Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT sprzedaje akcje MTS

DT sprzedaje akcje MTS

WitekT 17 Grudnia 2004 14:16

0 0

Deutsche Telekom planuje sprzedaż pakietu 12% akcji największego rosyjskiego operatora telefonii komórkowej - Mobile TeleSystems.

DT planuje uzyskać około 1,4 mld dolarów na sprzedaży akcji poprzez giełdę. W umowie z głównym akcjonariuszem MTS - grupą Sistema, posiadającą 51% akcji - DT zobowiązał się nie sprzedawać pozostałych 13,1% w ciągu najbliższych 6 miesięcy.




Decyzja DT o sprzedaży prawie połowy swoich udziałów nie jest dla nikogo zaskoczeniem po zeszłomiesięcznym oświadczeniu prezesa Kai-Uwe Ricke mówiącym, że inwestycja w MTS była raczej strategiczna i nie miała na celu przyniesienia finansowych profitów. MTS miał być przyczółkiem do ekspansji DT na wschodnich rynkach, co jednak nie do końca się powiodło. Sprzedaż akcji telekom rozpoczął już w zeszłym roku pozbywając się 15% udziałów, jednak wtedy głównym powodem były problemy finansowe.

DT ma nadzieję dobrze sprzedać swoje udziały na fali najdłuższego w kapitalistycznej Rosji okresu wzrostu gospodarczego. Środki finansowe uzyskane w ten sposób chce przeznaczyć na zwiększenie udziałów w innych wschodnioeuropejskich sieciach komórkowych oraz na zakupy kolejnych w USA.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skandale związane z Facebookiem doprowadzą do jego końca?

[Aktualizacja] Współzałożyciel WhatsAppa zachęca do usunięcia konta z Facebooka

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet