Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Druga odsłona AutoMapy

Druga odsłona AutoMapy

sirmark 15 Lipca 2005 21:16

0 0

Ukazała się kolejna aktualizacja map dla programu AutoMapa – najpopularniejszego w Polsce systemu nawigacji GPS. Liczba zawartych w programie dokładnie opracowanych miast oraz miejscowości z pełną siatką dróg i nazwami ulic wzrosła do 600!

To już druga w tym roku publikacja uaktualnień wszystkich map systemu AutoMapa.

"Przed okresem wakacyjnych wyjazdów szczególny nacisk położyliśmy na region Wielkich Jezior Mazurskich oraz aglomerację warszawską. W rejonach tych wykonaliśmy gruntowną aktualizację siatki dróg oraz organizacji ruchu. Mocno wzbogaciliśmy również bazę informacji o obiektach użyteczności publicznej (tzw. POI) na Mazurach. Oczywiście zaktualizowane zostały również pozostałe regiony kraju i uwzględniliśmy wszystkie sygnały użytkowników, które udało się zidentyfikować i potwierdzić przed datą zamknięcia materiału do publikacji." – mówi Mirosław Bartos – szef opracowania danych AutoMapy.

Najnowsza wersja map AutoMapy XL zawiera już łącznie 667 tys. adresów, 918 tys. budynków i przeszło 28 tys. punktów użyteczności publicznej POI. Długość siatki dróg zawartych w programie nie wzrosła istotnie w stosunku do poprzedniej wersji – siatka dróg jest już bowiem praktycznie kompletna. Lista miast opracowanych z dokładnością do pojedynczych budynków i adresów wzrosła do 40. Dołączyły dwa nowe miasta: Nowy Sącz i Zielona Góra. AutoMapa jest jedynym produktem na rynku, który oferuje pełną nawigację głosową GPS z tak dokładnymi planami adresowymi największych miast Polski.

AutoMapa 4.0, która będzie obsługiwać również mapę Europy, ukaże się dopiero po wakacjach. Uwarunkowania techniczne związane m.in. z odpowiednio wysokim upakowaniem danych oraz zapewnieniem automatycznej nawigacji niezależnie od granic spowodowały przesunięcie terminu publikacji tej bardzo oczekiwanej wersji.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-174-129-188-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet