Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Drugi konkurs na usługę powszechną

Drugi konkurs na usługę powszechną

WitekT 22 Grudnia 2005 14:39

0 0

Prezes URTiP rozpoczął konkurs na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej.

Pierwszy konkurs, przeprowadzony od 2. września do 15. grudnia, nie został rozstrzygnięty z uwagi na złożenie przez jedynego oferenta (Telekomunikację Polską) oferty, która nie spełniała wymagań formalnych. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Postępowanie konkursowe jest prowadzone na podstawie przepisów ustawy Prawo Telekomunikacyjne oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 1. czerwca w sprawie konkursu na przedsiębiorcę telekomunikacyjnego wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej albo poszczególnych usług wchodzących w jej skład.

Przedsiębiorcy mogą składać oferty w postępowaniu konkursowym na świadczenie usługi powszechnej na obszarze strefy numeracyjnej, stref numeracyjnych albo na obszarze całego kraju.
Oferty mogą być składane do 23. stycznia w siedzibie URTiP w Warszawie.

Usługa powszechna to zestaw usług telekomunikacyjnych, jakie powinny być dostępne wszystkim użytkownikom końcowym stacjonarnych publicznych sieci telefonicznych na terytorium Polski, z zachowaniem wymaganej jakości i po przystępnej cenie.

W skład usługi powszechnej Prawo Telekomunikacyjne zalicza:
przyłączenie pojedynczego zakończenia sieci w głównej lokalizacji abonenta z wyłączeniem sieci cyfrowej z integracją usług (ISDN),
utrzymanie ww. łącza abonenckiego z zakończeniem sieci w gotowości do świadczenia usług telekomunikacyjnych,
połączenia telefoniczne krajowe i międzynarodowe, w tym do sieci ruchomych, obejmujące także zapewnienie transmisji dla faksu oraz transmisji danych, w tym połączenia do sieci Internet,
udzielanie informacji o numerach telefonicznych oraz udostępnianie spisów abonentów,
świadczenie udogodnień dla osób niepełnosprawnych,
świadczenie usług telefonicznych za pomocą aparatów publicznych.

Źródło tekstu: URTiP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2005-12-22 16:32:08

  a to dopiero :D:P

 • 0

  2. ~wlo  2005-12-22 17:13:28  host: aon84.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Warunki akurat dla wszystkich oprócz tepsy... Czy ten facet ślepy jest, czy tylko ślepego udaje ? Ja wiem, że przepisty itd. Ale po co czarowanie na łamach gazet, z tymi konkursami, przetargami? Przecież nie ma w Polsce operatora który udźwignie ciężar przedsiębiorcy wyznaczonego oprócz tepsy! Zna ktoś operatora świadczącego usługi za pomocą automatów innego niż tepsa? No - może w jakimś mieście taki jest, ale w strefie numeracyjnej? W kraju? Jeszcze bardziej należy podzielić rynek, wtedy będzie całe mnóstwo hien które nie będą w stanie nowej linii zbudować bo ciency finansowo będą...

 • 0

  3.  2005-12-22 20:42:58

  u mnie automaty ma jeszcze Netia ale z góry wiem że ona w to nie wejdzie i właśnie masz rację....nie da rady. Bo przetarg obowiązuje cały kraj chociażby a pozatym chyba ta inwestycja byłaby dla Niech ekonomicznie nieopłacalna...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-198-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet