Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Droższe SMS-y międzynarodowe w prepaidach Polkomtela

Droższe SMS-y międzynarodowe w prepaidach Polkomtela

WitekT 17 Października 2006 11:40

0 0
16. października Polkomtel zmienił cenę SMS-a międzynarodowego w Simplusie, MixPlusie i Sami Swoi.

Dotąd cena takiego SMS-a była identyczna z krajowym. Teraz SMS kosztuje 61 groszy brutto.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    20.  2006-10-17 13:46:16

    Longman, oczywiście nie ma powodu do radości, ale mnie akurat smsy bardzo nie bolą. Ja bym dużo bardziej wolał obniżkę cen połączeń głosowych z komórek za granicę no i poprawę taktowania. Przecież obecne ceny są absurdalne, a w dodatku w przypadku Orange, S+ oraz TT bazują na cennikach telekomuny z czasów jej monopolu na międzynarodowe.

  • 0

    21. ~Longman  2006-10-17 14:04:20  host: ewq69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przemolog, co do cen miedzynarodowych to sie zgodze. Siostra tej znajomej o ktorej pisze moze dzwonic z rzeczonego Meteora do Polski za 9 eurocentow za minute (o kazdej porze dnia i nocy, dodam ze to prepaid), a na komorki za 25 eurocentow. Moja siostra bedaca na stypendium w Londynie mimo ze jest w sieci 3G rozmawia z komorki taniej niz ja i to w wartosciach bezwzglednych. Co prawda ma wykupiona "taryfe dla gadatliwych", ale to raczej dodatkowo obciaza naszych opkow ze u nas takowych nie ma (i dodam, siostra nie ma firmy, nie jest obywatelka brytyjska, dostala b. dobry telefon, byla to taryfa dostepna dla kazdego, etc.)

  • 0

    22. ~  2006-10-17 14:20:43  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    Jak byście do tej pory nie wiedzieli, to z prepaida Era TAK TAK można wysyłać SMS-y już po 7 gr, a nawet po 5 gr. Wystarczy wykupić jeden z pakietów "Tanich minut lub SMS-ów". SMS-y wysyłane za granicę schodzą właśnie z tych pakietów!

  • 0

    23. ~  2006-10-17 14:47:50  host: dtt219.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To tylko taka promocja z smsami w S+. Za miesiąc znowu ją przedłużą ;)

  • 0

    24. ~hehe  2006-10-17 15:08:34  host: chello087206252207.chello.pl

    *22 ty masz TT czy tylko ci sie wydaje?? schodza jak wysylasz do TT za granica a jak idzie to na numer zagranicznej komory to niestety nie z pakietu i po 0,61 pln :(

  • 0

    25. ~  2006-10-17 15:47:46  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    "hehe" Dobra, ale przynajmniej do TT mam bardzo tanio. A w Plusie co?

  • 0

    26. ~  2006-10-17 15:49:59  host: ekj118.internetdsl.tpnet.pl

    "hehe", to tak jakbyś powiedział, że pakiety w Plusie po 5 gr są całkiem złe, bo są tylko do Plusa.

  • 0

    27. ~$$$  2006-10-17 16:14:13  host: bxe121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak ktoś ma pakiet smsa za grosza w POPie to sle zagranice wlasnie w cenie 1gr!:)

  • 0

    28.  2006-10-17 16:16:52

    to nie-miło...

  • 0

    29. ~Czytek Newów  2006-10-17 18:04:20  host: 212.182.35.36

    No to zaczęło się psucie Samych Swoich. Zamiast taniej w kraju, drożej poza. Z tymi cennikami "na krzywy ryj" to bez przesady. Sms był jak teraz w tabelce z krajowymi, czy w innych usługach? Bo przecież MMS-y nadal tam są, nic nie ma bez cennika. Jest to _oczywista_ podwyżka. Tak jak w POP-ie po rebrandingu do Poręcza, tyle że jawna i w prasie. Plus się wygłupia i wyraźnie chce wypłoszyć prepaid od siebie za wszelką cenę i każdym sposobem. Coraz mniej ma zalet, a wad ile wlezie...Swoją drogą rzeczywiście w POP znowu za granicę sms za 0,20? Może ktoś piurgnął za zmiany bez ogłoszenia, a jak cofnęli to też po cichu i na razie cicho siedzą...

  • 0

    30. ~Czyek Newsów  2006-10-17 18:06:09  host: 212.182.35.36

    Tak swoją drogą - jeszcze kurcze wrócę do Poręcza... ;-)) Bo z Erą też na razie nic nie wiadomo, a pakiety to zdaje się tylko promocje?

  • 0

    31. ~Czytek Newsów  2006-10-17 18:07:52  host: 212.182.35.36

    A, i jeszcze jedno - kto wie, czy Plus podwyższa ceny bo zgłupiał, czy przecienie - po świńsku, ale z premedytacją - żeby wirtualni mieli z czego spuszczać swoje... ;-))

  • 0

    32. ~Longman  2006-10-17 18:43:41  host: ewq69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Czytek Newsów, mam wrazenie ze to premedytacja aczkolwiek zrobila chyba tak piorunujace wrazenie na pracownikach (a przynajmniej na webmajstrze), ze wczoraj byly wypisane kompletne glupoty. Dzis jest tez ciekawie. Na stronie http://www.samiswoi.pl/u235/navi/31610 nie ma co prawda ani slowa o SMSach za granice za 61 groszy (wstydza sie powiadomic?), za to juz znikla wiadomosc z wczoraj ze za 61 groszy mozna sobie SMSowac za granica pisalem o tym wczoraj). Dzis juz jest normalnie - tj. 1,50 zl. Notabene, az dziw ze nic nie ma o podwyzce w "Aktualnosciach" na stronie. Uzytkownicy tez nie dostali SMSow z powiadomieniem o tej radosnej nowinie.

  • 0

    33.  2006-10-17 19:36:39

    Ale złodzieje :P a jak byłem w Berlinie to korzystałem z tych SMSów seriami do Polski i do Anglii :) a teraz podwyżka o ile nie jestem w błędzie - o 30 % ! to tylko w Polkomtelu:P

  • 0

    34.  2006-10-17 20:03:52

    złodzieje w tym + ;(((

  • 0

    35. ~taki  2006-10-17 20:33:00  host: apn-100-176.gprsbal.plusgsm.pl

    22 jakbys nie wiedzial to cie informuje ze w sim+ easy w pakiecie sa esemesy po 1 gr a w team 7 do swojakow tez po 1 gr o to caly czas...

  • 0

    36. ~Czytek Newsów  2006-10-18 08:18:22  host: 212.182.35.36

    *** Longman (32) - Ja tam widzę sms-y międzynarodowe (w tabeli opłat za połączenia m/m). Bardziej ciekawe jest pytanie bodaj na GOL-u jak to jest z legalnością - podwyżka już działa, a z przepisów wynika zdaje się, że powinna być zawczasu ogłoszona. Ciekawe czy rzeczywiście dlatego w POP-ie się wycofali...

  • 0

    37. ~arche  2006-10-18 09:12:41  host: 81-208-83-241.fastres.net

    Co do legalności podwyżki. Ustawa Prawo Telekomunikacyjne stanowi, że zmiana cennika powinna zostać ogłoszona z wyprzedzeniem co najmniej 1 okresu rozliczeniowego, nie definiuje jednak tego okresu. Nie czyni tego też regulamin MixPlusa czy Simplusa. Plus w tych regulaminach zaznacza,że zmiana cennika jest ogłaszana w dzienniku ogólnokrajowym (ciekawe jakim?) przed wprowadzeniem tych zmian. Niestety może to interpretować - i to zgodnie z prawem - jako np. 1 dzień przed zmianą... A jeśli związanemu użytkownikowi MixPlusa coś się nie podoba, to może zrezygnować, ale operator ma prawo (niestety, zgodnie z ustawą) obciążyć go kwotą niewiększą niż przyznana ulga. Tu ważne jest,czy takowa ulga została wprost lub pośrednio (bp. przez podanie promocyjnej i normalnej ceny aparatu) zapisana w umowie czy regulaminie promocji do umowy.

  • 0

    38. ~arche  2006-10-18 09:18:49  host: 81-208-83-241.fastres.net

    Jeśli zaś idzie o użytkownika MixPlusa, to w myśl ustawy jest on abonentem. W tym przypadku zmiana cennika powinna zostać mu przekazana pisemnie, choć regulamin MixPlusa mówi co innego.Stąd możnaby się procesować o zmienione kwoty,co chyba jest zbyt kosztowne.A wypowiedzenie i tak może kosztować zwrot ulgi...

  • 0

    39. ~Czytek Newsów  2006-10-18 12:33:25  host: 212.182.35.36

    *** arche (38) - a niektórzy nie rozumieją po co jest UKE... ;-))

Dodaj swoją opinię