Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT nie zapłaciło jeszcze 600 mln euro

DT nie zapłaciło jeszcze 600 mln euro

WitekT 17 Października 2006 09:29

0 0

Do Sądu Rejonowego w Warszawie wpłynął wniosek Deutsche Telekom o złożenie depozytu związanego z zapłatą 2,3 mld zł za realizację opcji zakupu 48% udziałów PTC. Według informacji Pulsu Biznesu, nie został on rozpatrzony przez sędziego i nie wiadomo kiedy będzie. Niemcy nie wykonali więc przelewu pieniędzy, na co wskazywały ostatnie wypowiedzi przedstawicieli spółki. Sąd może odmówić przyjęcia pieniędzy.

DT tłumaczy, że złożenie depozytu jest najwłaściwszym rozwiązaniem z uwagi na roszczenia do tych pieniędzy zgłaszane przez wiele podmiotów. We wniosku DT musi jednak wskazać podmiot, któremu pieniądze mają zostać wypłacone oraz wskazać przesłanki takiej wypłaty. Szykuje się więc kolejna sądowa awantura, bowiem roszczenia z pewnością wysunie Elektrim Telekomunikacja, który uważa, że ma prawo do 48% udziałów PTC.
Wpłacone środki przechowuje się na nieoprocentowanym rachunku sądu. Podobne postępowanie przeprowadza się przy wypłacie depozytu. W obu przypadkach istnieje możliwość zaskarżenia decyzji do sądu okręgowego.

Dlaczego DT chce złożyć depozyt? W ten sposób skutecznie przejmie papiery PTC, stając się niemal 100-procentowym udziałowcem największego w kraju operatora telefonii komórkowej.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2006-10-17 09:34:46

  o jasna dupa :/

 • 0

  2. ~wlo  2006-10-17 09:35:36  host: aso234.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No a po co mieć kłopot? dwa i pół miliarda złotych W GOTÓWCE!! Na koncie w NBP co prawda (bo jak sądzę sądy mają rachunki w NBP ale mogę się mylić) ale w depozycie! I co z odsetkami itd.? Nie ma kasy neie ma problemu ;-)

 • 0

  3. ~ksad  2006-10-17 10:37:52  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  Burdel.

 • 0

  4. ~szczepoch  2006-10-17 10:42:29  host: www.jg.energiapro.pl

  Najpierw niby zapłacili teraz jeszcze nie:/ Widze Niemcy też coś zaczynają kręcić i mieszać.

 • 0

  5. ~wlo  2006-10-18 12:48:07  host: ape93.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No nie całkiem... Jak znam przepis (staaaary przepis) to w przypadku świadczenia w złotych (polskiej walucie) można złożyć pieniądze, przy czym jednocześnie należy złożyć wniosek o zezwolenie na złożenie do depozytu ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-16-135.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet