Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT rozpoczyna walkę o PTC

DT rozpoczyna walkę o PTC

WitekT 11 Lutego 2005 11:55

0 0

Deutsche Telekom, który ma 49% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej, oświadczył w piśmie przesłanym do Elektrimu, że wykonuje opcję kupna poprzez przejęcie wszystkich udziałów PTC, stanowiących własność Elektrimu.

Zarząd Elektrimu podał, że otrzymał pismo T-Mobile Deutschland 9 lutego i w tej chwili je analizuje.
Trybunał Arbitrażowy stwierdził, że zbycie 48% udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., na rzecz Elektrimu Telekomunikacja, jest bezskuteczne i udziały w PTC, które były jego przedmiotem, pozostawały własnością Elektrimu w każdym właściwym czasie.

W tej chwili 51% udziałów w PTC ma Elektrim Telekomunikacja, zaś jeden udział - Elektrim.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-29-141.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.