Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Druga odsłona AutoMapy

Druga odsłona AutoMapy

sirmark 15 Lipca 2005 21:16

0 0

Ukazała się kolejna aktualizacja map dla programu AutoMapa – najpopularniejszego w Polsce systemu nawigacji GPS. Liczba zawartych w programie dokładnie opracowanych miast oraz miejscowości z pełną siatką dróg i nazwami ulic wzrosła do 600!

To już druga w tym roku publikacja uaktualnień wszystkich map systemu AutoMapa.

"Przed okresem wakacyjnych wyjazdów szczególny nacisk położyliśmy na region Wielkich Jezior Mazurskich oraz aglomerację warszawską. W rejonach tych wykonaliśmy gruntowną aktualizację siatki dróg oraz organizacji ruchu. Mocno wzbogaciliśmy również bazę informacji o obiektach użyteczności publicznej (tzw. POI) na Mazurach. Oczywiście zaktualizowane zostały również pozostałe regiony kraju i uwzględniliśmy wszystkie sygnały użytkowników, które udało się zidentyfikować i potwierdzić przed datą zamknięcia materiału do publikacji." – mówi Mirosław Bartos – szef opracowania danych AutoMapy.
Najnowsza wersja map AutoMapy XL zawiera już łącznie 667 tys. adresów, 918 tys. budynków i przeszło 28 tys. punktów użyteczności publicznej POI. Długość siatki dróg zawartych w programie nie wzrosła istotnie w stosunku do poprzedniej wersji – siatka dróg jest już bowiem praktycznie kompletna. Lista miast opracowanych z dokładnością do pojedynczych budynków i adresów wzrosła do 40. Dołączyły dwa nowe miasta: Nowy Sącz i Zielona Góra. AutoMapa jest jedynym produktem na rynku, który oferuje pełną nawigację głosową GPS z tak dokładnymi planami adresowymi największych miast Polski.

AutoMapa 4.0, która będzie obsługiwać również mapę Europy, ukaże się dopiero po wakacjach. Uwarunkowania techniczne związane m.in. z odpowiednio wysokim upakowaniem danych oraz zapewnieniem automatycznej nawigacji niezależnie od granic spowodowały przesunięcie terminu publikacji tej bardzo oczekiwanej wersji.

Źródło tekstu: AutoMapa     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-82-79-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.