Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Duthoit: nie chcemy podwyższać cen, bo liczymy na aktywnych użytkowników

Duthoit: nie chcemy podwyższać cen, bo liczymy na aktywnych użytkowników

Piszemy o tym pierwsi WitekT 22 Października 2015 13:39

8 6

Postępowanie rezerwacyjne częstotliwości w zakończonej niedawno aukcji LTE potrwa od 6 tygodni do 3-4 miesięcy - powiedział TELEPOLIS.PL prezes Orange Bruno Duthoit na podstawie informacji z UKE.

 

Zobacz: Oficjalne wyniki aukcji LTE.

Cena za pasmo jest poniżej naszej maksymalnej wyceny, jaką mieliśmy dla tych bloków. Wycena wynikała z przewidywanego dramatycznego wzrostu transmisji danych w nadchodzących latach. Już dziś widzimy 60% więcej ruchu niż zakładaliśmy 12 miesięcy wcześniej. Braliśmy także pod uwagę scenariusz negatywny, że tych częstotliwości nie zdobędziemy i jak to wpłynie na wycenę naszej firmy - powiedział Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange odpowiedzialny za finanse.




Zobacz: UKE wie już jak przydzieli częstotliwości po aukcji LTE.

Nie mamy intencji podwyższania cen. Liczymy na więcej klientów zużywających więcej danych, którzy płacąc za jednostkę danych nie więcej niż dotychczas, wygenerują większe przychody. Do tego liczymy na możliwość sprzedaży usług łączonych - dodał Duthoit.

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 29
  • 0

    10.  2015-10-22 15:08:46

    #9: a już na pewno wzrosną w orange

  • 5

    11.  2015-10-22 15:27:36

    @6: Niekoniecznie. Niektórzy ISP twierdzą, że jak podnieśli prędkości klientom to spadł im ogólny transfer danych w sieci. Zwyczajnie jak masz szybkie łącze i świadomość, że zawsze możesz sobie szybko pobrać coś jak potrzebujesz, to nie pobierasz na zapas jak przy wolnym łączu.

  • 2

    12. ~ola  2015-10-22 15:32:45  host: ip-5-172-233-216.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    jakieś 40-50% ruchu ze smartphone to zbędne dane... aktualizacja aktualizacji, sweet focia czy zbędna synchronizacja... Orange ratuje gęsta siatka stacji

  • 1

    13. ~pabloki  2015-10-22 16:23:08  host: user-46-112-96-225.play-internet.pl

    "Nie mamy intencji podwyższania cen. Liczymy na więcej klientów zużywających więcej danych, którzy płacąc za jednostkę danych nie więcej niż dotychczas, wygenerują większe przychody. " chyba czegoś nie rozumiem. przecież zdanie drugie zaprzecza pierwszemu, nominalnie oznacza to przeciez podwyżkę ale klient dostanie więcej ... za nominalnie wyższą cenę . pewnie ten myk zastosował play dajac no limit simo za ok.90 pln zamiast no limit simo za ok.50 pln. uff, na szczęscie play dalej jest challengerem. ulżyło mi.

  • 0

    14. ~pabloki  2015-10-22 16:25:15  host: user-46-112-96-225.play-internet.pl

    9. marudo a wiesz że w indywidualnych plusa jest co 1 kb? ceny nie wzrosna ZA JEDNOSTKĘ.

  • 1

    15. ~ola  2015-10-22 16:37:28  host: ip-5-172-233-216.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    @5. zależy gdzie mieszkasz, ja z chęcią do płace 5zł za stację na światłowodzie w okolicy...

  • -2

    16.  2015-10-22 17:22:51

    14 - w roamingu chyba ;-) W której taryfie dla indywidualnych jest co 1 kB? Bo ja nie znam takiej.
    No przecież mówię, że nie wzrosną... I szczerze w to wierzę ;-)

  • -2

    17.  2015-10-22 17:24:08

    I to w roamingu unijnym, bo już w Stanach nie - sprawdzone, udokumentowane ;-)

  • 0

    18.  2015-10-22 20:22:58

    Mówi się że te bandy poszły dla Francuzów tak po taniości za drugą kadencję rudego lokaja...zwanego czasem ''Królem Europy''.Za pierwszą kupiliśmy Caracale.

  • -1

    19. ~pabloki  2015-10-22 20:45:38  host: user-46-113-133-152.play-internet.pl

    specjalnie dla marudy wlo który nie potrafi znaleźć taryfikacji co JEDEN kb. http://tlp.is/7yk pkt 2

  • 1

    20. ~  2015-10-22 20:48:53  host: user-46-113-192-177.play-internet.pl

    ciekawe czy podniosą czy nie ceny???? Pożyjemy zobaczymy.

  • 2

    21. ~pabloki  2015-10-22 20:50:06  host: user-46-113-133-152.play-internet.pl

    wlo bo ja odbieram ten komunikat Bruno jako komentarz do taryf data. no przeccież nie walczyli o pasma by na nich świadczyć voice tylko LTE DATA. poki co chyba u nas nie ma rozmów komercyjnych w LTE.

  • -2

    22.  2015-10-22 21:02:18

    19 - ja mówię o głosowych taryfach i pakietach internetowych a nie o iPlusie ;-)

  • -2

    23.  2015-10-22 21:06:18

    21 - OK. Jeśli tak, to OK. Rzeczywiście mogą nie podwyższać cen taryf i promocji stricte DATA. Jeśli więc sobie to odbiją na głosowych i pakietach tam dodawanych - rozumiem, że słowo o nie podwyższaniu cen dotrzymane będzie?

  • -2

    24.  2015-10-22 21:18:34

    Na przykładzie dwóch numerów... Miałem na nich kiedyś (prawie 2 lata temu) pakiety 1 GB taktowane co 10 kB. Wystarczały na miesiąc, rzadko brakowało - wtedy pakiet extra się aktywowało. Później mieniłem taryfy i dostałem na nich pakiety 1,2 GB ale taktowane co 512 kB - 10 dni, góra 2 tygodnie... Usunąłem je więc i włączyłem 1 GB (ta sama cena), z tej promocji pakietów - powrót do przeszłości - na prawie miesiąc wystarczały. Teraz musiałem zwiększyć do 3 GB - takie czasy - ale ciągle taktowane co 10 kB. Po zmianie taryf, jeśli nie zmienią w najbliższym czasie promocji, już nie będę mógł deaktywować pakietów "abonamentowych" i niestety taktowanie będzie co 512 kB ;-(

  • 0

    25.  2015-10-22 21:33:28

    Dla mnie Bruno powiedział tak: Słuchajcie tam W2 i ty fioletowy dupko. Cen nie podwyższamy, ale trzeba po cichu pozamykać niektóre promocje. Taktowanie netu trzeba by też w przyszłości dać gorsze. No i zaczynamy strzyc prepaidowców pakując ich w droższe multipakiety. Aktywacje też by można kilka zł podnieść. Grunt żeby w reklamie wyszło, że jest nadal tanio. Zastanówcie się i dajcie jakieś wywiady do prasy. Tylko mi tam nie obniżać ni grosika- przypilnujcie fioletowego.

  • -2

    26.  2015-10-22 21:41:18

    Poza tym - 14/19 itd. To, ze w tafyfach DATA jest 1-kilobajtowe taktowanie, nie znaczy, ze się nie zmieni ;-) Tak, w przypadku nawiązanej sesji przez modem nie ma to większego znaczenia w przypadku taryf DATA. To większy "problem" w przypadku pakietów dodatkowych do taryf głosowych. No ale też zauważ - ile kosztuje pakiet do głosowej a ile taryfa DATA? Na DATA niewiele albo wręcz nic nie tracą dając taktowanie 1kB, natomiast duuużo zyskują na pakiecie internetowym gorzej taktowanym w taryfach głosowych. Baaaardzo dużo sobie odbijają w ten sposób ;-)

  • 1

    27.  2015-10-22 22:43:02

    Pospieszalski na TVP INFO o aukcji LTE....

  • -1

    28. ~Fokus  2015-10-23 13:20:50  host: n27-06-05.opera-mini.net

    @18. Mówi się tak wśród kremlowskich lokaji, którzy ostrzą sobie zęby na powrót do władzy w Polsce.

  • 0

    29. ~Fokus  2015-10-23 13:26:23  host: n27-06-05.opera-mini.net

    * lokai

Dodaj swoją opinię