Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT może kupić PTC na kilka sposobów

DT może kupić PTC na kilka sposobów

WitekT 6 Kwietnia 2005 11:15

0 0

Deutsche Telekom czeka na orzeczenie w sprawie możliwości przejęcia akcji Polskiej Telefonii Cyfrowej poniżej wartości rynkowej.

Niemiecki koncern oczekuje na wykładnię Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, czy Elektrim, zgodnie z wcześniejszym werdyktem tego arbitrażu, odzyskał na czas kontrolę nad akcjami PTC. Jeżeli trybunał uzna, że nie, to DT może się domagać realizacji opcji zakupu 48% akcji PTC po wartości nominalnej (ok. 300 mln euro), czyli 3 - 4 razy mniej od ceny rynkowej.
Przedstawiciele DT podtrzymują chęć przejęcia pełnej kontroli nad PTC (obecnie mają 48%). Nie wykluczają realizacji opcji zakupu pozostałych udziałów: na mocy wspomnianej decyzji arbitrażu lub w razie ewentualnej upadłości Elektrimu. Niemiecki koncern stoi wprawdzie na stanowisku, że Elektrim jest właścicielem akcji PTC, ale będzie rozmawiał z każdym legalnym posiadaczem tychże akcji. Asekuruje się zatem na wypadek sądowego przyznania prawa do akcji PTC grupie Vivendi Universal. Vivendi szacuje wartość PTC nawet na ok. 3,8 mld euro.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-151-201.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.