Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DT chce wykonać opcję "call"

DT chce wykonać opcję "call"

WitekT 17 Marca 2005 23:33

0 0

Nawet o 12% spadła w środę cena akcji Elektrimu. Wyprzedaż to efekt informacji, że Deutsche Telekom, mniejszościowy udziałowiec Polskiej Telefonii Cyfrowej, chce, aby wiedeński trybunał arbitrażowy potwierdził prawo do przymusowego wykupu udziałów operatora komórkowego od Elektrimu.

Jedną akcję wyceniono nawet na 5,70 zł, czyli najtaniej od końca lutego. DT argumentuje, że Elektrim złamał umowę wspólników PTC. Zdaniem Niemców, spółka nie zdążyła w terminie, określonym w niedawnym wyroku trybunału arbitrażowego, odzyskać udziałów PTC. Elektrim twierdzi, że DT takiego prawa nie ma. Prywatny inwestor zapowiedział, że jeśli Niemcom uda się przejąć 48% udziałów PTC, to Elektrim będzie domagał się odszkodowania od Vivendi równego różnicy między ceną rynkową spornego pakietu a kwotą uzyskaną od DT (ponad 1 mld euro).
Elektrim ma także kłopoty z wierzycielami, którzy domagają się jego bankructwa. W ramach postępowania sąd wyznaczył nadzorcę, który ma zadbać o majątek spółki. Wszystkie decyzje przekraczające zwykły zarząd muszą uzyskać jego zgodę. Wieczorem spółka przesłała komunikat, w którym poinformowała, że udzieliła spółce zależnej prawie 70 mln zł pożyczki. Chodzi o spłatę zobowiązań wobec Alstomu, jednego z wykonawców inwestycji w PAK, który teraz obok obligatariuszy, domaga się upadłości spółki.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-144-47-21.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Play dotyczącą nielimitowanych połączeń na Ukrainę?

Nielimitowane połączenia na Ukrainę w Play na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet