Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Drogo, drożej, jeszcze drożej…

Drogo, drożej, jeszcze drożej…

LuiN 20 Marca 2008 10:36

0 0

Są tacy, dla których nawet najdroższy telefon jest za tani, dumne Vertu dawno im się znudziło i teraz szukają "odrobiny" luksusu w zwykłych telefonach. Dla nich właśnie powstają firmy ulepszające telefony.

v3 rare Nie chodzi jednak o sztaby elektroników, którzy wcisną mobilnego Windowsa i GPS do Motoroli V3, lecz o firmy jubilerskie, które do nazwy telefonu dodają coś o karatach.

v220 Modyfikacjom tego typu najczęściej poddawane są Motorole. Najsłynniejsza była Motorola V220, która po ubraniu w 1200 diamentów i 18-karatowe złoto sprzedana została w cenie 51,8 tys. dolarów. Uzupełnione o 885 diamentów Motorole V3 to już wydatek tylko 10 tys. dolarów.

e90 rare Co ciekawe wykonawcą obu powyższych "dekoracji" jest ten sam australijski jubiler - Peter Aloisson. To właśnie spod jego ręki wyszła również Nokia E90 uszlachetniona 480 diamientami i białym złotem wyceniona na 80 tys. dolarów.




iphone rare Rozprawił się też z Apple iPhone, montując w nim 318 diamentów o dwóch typach cięć, czyniąc telefon wartym tyle samo co nowiutkie Lamborghini Gallardo (176,4 tys. dolarów).

n95 rare Stosunkowo niedrogo względem powyższych zakupić można Nokię N95 8GB wydaną w 10-cio sztukowej, limitowanej edycji. Do wyboru mamy dwa rodzaje złota - białe i tradycyjne oraz rozmaite kolorystyki i cięcia 325 diamentów które trafią na obudowę.

n95 rare Telefon będzie miał wyryty ekskluzywny numer seryjny od 1 do 10 i nasze imię (jakby ktoś miał wątpliwości co do ustalenia właściciela). Do kompletu otrzymujemy roczny międzynarodowy serwis i pakiet usług archiwizacji danych, a to wszystko za jedyne 25 tys. dolarów.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3.  2008-03-20 11:13:24

    takie telefony to kupuja chyba nadziani przede wszystkim i chorzy na umyśle...

  • 0

    4. ~mateo  2008-03-20 11:23:48  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    Najbrzydsza jest E90 diamentowa... Takie telefony niekoniecznie kupują ludzie chorzy na umyśle, tylko tacy, którzy nie mają co z pieniędzmi robić. I tu już nie chodzi o zazdrość czy coś, ale to naprawdę nie jest ładne... Vertu - ok, całość telefonu wykonana ekskluzywnie, ale to ?

  • 0

    5.  2008-03-20 11:24:52

    1, maxbike - źródło uparcie twierdzi, że to N95 8GB - przedni panel z białego złota może w sumie wyglądać i jak w N80 - skoro robią go sami.

  • 0

    6. ~  2008-03-20 11:25:36  host: ip-83-238-66-50.netia.com.pl

    coż kasa co niektórym robi po prostu wode z mózgu ;0

  • 0

    7. ~peacemaker  2008-03-20 11:36:28  host: host-79.173.30.129.tesatnet.pl

    Ja jednak mimo wszystko wolałbym Vertu... :)

  • 0

    8. ~TLC  2008-03-20 11:49:09  host: w3cache.dialog.net.pl

    za taka kase to pewnie moznaby wyzywic ze 30 tys. osob w Afryce przez rok. Ech szkoda sie nawet denerowoac bo swiata sie nie zmieni. chociaz ludzie ktorzy kupuja takie cudaki i nie pomagaja glodujacym powinny byc wytykani palcami i wszyscy powinni sie od nich owrocic. Moze drastyczne ale moze to by ich otrzezwilo... PS Pewnie zalozyliby stowarzyszenie posiadaczy takich tel. i by sie podniecali we wlasnym gronie...

  • 0

    9.  2008-03-20 11:49:15

    a rosyjscy nowobogaccy beda mieli 'diamentowe' telefony :D

  • 0

    10. ~www.pablo1986.republika.pl  2008-03-20 12:03:41  host: 92.244.32.234

    lepiej napiszcie o podwyżce ceny połączenia z Obsługą Klienta w Play. 0zł->1zł

  • 0

    11. ~znawca  2008-03-20 12:14:42  host: atropos.tpi.pl

    To są telefony dla snobów

  • 0

    12.  2008-03-20 12:26:10

    10, no dzisiaj mi SMSa napisali, ze rozmowy z biurem drożeją... W sumie mam to gdzieś bo tam nie dzwonie :P

  • 0

    13. ~jarekt  2008-03-20 13:05:23  host: ect234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TLC ile Ty masz lat? Wiesz ilu ludzi mozna wyzywic za komputer z ktoreg piszesz te glupoty? Czy to znaczy, ze twoim obowiazkiem jest jego sprzedaz i jesli tego nie zrobisz beda Cie wytykac palcami? Oczywiscie to zwykly komputer - gdyby mial lepszy konfig i kosztowal kilka razy drozej to by wszystko zmienilo prawda?

  • 0

    14. ~pik  2008-03-20 13:22:00  host: 87-205-91-185.adsl.inetia.pl

    A ty, tlc, ile dziś dałeś na głodujących?

  • 0

    15.  2008-03-20 13:51:51

    Jakby nie miał co z kasą robić to by dał...

  • 0

    16.  2008-03-20 13:52:23

    10, 12 - tak, tak, zadzwoniliśmy gdzie trzeba i jest już oficjalna informacja.

  • 0

    17.  2008-03-20 14:09:33

    TLC: głupi jesteś i tyle. Sam idź lepiej do pracy i daj większą część swojej pensji na żuli bo im się robić nie chce. Ucieszą się producenci taniego wina:)

  • 0

    18. ~wujo444  2008-03-20 14:39:00  host: 77-253-176-134.adsl.inetia.pl

    @5 to żródło jest ślepe, bo wyraźnie widać układ klawiszy z N95 ;)

  • 0

    19.  2008-03-20 15:07:44

    Nie przesadzajcie, TLC ma czesciowo racje. Oczywiscie ujal to w niewlasciwy sposob, ale zamiast obwieszac sie roznymi blingami, lepiej chyba przeznaczyc pieniadze tym bardziej potrzebujacym. A co do szpanu: kiepsko, nie lepiej caly telefon zbudowac od podstaw (no, procz ukladow scalonych, chyba ze tam tez mozn zastosowac inne materialy ;) z platyny ? ;) I oczywiscie na to brylanty, duzo brylantow ;) Bo jakby nie patrzec, brylant to oszlifowany diament, wiec chyba mozna wprowadzic korekte :) (skadinad, to troche jak w tym kawale: przychodzi facet do apteki, podchodzi do okienka i mowi: - Poprosze tabletki na chciwosc, tylko duzo, DUZO !!!) ;D

  • 0

    20.  2008-03-20 15:09:58

    A tak poza tym, to czy ta pierwsza przerobiona Motka, to nie byla V50 ? Tak jakos kojarze... acz moge sie mylic :P

  • 0

    21.  2008-03-20 15:27:25

    19. PLANET: Jak dla mnie to mogłyby być i kryształy Svarowskiego, różnicy bym nie zauważył;]. Ale masz rację z tymi brylantami, które jednak jako diamenty ładniej brzmią. Chyba tylko iPhone jako tako wygląda po tej całej przeróbce.

  • 0

    22.  2008-03-20 16:10:10

    Ano LuiN, to samo chcialem zauwazyc. Choc np. sklep firmowy wlasnie z krysztalkami Svarowskiego w Złotych Tarasach ma porazajace ceny, jak za zwykle oszlifowane umiejetnie krysztalki, nie bedac kamieniami szlachetnymi (AFAIK) Z drugiej strony, komu podobaja sie takie swiecidelka ? Niektorym kobietom ? Gejom (bez urazy :) ?

Dodaj swoją opinię