Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT mówi, że kasacja SN to tylko kolejna formalność

DT mówi, że kasacja SN to tylko kolejna formalność

WitekT 16 Marca 2007 09:52

0 0

Deutsche Telekom - powołując się na pisemne uzasadnienie wyroku Sądu Najwyższego, który uznał wniosek Elektrimu Telekomunikacji o kasację postanowienia o uznaniu w Polsce wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego dotyczącego sporu o udziały PTC - uważa, że decyzja SN wynikała jedynie z błędu w procedurach.

Jak podało DT w komunikacie, w pisemnym uzasadnieniu ww. postanowienia SN potwierdził, że jedyną i wyłączną przyczyną uchylenia orzeczeń o uznaniu sądów I i II instancji był błąd proceduralny popełniony w sądzie I instancji.

W dalszej części komunikatu DT uzasadnia, że w postępowaniu pierwszoinstancyjnym nie wszyscy orzekający sędziowie uczestniczyli w całej ustnej rozprawie, dlatego też postępowanie to musi zostać powtórzone w prawidłowym składzie. SN nie potwierdził twierdzeń ET co do istnienia materialnych przeszkód do uznania wyroku wiedeńskiego po naprawieniu przez sąd I instancji wzmiankowanego błędu proceduralnego.
DT dodaje, że liczy na szybkie uznanie wyroku wiedeńskiego, zgodnie z Konwencją Nowojorską, i poprzez to ostateczne potwierdzenie w Polsce praw DT do spornych udziałów w PTC.

SN uznał 18. stycznia wniosek ET, kontrolowanego przez Vivendi, o kasację postanowienia o uznaniu na terytorium RP wyroku wiedeńskiego trybunału arbitrażowego. Sprawa trafi ponownie do rozpatrzenia przez sąd pierwszej instancji. O wspomnianym wyroku pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: ISB     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~xyz  2007-03-16 11:48:28  host: rev-27.malnet.pl

    DT jak nasz premier: wydaje wyroki "oczywiste" jeszcze przed rozstrzygnięciem Sądu i rzecz jasna w wersji życzeniowej...

  • 0

    2. ~michał  2007-03-16 15:43:08  host: efq166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech te kłótnie i procesy się skończą bo klienci na tym tylko tracą. Czas na T-Mobile PL

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet