Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Drony dostarczają pizze

Drony dostarczają pizze

orson_dzi 30 Marca 2017 11:02

3 4

drony pizza

Pizzerie Domino's dostarczają pizze za pomocą dronów. Póki co testowo w Nowej Zelandii, Niemczech i Holandii.




Specjalnie stworzone drony poruszają się na kółkach, nie są to latające konstrukcje. Urządzenia są stworzone do poruszania się po chodnikach i są w stanie unieść 20 funtów (niewiele ponad 9 kg) jedzenia. Może to być pizza lub kombinacja pizzy, napojów, deserów lub innych potraw. Klienci odbierają jedzenie samodzielnie za pomocą specjalnego kodu wysyłanego na telefon.

Szef Dominos' powiedział, że jeśli firma nie zacznie w dużym stopniu korzystać z dronów, to w ciągu 10 lat nie będzie w stanie zatrudnić odpowiednio dużej liczby dostawców jedzenia.

Źródło tekstu: engadget; wł     
Źródło zdjęć: engadget

Dodaj do:

Tagi: pizza | dron

w sumie: 49
  • 0

    33. ~Niki  2017-03-30 14:12:32  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    @31-średnio udane, widzisz problem jest taki, że mnie to nie rusza, gdybym był nolifem to może bym zaczął pluć jadem a tak...musisz wsiąść na kogoś innego bo mną się nie podbudujesz

  • 0

    34. ~  2017-03-30 14:16:45  host: mk31.telbeskid.com.pl

    do 28@ A samochody zdalnie sterowane to też drony? Roboty a dokładnie pojazdy zdalnie sterowane do rozbrajania bomb to też drony? Lódki zdalnie sterowane to też drony? Sdąd masz taką definicję.
    Ja znam taką:
    "Dron – bezzałogowy statek powietrzny, który może odbywać lot autonomiczny (samodzielnie, z użyciem autopilota lub innego systemu na pokładzie) lub zdalnie sterowany (kierowany przez operatora drona) poza zasięg wzroku.

  • 0

    35. ~Niki  2017-03-30 14:48:05  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    O kurczę ty to naprawdę masz zryty beret :-) że chce Ci się pisać takie rzeczy? No definicja człowieka no-life -pisze bzdury aby tylko pisać i potencjalnie kogoś nakręcić aby co ? ...Czyżby kliniczny przypadek?

  • 0

    36. ~hehe  2017-03-30 14:50:17  host: aeow208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W Polsce to te drony by były napadane przez wygłodniałych rabusiów albo oszukiwane na wydawaniu reszty :)

  • 0

    37. ~  2017-03-30 15:00:28  host: 8.37.225.118

    @35 celnie się scharakteryzowałeś Kotku:)

  • 0

    38. ~CalmVII  2017-03-30 15:07:56  host: doq54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U nas to nie przejdzie:-D U nas takiego drona zaraz by ukradli:-D

  • 0

    39. ~Niki  2017-03-30 15:12:12  host: user-94-254-144-105.play-internet.pl

    at.6. dziubdziuś:)

  • 0

    40. ~Niki  2017-03-30 15:16:46  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Dobre, Niki się mnożą jak króliki co nie @39? :-)

  • 0

    41.  2017-03-30 15:47:31

    Czy ten pojazd kołowy ma uprawnienia do poruszania się po drogach? Po chodnikach nie wyobrażam sobie tego. Jak przejedzie przez pasy. Wynalazek nie ma szans.

  • 0

    42. ~pabloki  2017-03-30 15:47:49  host: 188.146.65.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    i miałbym chodzić między takimi pojazdami po chodniku? przewróciłbym to specjalnie i niech by mnie monitoring nagrał( maja one kamery) tłumacząc w przypadku jakichś roszczeń że pojazd zagraza bezpieczeństwu ruchu pieszego. zwracam Wasza uwagę na to że dąży takie działanie jedynie do zastapienia pracownika czyli nizszych kosztów dla firmy , tu nie chodzi o dobro klienta. przecież pilot drona ( nowy zawód) nie będzie obsługiwał kilku na raz a z czasem jak bedzie te kilka na raz obsługiwał to zabierze prace kilku innym osobom . postep jest dobry ale bez dochodu bezwarunowego należy ostroznie traktować takie rozwiązania.

  • 1

    43. ~pabloki  2017-03-30 15:49:50  host: 188.146.65.61.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    41 a jak między samochodami będzie jeździł? skoro ma wolną prędkość to jak ? jasne że po chodniku i dlatego nalezy eliminowac takie robociki układajac je na boku bo z boku juz nie wstanie.

  • 0

    44.  2017-03-30 15:54:02

    Pizza, jak pizza- większość da się zjeść- ale to pewnie początek- później zaczną ulotki wyborcze dostarczać!

  • 0

    45.  2017-03-30 17:14:50

    frasag, ciesz się, doczepią Ci do twoich dwukółek kilka dronów i wszędzie dolecisz bez problemu
    ;-)

  • 0

    46. ~  2017-03-30 17:56:45  host: user-94-254-129-56.play-internet.pl

    Nie sądzę aby to się przyjęło u nas. Po pewnym czasie zainteresowali by się tym wandale i złodzieje którzy mają "złote rączki" do wyłączania GPS-a w tym ustrojstwie. Poza tym zastanawiam się jak to jeździ po chodnikach i omija przeszkody i pieszych w sposób nie stwarzający zagrożenia. Nie wszystkim da się człowieka zastąpić.

  • 0

    47.  2017-03-30 18:03:26

    @42 "i miałbym chodzić między takimi pojazdami po chodniku? przewróciłbym to specjalnie i niech by mnie monitoring nagrał"
    Typowy Sebek

  • 0

    48.  2017-03-30 19:02:21

    a robot wymija ludzi na ulicy, czy oni jego?

  • 0

    49. ~pabloki  2017-03-30 22:00:26  host: 188.146.7.88.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    47 do sebixa mi duzo brakuje. zreszta nie ten wiek bym był sebixem. jestem drugiej młodości. to nie sebixowanie tylko pragmatyzm.
    48 ludzie robota bo to szybciej dlatego zagraża bezpieczeństwu ruchu pieszego.

  • 0

    50.  2017-03-30 22:38:59

    Fajne sa ogólnie te komentarze. A najlepsze jest to, że za już niedługo, z 20 lat, takie roboty, drony, będą częścią życia publicznego na ulicy

  • 0

    51. ~tf  2017-03-31 09:26:35  host: 193.109.212.77

    podobne obawy miałem do rowerów miejskich, ale o dziwo się przyjęły.

  • 0

    52.  2017-03-31 13:05:50

    @51 No nie mów nie mów, wiesz ile ludzi panikuje na chodniku jak jadę rowerem? I ciagle tłumaczę, że nie ma czego się obawiać, a ONI swoje

Dodaj swoją opinię