Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dotyk kontra tradycja

Dotyk kontra tradycja

LuiN 3 Listopada 2009 14:14

0 0

Według badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Canalys, ekrany dotykowe okazały się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Ponad połowa respondentów badania przeprowadzonego we Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii planuje zakup następnego telefonu właśnie z ekranem dotykowym.

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 3 tys. użytkowników telefonów komórkowych. 54% z nich okazało się być zainteresowanych zakupem telefonu z ekranem dotykowym, 16% wskazało przy tym, że preferowane rozwiązanie dotykowe to rysik, zaś 38% postawiło na obsługę przy pomocy palców.




Co ciekawe, większość obecnych użytkowników rozwiązań Apple'a i HTC chce kontynuować swoją przygodę z dotykowymi ekranami, przy czym jedynie 27% uczestników ankiety korzystających z dotykowych Sony Ericssonów przekonało się do tego typu interfejsu.

Źródło tekstu: Canalys, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2009-11-03 14:19:17  host: chello089074153057.chello.pl

    Miałem dotykowy LG KP501. Był fajny tylko jeśli chodzi o zabawę. Jeśli chodzi o szybkie pisanie smsów o już jest gorzej. Dlatego wole tradycyjne komórki z klawiaturą :D

  • 0

    2. ~Osobiście  2009-11-03 14:19:25  host: 82.177.163.12

    Wolę tradycję. Dotyk jest bardzo niewygodny w użytkowaniu pomijając jego dużą zawodność.

  • 0

    3. ~  2009-11-03 14:20:42  host: chello089074153057.chello.pl

    Dotyk działa sprawnie tylko a telefonach marki Apple'a :D

  • 0

    4. ~tomala  2009-11-03 14:28:42  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    w biznesie nadal tradycyjne telefony gora. dotykowce raczej do multimediow itp.

  • 0

    5. ~  2009-11-03 14:41:26  host: 131.207.242.5

    Ja mam HTC Hero i ekran dotykowy jest bardzo wygodny.

  • 0

    6. ~taki1.pl  2009-11-03 14:46:34  host: 80.54.47.216

    Podrasowali chyba ta ankiete pod Apple'a i HTC :) wiekszosc moich znajomych tez jest za tradycyjnymi przyciskami :) Ja osobiscie takze potwierdze ze w moich dloniach lepiej mi sie korzysta z tradycyjnych przyciskow niz z ekranu dotykowego.

  • 0

    7. ~ecse  2009-11-03 14:54:20  host: akb141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na święta też nabędę pierwszego mojego dotykowca, przekonałem się testując jednego z nich. Świetna sprawa!

  • 0

    8. ~  2009-11-03 15:09:16  host: chello089074153057.chello.pl

    @8. O jaki model tobie chodzi ???

  • 0

    9. ~  2009-11-03 15:09:42  host: chello089074153057.chello.pl

    @7 O jaki model tobie chodzi ???

  • 0

    10. ~marcin  2009-11-03 15:18:15  host: gl179-22.master.pl

    Ja takze cos do tego dotyku przekonac sie nie moge, od 2 miesiecy staram sie przyzwyczaic do G1... przegladanie stron, ogladania filmow itp jest ok, ekran duzy, ale w codziennej obsludze jakos bardziej preferuje jednak swoja sprawdzona Nokie N82 z symbianem, przewaza szybkosc obslugi, bezproblemowe bezwzrokowe sterowanie jedna dlonia (np. szybkie wybranie numeru w samochodzie) itp... i tak od 2 miesiecy jednak nadal w kieszeni zawsze laduje N82, a G1 czuwa w pokrowcu..

  • 0

    11.  2009-11-03 15:20:29

    ja już tak się przyzwyczaiłem do dotyku w wykonaniu apple że mam awers i nie chce mi się korzystać z telefonów z przyciskami

  • 0

    12. ~  2009-11-03 15:36:15  host: chello089074153057.chello.pl

    Ciekawe jaki WitekT preferuje: tradycyjny czy dotykowy. :D

  • 0

    13. ~  2009-11-03 15:49:40  host: 77-255-176-134.adsl.inetia.pl

    a gdzie do tego ankieta, jaki typ telefonu preferujesz?:P

  • 0

    14.  2009-11-03 16:31:13

    a ja nie lubie pomazanych ekranów, dlatego knefle wybieram

  • 0

    15. ~  2009-11-03 19:25:24  host: 213-17-144-146.bpa.pl

    A ja mam SE G900 i uważam, że to najlepsze rozwiązanie, czyli ekran dotykowy plus fizyczne przyciski, oczywiście z D-padem. Przed kupnem myślałem jeszcze o SE P1i, ale właśnie ten D-pad przesądził wybór.

  • 0

    16. ~Pu94  2009-11-03 19:31:58  host: 77-255-31-57.adsl.inetia.pl

    Dotyk jest głupi przekonuje się o tym każdy kto kupi i używa na codzień

  • 0

    17. ~vojtol  2009-11-03 21:47:12  host: cdi120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam Hero i w życiu nie wrócę do zwykłego. Tak się przyzwyczaiłem, że gdy mam styczność ze zwykłym telefonem, zamiast używać przycisków, zapominam się i próbuję dotykć ikon na ekranie i jestem mocno zdziwony że nie działa... :)

  • 0

    18.  2009-11-04 08:19:26

    super to jest dotyk ale tez klawiatura w ukladzie blackberry. Sgh-I780 to jest to :) na sprzetowej klawiaturze pisze sie szybciej to jest fakt. Jak chce macania to mam , jak nie chce macania to ma touchpad :D . ps. zauwazcie ze badania byly przeprowadzone na zachodzie tam z dzieci zrobili idiotow-konsumentow jakis czas temu i zdazyly one dorosnac . U nas ten proces dopiero trwa :(

  • 0

    19. ~jarekt  2009-11-04 13:44:28  host: 87-205-216-245.adsl.inetia.pl

    Dotyk i owszem ale pod warunkiem, ze ekran jest pojemnosciowy. Niby roznica w dotyku niewielka ale w praktyce to niebo a ziemia. Mam Hero z malutkim ekranikiem WHVGA i THD z ekranem rezystensywnym WVGA o duzo wiekszej przekatnej. Glowny telefon to Hero ktory wygrywa zarowno klawka dotykowa jak i przegladarką. THD z WM po prostu lezy i kwiczy.

  • 0

    20. ~g  2009-11-05 18:40:59  host: 80.51.3.147

    witam a ja wam powiem tak ludzie musza spróbowac a potem beda narzekac ja uwazam ze tradycja góra

Dodaj swoją opinię