Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Drugi i trzeci operator w Szwajcarii mają się połączyć

Drugi i trzeci operator w Szwajcarii mają się połączyć

WitekT 25 Listopada 2009 14:35

0 0
France Telecom planuje połączyć szwajcarskie Orange z należącym do TDC oddziałem Sunrise Communications. Za 1,5 mld euro będzie miał w nowej spółce 75% - pisze agencja Bloomberg cytowana przez Puls Biznesu.

W 2008 roku FT bez sukcesu ubiegał się o przejęcie Sunrise, drugiego pod względem wielkości operatora komórkowego w Szwajcarii. Sunrise ma około 20-procentowy udział w rynku, podczas gdy Orange około 18-procentowy. Pozostałe 62% rynku kontroluje Swisscom.


Źródło tekstu: Bloomberg, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~Ciechanowiak  2009-11-25 14:38:10  host: aaul197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A gdyby Era połączyła się z Orange ? Pozytywnym aspektem byłaby jakość sieci w całym kraju, ale pewnie ceny za usługi byłyby jak na judaszowym targowisku.

  • 0

    2.  2009-11-25 14:41:40

    "...France Telecom planuje szwajcarskiego Orange..."-jakos tak nie po polskiemu to byc :)

  • 0

    3.  2009-11-25 14:44:53

    hettman: już poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    4. ~do Ciechanowiak  2009-11-25 14:50:06  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    Nie połączą się. Zauważ, że w CH po połączeniu będą mieć 38% rynku. W Polsce nie ma takiej dysproporcji między W3. Każdy z W3 ma ok. 30% rynku. Poza tym na takie połączenie zgodę musi wyrazić UKE. A Urząd tego nie zrobi (jakiekolwiek połączenie się dwóch z W3 nigdy nie dojdzie do skutku)

  • 0

    5. ~  2009-11-25 14:56:38  host: ip-89-174-40-62.multimo.pl

    Tu http://bit.ly/78D1t7 wszystko napisane. Ino angielski trzeba znać ;-)

  • 0

    6.  2009-11-25 14:58:58

    U nas nie jest potrzebne połączenie. Wręcz przeciwnie! Potrzebny jest jeszcze jeden solidny MNO (podobny do Play - na co zresztą się zanosi) i góra dwie, trzy solidne sieci MVNO.

  • 0

    7. ~  2009-11-25 16:49:14  host: v05-06.opera-mini.net

    @5 jest niezle.4mno,5 konsorcjum Solorza i para sensownych mvno (mbank,gg).mirekb

  • 0

    8. ~J  2009-11-25 17:52:53  host: 219.210.200.89.otvk.pl

    @jojo: Kto jest tym kolejnym MNO?

  • 0

    9.  2009-11-25 18:30:24

    @4 nie uke, a uokik...

  • 0

    10.  2009-11-25 18:32:29

    @8 czytanie ze zrozumienem sie klania... wyraznie chyba napisal, ze jest potrzebny, a nie ze juz jest...

  • 0

    11.  2009-11-25 21:59:04

    J (8) - Ja obstawiam Mobylanda. ;-)

  • 0

    12. ~do thonka  2009-11-26 01:13:04  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    racja - mój błąd

  • 0

    13. ~J  2009-11-26 07:52:49  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @10: No właśnie. Czytanie "pomiędzy wersami także". Skoro wypowiedź jojo jest jasna (tu cytat z nawiasu "na co zreszta się zanosi"), to moje pytanie jest krótkie. Brzmi ono: "Kto jest tym kolejnym potencjalnym kandydatem? - ponieważ ostatnio pojawiły sie pewne ruchy ze strony CenterNetu, pana Soloża i innych, o których dobrze wie jojo. Pozdrawiam.

Dodaj swoją opinię