Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT oficjalnie w sprawie PTC

DT oficjalnie w sprawie PTC

WitekT 19 Stycznia 2006 20:34

0 0

W związku z problemami z wypłatami dla pracowników PTC oraz dzisiejszym oświadczeniem zarządu popieranego przez Vivendi, oficjalne stanowisko zajęło Deutsche Telekom.

Treść oświadczenia zarządu PTC popieranego przez Vivendi można zobaczyć w tej wiadomości. Poniżej publikujemy stanowisko DT.

W chwili obecnej Telco/Vivendi podejmują, kosztem interesu pracowników PTC, prawnie nieuzasadnione działania, które zakłócają sprawne funkcjonowanie przedsiębiorstwa PTC.

Niezależnie od wyników toczących się postępowa sądowych Telco domaga się aktualnie od Deutsche Telekomu bezwzględnego uznania swojej pozycji jako wspólnika i zapewnienia przez Deutsche Telekom dostępu jego przedstawicieli do siedziby PTC. Telco grozi równocześnie, że w przypadku niespełnienia tych żąda podejmie wszelkie działania by uniemożliwić wypłaty wynagrodze dla pracowników PTC.

Deutsche Telekom respektuje niezmiennie stan prawny wynikający w sposób jednoznaczny z treści orzeczenia Wiedeskiego Sądu Arbitrażowego z grudnia 2004, orzeczenia, które zostało uznane w Polsce przez sąd I-szej instancji. Deutsche Telekom będzie podejmował wszelkie środki prawne, konieczne dla ochrony swoich praw wynikających z treści tego orzeczenia.
Równocześnie, w najlepiej pojętym interesie przedsiębiorstwa PTC i jego pracowników, Deutsche Telekom deklaruje gotowość do współdziałania z Telco. Deklaracja niniejsza jest podyktowana wyłącznie wolą ochrony interesów PTC, jako lidera na polskim rynku telefonii komórkowej oraz interesów jego pracowników, których wieloletnim wysiłkiem i staraniem zbudowany został wyjątkowy sukces przedsiębiorstwa PTC. Deutsche Telekom w żadnym jednak wypadku nie pogodzi się z perfidnymi próbami szantażu ze strony Telco, które, chcąc wymusić uznania swych prawnie nieuzasadnionych roszcze, gotowe jest poświęcić interes przedsiębiorstwa PTC, a interes jego pracowników traktuje wyłącznie instrumentalnie, jako środek presji.

Deutsche Telekom zapewnia, że - jak od chwili powstania spółki PTC - będzie niezmiennie podejmował wszelkie wysiłki by nie dopuścić do powstania szkód w przedsiębiorstwie PTC, i będzie wspierał je, z sukcesem, w dalszym efektywnym rozwoju.

Andreas Leigers, rzecznik prasowy Deutsche Telekom


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2006-01-20 08:51:04

  Polskie bagienko ;(((

 • 0

  2. ~ajp  2006-01-20 09:28:32  host: dqa104.neoplus.adsl.tpnet.pl

  nic nie stoi na przeszkodzie zeby dt - jak tak kocha Polska i Pracownikow PTC - wysuplalo z wlasnej kieszeni pieniadze na pensje pracownikow Ery - jako stabilny udzialowiec PTC - w kazdym zarzadzie obecny!

 • 0

  3.  2006-01-20 12:04:38

  źródło Forum telepolis.pl (Th0mas) :P

 • 0

  4.  2006-01-20 12:10:06

  Th0mas: źródło to mail od DT. :)

 • 0

  5.  2006-01-20 12:17:52

  Aha, ale ja wcześniej napisałem na forum :P Myślałem, że zaglądasz tam częściej :P To usuń te moje obie opinie :P

 • 0

  6.  2006-01-20 12:20:40

  Th0mas: zaglądam, ale ostatnio nieregularnie z dwóch względów - tam już jest taki przerób, że nie sposób dokładnie wszystkiego czytać. Dwa - teraz siedzimy nad odświeżeniem wyglądu telepolis i czasu brak. :) A komentarzy kasować nie bede, bo my tu nie kasujemy - a przynajmniej nie w takim przypadku, jak ten. :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet