Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Drogowskaźnik" w Plusie

"Drogowskaźnik" w Plusie

WitekT 10 Lutego 2009 12:39

0 0

Użytkownicy Plusa otrzymują, w ramach usługi Drogowskaźnik, możliwość korzystania z technologii Targeo.mobi - najpopularniejszej polskiej mapy na telefon komórkowy. Użytkownicy Drogowskaźnika uzyskują w ten sposób dostęp do bogatej bazy punktów użyteczności publicznej (POI), które zawierają również rozszerzone opisy ze zdjęciami i numerami telefonów.

Wraz z uruchomieniem usługi Drogowskaźnik udostępniliśmy szereg nowych funkcji Targeo.mobi, w tym obsługę GPS oraz szczegółowe opisy punktów ze zdjęciami i możliwością dzwonienia bezpośrednio z aplikacji, jednak najważniejszą innowacją jest wprowadzenie przez operatora stałej opłaty obejmującej nielimitowany transfer danych i dostęp do usług lokalizacyjnych - mówi Rafał Mikołajczak, prezes zarządu Indigo, właściciela Targeo.mobi.

Usługa Drogowskaźnik umożliwia lokalizację poprzez odbiornik GPS, a dla osób nie posiadających GPS w swoim telefonie - poprzez sieć komórkową. Za 2,44 zł tygodniowo lub 6,10 zł miesięcznie, użytkownik Drogowskaźnika ma możliwość nieograniczonego korzystania z aplikacji oraz z usług lokalizacyjnych opartych o sieć GSM. Użytkownik nie ponosi również żadnych dodatkowych opłat za transmisję danych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, bez konieczności posiadania w telefonie odbiornika GPS, można określić swoją pozycję, oraz wytyczyć drogę do poszukiwanego przez siebie miejsca zupełnie jak w nawigacji GPS.

drogowskaznikdrogowskaznikdrogowskaznik




Drogowskaźnik to kolejny produkt, który rozszerza portfolio usług lokalizacyjnych dostępnych w Plusie. Wyznaczanie trasy dojazdu, informacje o utrudnieniach w ruchu, repertuar kin, lokalizowanie miejsca pobytu przy użyciu GPS lub technologii LBS to tylko niektóre z możliwości tej aplikacji. Bardzo atrakcyjna stała cena usługi oraz brak opłat za transmisję pozwala klientom swobodnie korzystać z aplikacji bez obaw o wysokość rachunków. Warto także podkreślić dostępność usługi dla wszystkich abonentów sieci Plus, użytkowników SimPlusa, Mix Plusa, Samych Swoich oraz klientów oferty 36.6 - podsumowuje Dariusz Boduch, zastępca dyrektora departamentu rozwoju produktów i usług w Polkomtelu.

Usługa Drogowskaźnik wykorzystuje technologię Targeo - polskiego serwisu lokalizacyjnego bazującego na mapach Polski wykorzystywanych w AutoMapie. Ponadto, dzięki współpracy Targeo.mobi z Agorą, użytkownicy Drogowskaźnika odnajdą na platformie również opisy i recenzje filmów, aktualne informacje o repertuarze kin oraz wyszukiwarkę filmów, czyli materiały z dodatku do Gazety Wyborczej Co Jest Grane, dostępne też w serwisie mobilnym Gazeta.mobi.

Kontent lokalizowany uważamy za interesujący kierunek rozwoju - Agora dysponuje wysokiej jakości treściami lokalizowanymi, więc współpraca z serwisami mapowymi jest dla nas naturalna - mówi Robert Stalmach, dyrektor treści i usług mobilnych w Agorze.

Aby skorzystać z usługi, wystarczy wysłać bezpłatnego SMS-a o treści drogowskaznik na numer 8045, pobrać aplikację na swój telefon i uruchomić instalację. Nowi użytkownicy mogą testować usługę przez 7 dni całkowicie bezpłatnie.

Źródło tekstu: Indigo,     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2009-02-10 14:52:03

    @8, 10: wejdźcie przez portal wap.plus.pl (na samym dole strony).

  • 0

    13. ~~  2009-02-10 17:02:01  host: host-89-191-161-127.tvteletronik.pl

    nie lepiej wgrać sobie garmina do telefonu? To dobra inwestycja

  • 0

    14. ~terry  2009-02-10 17:35:34  host: ebq45.internetdsl.tpnet.pl

    Wejscie =tylko przez WAP inaczej sie nie da

  • 0

    15.  2009-02-10 17:46:32

    #13 nie wszyscy mają GPS w fonie

  • 0

    16. ~a_lex  2009-02-10 19:33:18  host: 213.158.194.228

    Ja przyzwyczailem sie do "Gdzie to jest" za darmo. Przy moim okazjonalnym korzystaniu bardziej oplaca sie mapa targeo i pakiet danych (albo Heyah:)

  • 0

    17. ~ZICO  2009-02-10 23:12:55  host: 94.254.233.15

    Miałem okazję przetestować drogowskaźnik i muszę przyznać, że jest to naprawdę użyteczna usługa. 6,10zł miesięcznie to naprawdę niewiele. Kolejny PLUS dla PLUSA :-)

  • 0

    18. ~Login  2009-02-11 14:23:17  host: v-192-88-212-43.ae.ge.com

    ostatnio Plus sie rozszalal troche :) jak widac gadu wrzucil jako usluge, teraz drogowskaznik, do tego darmowe rozmowy. sporo tego. konkurencja spi?

  • 0

    19. ~Przezorny  2009-02-11 14:35:53  host: dyk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to ustawic zeby dzialalo na K550i. Sciagnolem sobie nowe profile i co mam ustaiwc bo ciagle nie umie sie polaczyc z wapem?

  • 0

    20. ~Slayer  2009-02-11 20:05:57  host: cif206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BOK Ci na pewno pomoże. Ja się przymierzam do MusicPacka w MixPlusie, używał już ktoś, bo nowość?

  • 0

    21.  2009-02-11 22:48:52

    targeo nie jest aplikacją do nawigacji panowie ;-)

  • 0

    22.  2009-02-11 23:32:02

    ja skusiłem się na Music Packa... i jest ok :) zwłaszcza dla kogoś, kto jest uzależniony od muzyyy :)

  • 0

    23.  2009-02-20 17:15:57

    coraz ciekawsze technologie w Plusie - widać, że dbają o klienta... po mobilnym podpisie, super ofertach muzycznych, teraz kolejna ciekawa sprawa.

  • 0

    25. ~frank  2009-08-08 17:20:01  host: nat-tar2.aster.pl

    Ja mysle ze nie ma jak tradycyjna nawigacja. Ja uzytkuje juz od dłuzszego czasu Mio , teraz zamierzam kupic to najnowsze z serii S i bardzo jestem zadowolony.

  • 0

    26. ~hebbann  2009-10-27 15:04:01  host: chello089076234162.chello.pl

    mam pytanie jak usunac adresy wczesniej wyszukane w drogowskazniku mam ich cale mnostwo i caly czas dochodza nowe

  • 0

    27. ~lotos  2010-02-13 15:49:06  host: afgi254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    DROGOWSKAŹNIK TO LIPA JAKICH MAŁO! 1.PO WYZNACZENIU TRASY KTÓRA MA 20 KM POPROWADZIŁ MNIE TRZY RAZY DOOKOŁA I WYSZŁO PONAD 50, CZYLI TOTALNA BZDURA 2.BRAK DOKŁADNOŚĆI - NIE WIDZI DRÓG 3.RESETUJE TELEFON PODCZAS UŻYWANIA 4.PRZY WŁĄCZONYM ZSIĘGU 3G W TELEFONIE, NIE DZIAŁA LOKALIZACJA PO GPS!

  • 0

    28. ~Alibaba  2010-02-17 21:15:24  host: 78.9.85.23

    Do kosztów należy doliczyć koszty aktualizacji, której domagają się codziennie i na dodatek trzeba to czynić wielokrotnie. Chłam i wyciąganie kasy

  • 0

    29. ~asqw  2010-05-19 00:28:28  host: chello089079208047.chello.pl

    To dziwne bo u mnie nic transferu nie ciągnie a zaktualizował się tylko raz. Może coś źle ustawiłeś

  • 0

    30. ~taryfa  2010-06-01 23:51:59  host: dpe222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    targeo ma nieaktualne mapy. szkoda na to czasu i kasy.

  • 0

    31. ~Rafal_0  2010-07-30 20:13:17  host: gwx-sub19-123.tvgawex.pl

    A ja używam na moim SE K550i + GPS na Bluetooth nawigacji We-Travel i SpeedAlarm a także nawigacji pieszej. Zapraszam na moją stronę www.chomikuj.pl/Rafal_0 To wszystko jest do ściągnięcia folder tel. komórkowe

  • 0

    32. ~karol  2012-04-28 11:10:23  host: 83.1.212.13

    ja jestem np zadowolony z każdej nawigacji i powiem że drogo wskaźnik jest lepszy od navieksperta

Dodaj swoją opinię