Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Drastyczny koniec 2G

Drastyczny koniec 2G

LuiN 12 Marca 2008 18:22

1 0

W czasie gdy Europa cieszy się ze stopniowej popularyzacji 3G, Japonia całkowicie rezygnuje ze sprzedaży telefonów drugiej generacji.

Telefony drugiej generacji samoistnie zniknęły z cenników japońskich operatorów jeszcze w styczniu tego roku. Brak zapotrzebowania na "stare" telefony zaowocował decyzją o całkowitym wycofaniu się z rynku 2G. Podobne deklaracje przedstawili operatorzy Korei Południowej.




NTT DoCoMo Inc, największy japoński dostawca usług bezprzewodowych jako pierwszy zaoferował technologię 3G w 2001 roku. Pielęgnowana od lat chęć Japończyków do całkowitego pożegnania się z 2G stała się wreszcie rzeczywistością. Obecnie 85% japońskich użytkowników telefonii komórkowej korzysta z telefonów trzeciej generacji - od teraz nie tylko z wyboru.

Źródło tekstu: cellphones.ca, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2008-03-12 18:45:29  host: host-89-229-137-37.chelm.mm.pl

    Tylko że ten UMTS w Polsce to jest nędza. Słaby zasięg,realnie 3-4 km od nadajnika. Obraz klatkuje podczas połączeń. Ogólnie lipa. Lepiej by sie zajęli poprawą jakości oraz zasięgu GSM

  • 0

    5. ~znawca  2008-03-12 18:53:40  host: atropos.tpi.pl

    Co tam panie w telefonii komórkowej 3G Japońcyki trzymają sie mocno

  • 0

    6. ~blaha  2008-03-12 19:18:57  host: bdx107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    japończycy to gadżeciarze, podczas gdy u nas połowa społeczeństwa ma jescze stare monochromatyczne wyświetlacze a operatorzy nie wiadomo po co windują ceny nowych słuchawek... Plus zaproponował mi 9300 za (uwaga): jedyna 900zł, podczas gdy cena tego aparatu na rynku to max 300zł....

  • 0

    7.  2008-03-12 19:18:59

    Genaralnie jak jeździłem po Japonii to nawet w najbardziej zapyziałej dziurze było 3G na wyświetlaczu. Co dziwne jakoś tam nie widać tych masztów z nadajnikami, np: w Niko, dziwne by między budynkami mnichów stały maszty a zasięg jest ma maxa.

  • 0

    8.  2008-03-12 19:26:12

    masakra...widać, Japonia bardzo dobrze zrobiła po II wojnie światowej inewstując w technologie i rozwój kraju..teraz są tego efekty

  • 0

    9.  2008-03-12 19:27:30

    Na testach w Rynku Głównym w Krakowie (samo centrum !!!) wychodzi mi transmisja 0,60 do 0,65 Mb/s na HSDPA w sieci Plusa, a mówi się że ten operator ma najlepsze parametry w mieście. A gdzie tam do reklamowanego 3,6 lub 7,2 Mb/s ? Nasz trójca jest dobra tylko w reklamach (czytaj: dobrze wprowadza w błąd).

  • 0

    10.  2008-03-12 19:41:35

    @7 - w tunezji i egipcie widzialem pare razy anteny na palmach lub w ksztalcie palm (sa chyba nawet pokazane podobne za zdjechach w btssearch), wiec jak sie chce to mozna. w wieliczce tez masz zasieg, a nadajnika nie widac :P

  • 0

    11.  2008-03-12 19:49:12

    10: Jak widać maszty nie muszą się rzucać w oczy a funkcjonują idealnie, prawdę mówiąc ja nawet nie widziałem tam masztów udających coś innego ;-)

  • 0

    12. ~nimm  2008-03-12 20:07:13  host: 87-205-3-179.ip.netia.com.pl

    @blaha... a jak na gieldzie samochodowej nowy samochod jest tanszy od tego z salonu to tez bedziesz domagal sie w salonie nizszej ceny?... zrozum ze plus nie kupil tego telefonu za 300zl zeby za tyle Ci go odsprzedac... bo dla Ciebie napewno beda dokladac do interesu... hehe...

  • 0

    13. ~lukaszg  2008-03-12 20:13:03  host: ip176-18.ghnet.pl

    9: Samo centrum to chyba nie najlepsze miejsce do testowania.. Szybkość zależy jeszcze od obciążenia sieci przecież.

  • 0

    14. ~  2008-03-12 20:13:54  host: edw140.internetdsl.tpnet.pl

    Jak przyjadą do Polski ze swoimi komórkami to się niemile zdziwią :)

  • 0

    15.  2008-03-12 20:44:16

    1000minut w sieci PLAY za 10zł miesięcznie... dla nowych i obecnych od piątku...

  • 0

    16.  2008-03-12 21:18:55

    A my mamy jeszcze działające NMT :p

  • 0

    17.  2008-03-12 21:20:46

    14: I tak czy siak się zdziwią ;-) Tylko 3G by im działało..

  • 0

    18.  2008-03-12 21:28:21

    U nas to może najpierw niech zrobią zasięg gsm, żeby był wszędzie, bo jak w jakąś dziurę wpadniesz, to nie ma zasięgu gsm, a co mówić o 3G. @15, o co chodzi ?

  • 0

    19.  2008-03-12 23:03:40

    15. to pewne? a my Polacy to jestesmy 100 lat za japończykami ;-)

  • 0

    20.  2008-03-12 23:08:57

    ok jest potwierdzenie czy tez "przeciek" na blogp4

  • 0

    21. ~  2008-03-12 23:51:43  host: ip-89-174-125-40.multimo.gtsenergis.pl

    jak słysze o tym że ludzie sie promieniowania od nadajników w polsce boją to ja nie wiem kiedy cała polska w 3g bedzie.. wstyd

  • 0

    22. ~k_9  2008-03-13 00:50:47  host: public-gprs13202.centertel.pl

    Polska to jest taki kraj, gdzie ciągle modlimy się o to, żeby krowa sąsiadowi padła. Tak samo z nadajnikami: mają ją postawić gdzie indziej, ale zasięg ma być u nas. Paranoja!

  • 0

    23. ~hhhhh  2008-03-13 01:51:03  host: nat-243-2.man.bydgoszcz.pl

    38 mln pod noz

Dodaj swoją opinię