Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Druga generacja Samsunga Galaxy Tab S

Druga generacja Samsunga Galaxy Tab S

orson_dzi 19 Lutego 2015 16:33

2 1

Samsung szykuje dwie nowe wersje tabletu Galaxy Tab S. Ekrany o przekątnych 8 oraz 9,7 cali będą miały proporcje 4:3.



Ekrany nowych tabletów będą wyświetlać obraz o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Urządzenia będą napędzane procesorem Exynos 5433, ale bardzo możliwe, że zostanie on zastąpiony 64-bitowym Exynosem 7420. Wskazuje na to fakt, że tablety będą działać pod kontrolą Androida 5.0.2, który z powodzeniem obsługuje 64-bitowe procesory. Pamięć RAM nie ulegnie zmianie w stosunku do pierwszej wersji Tab S i nadal będą to 3 GB. Wbudowane 32 GB pamięci będzie można rozszerzyć kartami pamięci o kolejne 128 GB. Główny aparat wykona zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpix, przedni natomiast o rozdzielczości 2,1 Mpix.




Oba tablety mają być ekstremalnie cienkie. Ich obudowy będą mieć grubość 5,4 mm. Pozostałe wymiary, w przypadku modelu 8-calowego, to 198,2 x 134,5 mm, a w przypadku modelu z ekranem o przekątnej 9,7 cala będzie to 237,1 x 168,8 mm. Masa, to odpowiednio 260 i 407 gramów. Mniejszy tablet będzie zasilany akumulatorem o pojemności 3580 mAh, większy z kolei akumulatorem o pojemności 5870 mAh.

Tablety maja zostać zaprezentowane w połowie 2015 roku.

Źródło tekstu: sammobile; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung | samsung galaxy tab s 2

w sumie: 20
  • -1

    1. ~X  2015-02-19 16:50:02  host: apn-31-1-244-223.dynamic.gprs.plus.pl

    to jest postęp.. mniejszy ekran, mniejsza bateria.. byle tylko był podobny do produktów z logiem jabełka..

  • 0

    2. ~user_delete27  2015-02-19 16:50:17  host: 167-rev186.markomp.net.pl

    Natomiast BlackBerry dziś aktualizuje swoje jeżynki do 10.3.1 a na portalu cisza. Rozumiem że to niszowa marka ale sam fakt aktualizacji jest warty odnotowania.

  • 0

    3.  2015-02-19 16:54:39

    @X - właśnie miałem o tym pisać. Skoro odgrzewanie kotletów Samsungowi przestało wychodzić na dobre wziął się za to co potrafi najlepiej - "Kopiuj, wklej". Galaxy S6 kopią iPhone'a 6 to i flagowe tablety też niech będą podobne do iPadów. A co, na bogato z xerowaniem.

  • 0

    4. ~Joey  2015-02-19 17:00:42  host: 81.219.84.18

    @1 od paru tygodni czytamy że samsung ma kryzys więc w aktach desperacji chwyta się wszystkiego

  • 2

    5. ~X  2015-02-19 17:04:29  host: apn-31-1-244-223.dynamic.gprs.plus.pl

    a jak nie było nowego softu na Tab S 10.5 tak nie ma, najlepszy tablet z samsunga z jedna wersją softu.. ale jak mi mają później białego TW dać, to dziękuje.. wole 4.4.2 :) dobrze ze szajs soldował te tablety w promo 50% to cena akurat była adekwatna do jakości obsługi softowej szajsa :)

  • 0

    6.  2015-02-19 18:28:02

    witam
    zbil mi sie amoled na moim tab s
    mam pytanie na jakiej zasadzie serwis identyfikuje urzadzenie z gwarancja
    na umowie ratalnej mam numer seryjny urzadzenia ktory nakleja sie tez na tyle tabletu i pudelku
    problem w tym ze ja ta naklejke zerwalem jakis czas temu z obudowy i teraz nie wiem jak teraz oni do tego podejda...
    maja jakies sposoby identyfikacji urzadzenia ?

  • 0

    7. ~6  2015-02-19 19:30:21  host: public-gprs514554.centertel.pl

    Po numerze imei pod bateria ? Tego chyba nie zeskrobales ? :D

  • 0

    8.  2015-02-19 21:19:03

    @7 bateria i tylna klapka w Tab S są niewymienne. Jedynym identyfikatorem bez rozbierania urządzenia jest naklejka z SN na tylnej obudowie i IMEI wywoływany w menu urządzenia. To drugie odpada, bo wyświetlacz walnięty. Przypuszczam, że teraz to zależy od dobrej woli serwisu.

  • 1

    9. ~ja  2015-02-19 22:04:01  host: public-gprs514564.centertel.pl

    @6 Nic nie piszesz o ubezpieczeniu? Jeżeli liczysz tylko na gwarancję to z wymianą stłuczonego wyświetlacza możesz mieć kłopot i IMEI nic ci nie pomoże.
    @8 Brawo, konkretnie i na temat. Objaśniasz rzeczy oczywiste człowiekowi (@7), który zabiera głos i udziela porad chociaż nie widział tego sprzętu na oczy. Po co się odzywa? Niestety na Telepolis to 1/2 takich opinii, którze szkodzą i wprowadzają w błąd.

  • 1

    10. ~lol...  2015-02-19 22:15:38  host: host-n2-75-8.telpol.net.pl

    Hmm niepotrzebnie takie cienkie, nie mógłby mieć 8 mm czy 9 i baterie 10k+ mah ... Na plus mniejsza rozdzielczość i większa wydajność zarazem, proporcje do tabletu ok jak dla mnie :) lubie gierki z psx a one właśnie takie ratio mają.

  • 0

    11. ~belciu  2015-02-19 22:35:37  host: 192.132.228.1

    *9
    znalazlem numer seryjny w menu taki jak na naklejce w innym tab s
    ten walniety nie ma dodatkowej gwarancji wykupionej
    a mam mozliwosc podlozenia tego tabletu pod druga wykupiona gwarancje rozszezona, ciekawe czy by przeszlo :):)

  • 0

    12. ~belciu  2015-02-19 22:37:43  host: 192.132.228.1

    znajac zycie te numery beda pewnie w srodku urzadzenia jak serwis go rozbierze....
    moze sie myle?

  • 0

    13. ~Miguel  2015-02-20 00:01:07  host: 89-69-166-232.dynamic.chello.pl

    @11 Chłopie, nazywajmy rzeczy po imieniu, to oszustwo. I jeszcze tym się "chwalisz" na forum. Brak słów.

  • 0

    14. ~Miguel  2015-02-20 00:14:09  host: 89-69-166-232.dynamic.chello.pl

    @belciu Po IP widać, gdzie pracujesz :-0 Pomysl zanim napiszesz

  • 0

    15. ~  2015-02-20 07:41:30  host: google-proxy-66-249-81-236.google.com

    Pffff teraz łaskawie du....ruszyli. Od dość dawna chciałem porządny tablet niż topowe smartfony. Ale Smartfon się okazał wszystko mające urządzenie wiec nie liczę ze tym razem też będzie dobrze. Po 4 latach to strata czasu oczekawiania dla tableta z androidem. Porządny sprzęt to jednak ipad. Będzie nadmiar gotówki to kupię.

  • 0

    16. ~dav  2015-02-20 09:08:06  host: host-52-67.compi.net.pl

    4:3 lol, kostka jak telewizory w latach 90-tych...

  • 0

    17.  2015-02-20 09:10:58

    będzie jeszcze cieńszy czyli czas pracy na baterii będzie jeszcze krótszy?
    Mam 8,4S LTE i czas pracy na baterii, na domowym WiFi, bez grania to jest dramat.
    Ostatnio zdarzyło mi sie, że używając przeglądarki, FB, klienta e-mail i livescore, bateria ze 100% do 33% zleciała w godzinę i kwadrans. Na Wifi, jasnośc ekranu auto -2.

  • 0

    18. ~  2015-02-20 09:32:17  host: aeaq2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    16, i co w zwiazku z tym? Dla mnie te proporcje sa zaleta.

  • 0

    19. ~lol...  2015-02-20 10:50:50  host: public-gprs516336.centertel.pl

    Dla mnie 4:3 w tablecie też spoko ale głównie do emu psx i starszych gierek, filmów niewiele oglądam na tablecie, ale zapewne będzie amoled więc pasek u góry i na dole nie będzie dokuczał bo będzie czarny zwłaszcza w nocy (brak bleedingu LCD)

  • 0

    20. ~HD  2015-02-20 17:46:20  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    najlepiej zmniejszyć baterie o 25% żeby obudowę cieńszą zrobić.Mam TAB S 10,5 i filmy na nim bajkowo sie ogląda a neta można przeglądać trzymając taba pionowo -nie widzę sensu zmieniania proporcji ekranu

Dodaj swoją opinię