Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Druga część Androida 2.1 dla HTC Hero już dostępna

Druga część Androida 2.1 dla HTC Hero już dostępna

Q! 1 Lipca 2010 17:32

0 0

htc heroHTC udostępnił drugą część aktualizacji systemu Google Android do wersji 2.1 (Eclair) dla modelu Hero. Jednak zanim przystąpimy do aktualizacji - TELEPOLIS.PL zaleca zwrócić szczególną uwagę na jej proces.

Wszystko dlatego, że, tak jak pisaliśmy w tej wiadomości, wgranie drugiej części aktualizacji spowoduje usunięcie wszelkich danych z telefonu. Warto zatem zrobić wcześniej ich kopię zapasową.

Tymczasem zamieszanie związane z aktualizacją Androida do wersji 2.1 trwa w najlepsze. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii, którzy zakupili Hero u operatora, wciąż nie mogą się doczekać jego pełnej aktualizacji. Według najnowszych informacji, taką możliwość otrzymają oni nie wcześniej niż w lipcu.




Nie lepiej wygląda sytuacja z modelami Desie, Legend oraz Wildfire - aktualizacja ich oprogramowania do wersji 2.2 (Froyo) rozpocznie się w III kwartale. Kiedy dokładnie - wciąż nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że takie rozdrobnienie i zamieszanie związane z aktualizacją systemu Google Android w poszczególnych urządzeniach nie służy dobrze systemowi. W związku z tym Google podjęło decyzję o zmniejszeniu częstotliwości jego wydawania. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Jeremy  2010-07-01 17:59:33  host: do-atman-1a.connecta.pl

    Wszystko fajnie, tylko jak się okazuje zaktualizowanie "herosa" do 2.1 za pomocą OTA _nie_ powoduje wymazania danych. :D Inna sprawa, że lepiej samemu zrobić wcześniej backup kontaktów, smsów i ważnych danych, a potem przed instalacją hard reset, bo są już doniesienia, że przy zapełnionym OS'ie z różnymi programami różne dziwne cuda się dzieją z telefonem. No i warto pamiętać, że jak ktoś chce roota mieć/zachować, to lepiej zainstalować update przez recovery z xda - trochę potrwa, zanim magicy od androida złamią nowy bootloader, który razem z tą aktualizacją wchodzi.

  • 0

    2.  2010-07-01 18:02:47

    1, Jeremy - przed możliwą utratą danych w drugim etapie procesu ostrzegało biuro prasowe HTC. Trudno ich lekceważyć, więc i my ostrzegamy:)

  • 0

    3. ~rrr  2010-07-01 18:05:12  host: host-89-230-176-227.gdynia-laczpol.mm.pl

    Aktualizacja dostępna była już wczoraj, mi żadne dane z telefonu nie zniknęły, być może wszystko miałem zapisane na karcie SD i SIM, wszystko przebiegło bez problemu

  • 0

    4. ~hajder  2010-07-01 18:08:51  host: chello089078184200.chello.pl

    Ja mam tę aktualizację bodaj 3 dni już i żadnych danych nie wymazała. Natomiast mam wrażenie, że bardziej zjada baterię - nie wiem czy to jest efekt częstszego korzystania z telefonu (duuużo więcej dostępnych aplikacji, etc) ale jednak rozładowuje się definitywnie szybciej.

  • 0

    5. ~  2010-07-01 18:15:46  host: f96-063.opera-mini.net

    Moze warto napisac jak to z aktualizacja era g2 bo nikt nic niewie w tej kwesti era odsyla do htc a htc do ery istny balagan

  • 0

    6. ~wilk100  2010-07-01 18:26:28  host: 81.168.254.12

    A po co kopia kontaktow ? Przeciez wszystko jest zsynchronizowane z googlem. Danych nie tracicie. G2 tez sie aktualizuje.

  • 0

    7. ~Jeremy  2010-07-01 20:11:59  host: do-atman-1a.connecta.pl

    @6. To m.in. właśnie rozumiem przez "kopię". :D Ale nie tylko. Kontakty mogą być też zapisane tylko w pamięci telefonu (tryb phone) oraz wreszcie ktoś może nie mieć konta gmailowego :) (choć w przypadku telefonu androidowego oznacza to pożegnanie się z częścią użytecznych udogodnień).

  • 0

    8. ~PL-01  2010-07-01 20:27:57  host: user-46-113-93-126.play-internet.pl

    Aktualizacja oprogramowania jest płatna?

  • 0

    9. ~  2010-07-01 20:43:51  host: p10-05.opera-mini.net

    Bezplatna ewentualny koszt transmisji danych jak po OTA wciagasz bez wifi

  • 0

    10.  2010-07-01 20:58:55

    "modelami Desie" chyba Desire

  • 0

    11. ~medina  2010-07-01 21:59:12  host: aare158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdybym był "fanbojem" iPhona to miałbym w tym miejscu dużo do krytykowania. Ale nie jestem

  • 0

    13. ~gre  2010-07-02 08:09:19  host: t06-10.opera-mini.net

    z ta aktualizacja w play tez nie jest różowo, do tej pory nie dostalem nawet pierwszej paczki na hero kupionego u nich

  • 0

    14. ~przemass  2010-07-02 08:18:04  host: chello087206168212.chello.pl

    No fakt aktualizacja tak ale nie dla G2 z Ery i to jest masakra . Nie jestem fanem :) iphona ale tam przynajmniej aktualizacja dostępna jest dla wszystkich a że nabyłem to cudo techniki :/ jakim jest g2 czyli Hero to mam problem .

  • 0

    15. ~adamski  2010-07-02 08:20:23  host: 62.233.196.142

    Mam Hero z Play. Aktualizacja (1.07.2010) przebiegla bez żadnych problemów. Zrestartowałem fona, włączyłem wifi, sprawdziłem dostępność aktualizacji - która była dostępna. Wszystko przebiegło o.k. Żadne dane nie zostały utracone, wcześniejse ustawienia kont, itp.

  • 0

    16. ~rappy  2010-07-02 10:02:20  host: user-46-112-129-6.play-internet.pl

    Przed aktualizacja musiałem wgrac ruu, pierwsza część bez tego nie chciała ruszyć... ale jak już wszystko za mną, to widzę, że system działa naprawdę pięknie... szkoda, że o aktualizacji do 2.2 nie mal już co marzyc... albo poczekać do 3 kwartału

  • 0

    17. ~hst  2010-07-09 08:18:55  host: t21-01.opera-mini.net

    oderzucilem update bo nie chcialem stracic danych ktorych nie zarchiwizowalem, teraz nie wiem jak ponownie wywolac update systemu do 2.1. moze ktos ma jakies doswiadczenia?

  • 0

    18. ~asdasd  2010-07-15 10:37:07  host: chello089076014016.chello.pl

    @hst hmm "ustawienia->informacje o telefonie->sprawdz dostepnosc aktualizacji" ? czy jakoś tak

Dodaj swoją opinię