdy potrzebuje częstotliwości, a nie jeden.
    Jak dla mnie - to jest wrzucanie do jednego worka z jedną myszą czterech kotów. Bez sensu, no, chyba, że ktoś jest sadystą, to ma uciechę...

  • 1

    6. ~  2015-10-07 09:31:34  host: user-94-254-133-252.play-internet.pl

    Pierdu pierdu... Orange nie ma jaj żeby zająć kiedykolwiek jakiekolwiek stanowisko.

  • -1

    7. ~tia  2015-10-07 09:32:03  host: public-gprs363718.centertel.pl

    4. Bełkot trafi tam gdzie za bełkot uznany nie będzie. Pewnie gdybyś miał poczucie, ze państwo jest Twoje myslalbys inaczej

  • 0

    8. ~===!  2015-10-07 10:09:11  host: n29-03-06.opera-mini.net

    ===!!! Tu na telepolis jest tylko kilku "specjalistow" a jaki to powoduje bełkot. Nie mozna porownywac "specjalistow panstwowych" - to sprawa wyborców!!!

  • -1

    9. ~Pawcio_gg  2015-10-07 10:22:18  host: user-46-113-162-175.play-internet.pl

    Czy ktoś lubi Orange, Pana Duthoit, czy nie, to jednak brakuje aby jednak w tym kraju ludzie nie rzucali się do mediów a szanowali to Państwo nawet mimo jego oczywistych wad. A tutaj Pan z Francji daje nom lekcje

  • 2

    10. ~obserwator  2015-10-07 11:16:59  host: 193.41.113.245

    należy cieszyć się z propaństwowej postawy Prezesa Orange, z tym że jest to postawa profrance a nie propolonia.
    Orange zależy na paśmie, za wszelką cenę, akcjonariusze są ważni ale nie akcjnaraiusze OPL tylko FT. zobaczcie ile obligów OPL wypuścił w tym roku a to znaczy że jest transfer $ do Paryża, potem ten sam $ zostanie drogo pożyczony do OPL aby zapłacić za pasmo. Efekt, spółka wydrenowana z $ na inwestycje, ma pasmo którym dzieli się TMP, dorożeją usługi - czyli płaci klient, a miedź po TP wymieniają za $ z POPC, czyli kto za to wszystko płaci, pan płaci, ja płacę, społeczeństwo płaci, z tym że polskie a nie francuskie :)))

  • 1

    11. ~  2015-10-07 12:21:30  host: igj74.internetdsl.tpnet.pl

    Skoro niby ma on taką propaństwową postawę to dlaczego pozwala na zwalnianie ludzi?

  • -1

    12. ~...  2015-10-07 13:15:24  host: host117.opteris.net

    10*** Do kogo masz pretensje? Trzeba było Jana K. posadzić, jak jeszcze żył i jego kolegów z rządu, którym zapłacił za sprzedaż TP, a nie teraz na Francuzów nawalać. Jak ktoś jest skorumpowanym idiotą i sprzedaje coś za grosze, to kupujący ma prawo później z tym robić co zechce, zwłaszcza, że jego klienci to potulne barany...

  • 0

    13. ~GURU  2015-10-07 13:34:32  host: 212.160.172.84

    @11. A Ty trzymałbyś 3 kasjerki w sklepie, które nie mają co robić? Orange zatrudnia 22 tysiące osób, a Klienci usług stacjonarnych na potęgę rezygnują z linii. Efekt jest taki, że nie ma takich potrzeb załogowych. To co się dziwić, że zwalnia. A dowiedziałeś się jakie zasady obowiązują przy dobrowolnych odejściach? Pracownicy nie są pokrzywdzeni, uwierz mi, dostają bardzo dobre odprawy... wiem, co mówię, bo pracuje w Orange i niejeden mój znajomy skorzystał z odejścia :)

  • 0

    14.  2015-10-07 13:38:04

    @11 Pracownicy ETATOWI zatrudnieni przez ORANGE, a nie robiący za 1000 zł pracownicy Work Service, mogą liczyć na odprawę i podobne luksusy. Ale w ich miejsce cały czas są nabory właśnie do pracy przez agencję.

  • 2

    15. ~  2015-10-07 21:35:06  host: 188.146.136.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Niech orange obnizy ceny na telefon stacjonarny , to moze klienci nie uciekna. Ja place 32 zl za nic - za to ze mam przyjemnosc ciagle odbierac na stacjonarnym same polaczenia od telefonicznych marketerow-natretow!

  • 1

    16.  2015-10-07 21:53:32

    15). Czasem nawet człowiek już nie dzwoni, a automat !

  • 0

    17. ~  2015-10-08 18:17:00  host: user-94-254-129-70.play-internet.pl

    @13 akurat tak się składa, że jestem jednym z tych zwolnionych pracowników, odprawę dostałem niską, nie starczyło nawet na rok życia. Może masz i trochę racji ale nie do końca. Bo problem zaczął się w TP/Orange już na samym początku. Fatalna polityka marketingowa, brak konkurencyjności cenowej, innowacyjności, szybkiego wdrażania nowych technologii. Pomimo iż już wcześniej były wyraźne sygnały że trzeba wprowadzić szybkie zmiany, oni nie zrobili praktycznie nic. Usługa Neostrada też na niewiele się zdała ponieważ była za droga i w dodatku wprowadzona bardzo późno. Tak więc tak czy inaczej za masowe zwolnienia winę ponosi TP/Orange gdyż to właśnie polityka firmy (władz) doprowadziła do takiego stanu rzeczy jaki jest dzisiaj.

    @14 Rzecz w tym, że takich pracowników jest mało a większość pracowników wchodzi w skład firm-krzaków które nie dość że mają za mało tych pracowników którzy pracują za kiepskie pieniądze po 12-14 godzin na dobę, to jeszcze nie mają odpowiednich pieniędzy żeby zatrudnić ich więcej bo Orange mało płaci od łącza. Dlaczego? Bo to sam Orange takie stawki wymyślił i szukał na nie chętnych. Dlatego ta firma jest odpowiedzialna za obecny stan rzeczy.

Dodaj swoją opinię