Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Donut w Era G1 do końca września

Donut w Era G1 do końca września

WitekT 18 Września 2009 15:42

0 0
htc t mobile g1Do końca miesiąca użytkownicy Era G1 otrzymają aktualizację oprogramowania systemu Android do wersji 1.6 - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Aktualizacja ma wielkość około 50 MB. Proces odbędzie się automatycznie, tzn. telefon sam pobierze poprawki z sieci. Transmisja odbywa się poza limitem transmisji i nie będzie widoczna na billingu klienta.

O zmianach w wersji 1.6, o nazwie kodowej Donut, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.



Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~sympatyczny  2009-09-18 23:02:55  host: 85-222-73-222.home.aster.pl

    a co ten caly Donut daje? --zdystansowany uzytkownik G1 bynajmniej nie z Ery.

  • 0

    22.  2009-09-19 10:28:50

    sympatyczny: jak klikniesz na linka z newsa, to się zapewne dowiesz. :-)

  • 0

    23.  2009-09-19 13:01:21

    7. no co ty przecie opy tak płaczą że dane kosztują ich fortunę... a wirtualny potrafi dać 1MB za 5gr i jeszcze na tym zarobić... fajnie nie?

  • 0

    24.  2009-09-19 13:33:29

    @23 zamiast pisac jak to jest zle, pokaz mi inna ofert gdzie dostajesz telefon z androidem za 49zl, 120 minutami i paczka 500mb w abonamencie za 85zl, gdzie normalnie sam abonament kosztuje 60zl...

  • 0

    25. ~  2009-09-19 13:42:27  host: adlh118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobry program do kontroli paczki danych to 3G Watchdog dostępny w markecie. Hero też miał niedawno aktualizację swojego Sense, szkoda tylko że się nie aktualizuje automatycznie.

  • 0

    26. ~sympatyczny  2009-09-19 18:52:41  host: 85-222-73-222.home.aster.pl

    Witku dziekuje :) a co do meritum to nie widze wsrod tych zmian niczego co moglo by mi sie przydac... lepiej by cos zrobili z tym okropnym menu "ostatnie polaczenia", ktore jest kompletnie do niczego w porownaniu z tym co daje symbian.

  • 0

    27.  2009-09-20 08:58:27

    Sympatyczny, co konkretnie masz na mysli? Jakie jeszcze masz uwagi uzytkujac Androida porownujac go do Symbiana , jestem ciekaw.

  • 0

    28. ~sympatyczny  2009-09-20 14:07:08  host: chello087206026073.chello.pl

    @issa: w Call log wszystkie polaczenia sa razem (moze byc), ale powinny byc tez osobne zakladki na odebrane, nieodebrane i wykonane polaczenia. nie widze opcji w menu glownym zalozenia folderow i jakiegos zarzadzania aplikacjami tak jak w symbianie, zeby nie miec wrazenia chaosu. podoba mi sie natomiast android market, obsluga poczty oraz swietny telnet od razu zainstalowany - podczas gdy na symbiana s60 3rd nie znalazlem takiego ktory by mnie w pelni zadowalal.

  • 0

    29.  2009-09-20 16:19:38

    Dzieki. Nie ma co ukrywac , ze symbian v3 to kawal dobrej roboty , ale Nokia naprawde rozwija go juz bardzo dlugo. Nie ma tez co ukrywac , ze to jest potezne , wieloletnie przyzwyczajenie pewnie tak u mnie jak i u Ciebie. Ale z reguly uzywam dwoch telefonow i jak na razie jako dodatek do e61i Galaxy sprawuje sie doskonale. Ma genialny ekran , jesli chodzi o Pulpit to po prostu marzenie , totalnie konfigurowalne 3 ekran , wszystko po nich fruwa , jasne , proste intuicyjne , te ramki , widgety , prostota obslugi , jakosc dotykowego ekranu(!) , to jest dokladnie to o co mi chodzilo. Nie tylko ja zauwazalem braki w konfiguracji Pulpitu w v5 , jego wolne niewykorzystane miejsce. Handy Shell byl juz naprawde dobra robota , ale to czym telefon wychodzi do czlowieka czyli swoim interfejsem jest w Androidzie genialny. Ja nie jestem sklonny wydac 2.5 tysiaca za Nokie N97 , choc dluuugo sie nad nia zastanawialem , by miec mozliwosc takiej personalizacji , w tym aspekcie Nokia na glowe upadla... Podobnie oporowy ekran to staroc! I nie ma sie moim zdaniem co ludzic , ze w N900 bedzie to dzialalo lepiej.

  • 0

    30.  2009-09-20 16:23:59

    Ale zeby nie bylo tak slodko , to napisze to co jest moim zdaniem do dopracowania. W emailach wyslanych w skrzynce "Sent" pokazuje nazwe jaka wybralem przy konfguracji , nie adresatow , to nonsens. Nie dziala wibracja ekranu dotykowego , mimo poprawnie odznaczonych opcji. W tescie Luina nie doczytalem by w Magicu byl jakis blad z raportami , tu natychmiast po wyslaniu ikonka powiadomienia zmienia sie na bialo i nijak ma sie do rzeczywistego dostarczenia wiadomosci. Ta wielozadaniowowsc jest jakas niejasna. Strona otwartych aplikacji , wcale nie oznacza , ze obecna tam aplikacja jest aktywna , a "wypychanie" dzialajacych aplikacji poza mozliwa 6ke moze sie nie spodobac uzytkownikom symbiana. Brak mozliwosci podlaczenia Samsunga jako modemu , gdzies czytalem , ze mialo byc innaczej niz z HTC , nie jest. Aplikacja mms wysypuje sie ("wymus zamkniecie") przy probie dodania zdjecia , wiec mozliwosc wyslania mmsa jest iluzoryczna. Regulacja glosnosci w radiu internetowym odbywa sie przez ustawienia i opcje Glosnosci Multimediow , malo sensowne rozwiazanie. Zupelnie niezrozumiala niemoznosc zamykania aplikacji , co jest przeciez oczywiste w kazdej aplikacji dzialajacej na Symbianie , tu oslupialem , kazda aplikacje w Javie mozna zamknac notifyDestroyed , czyzby Google nie dostarczyl tego w swoim API? Zupelna abstrakcja. Trzeba uzywac Task Killera. To na tyle negatywnych uwag jak do tej pory. Czy warto? Nie wiem jak z HTC , ale z Samsungiem , jesli ktos potrzebuje eleganckiego tabletu internetowego (dziala genialnie i Opera i zwykla przegladarka) , radia internetowego (Nokia do tej pory nie dala rady na v5) , czytnika RSS , GG , soldnego notatnika i kalendarzana przyjemnie dzialajacym potrojnym , porecznym jak cholera ekranie , to w 100% za te cene za jaka jest w Play warto. Nadruk na pudelku "Wladca internetu" jest w 100% adekwatny do mozliwosci.

  • 0

    31. ~Szalony  2009-09-20 20:59:29  host: apn-95-40-50-225.dynamic.gprs.plus.pl

    Issa w htc modem dziala bez problemu , jest opcja w menu do tego. Wibracje ekranu także , nokia poszła w odstawke na długo u mnie.

  • 0

    32.  2009-09-20 21:41:53

    Mówisz Szalony o tym? "Tethering to użyczanie łącza internetowego, czyli możliwość podłączenia się komputera osobistego do modemu GPRS/3G z telefonu komórkowego nie był, w łatwy sposób, dostępny dla posiadaczy telefony Era G1. Na szczęście zostało opracowane proste rozwiązanie, które to umożliwia. Program która to umożliwia nazywa się Planet - korzystając z USB tethering pozwala na pełen dostęp do Internetu na komputerze osobistym. (...) PDANet jest prosty w obsłudze nie trzeba nic ustawiać. Proces instalacji jest bardzo prosty - należy ściągnąć instalkę, następnie poprzez kabel USB podłączyć telefon Era G1,(...)"

  • 0

    33.  2009-09-20 21:44:51

    Bo oficjalnie to chyba nie ma.... Za to na Android Market znalazłem aplikację z takim opisem - "Keep Android Open All tether apps have been removed from the US Android Market due to pressure from T-Mobile.This means that T-Mobile and future Android carriers CAN puil out any app they don't like! Help keep Android open! We , the undersigned , as Android users and developers , want carriers to keep their hand OFF the Android Market."

  • 0

    34. ~Szalony  2009-09-20 21:58:08  host: apn-95-40-50-225.dynamic.gprs.plus.pl

    w hero nie ma tego probłemu , w menu normalne jest udostępnianie internetiu jak w wm.

  • 0

    35.  2009-09-20 22:08:26

    A w Galaxy ani widu... Tak przy okazji do Nokii e63 jest nowe oprogramowanie , 200.21.012

  • 0

    36. ~sympatyczny  2009-09-21 01:43:02  host: chello087206026073.chello.pl

    @Issa: zgoda, poza moimi zalami powyzej (choc mnie to wkurza bardzo) Android jest piekny, funkcjonalny, kilka screenow, szybkie przelaczanie, fajny ekran, a do tego dobra cena G1 i Galaxy w porownaniu z nowymi Nokiami.

  • 0

    37. ~bolek  2009-10-09 09:42:31  host: chello089078070150.chello.pl

    Jest 10 października a mój G1 ciągle nie miał updatu... Rzeczywiście wiarygodna wiadomość :-)

  • 0

    38.  2009-10-09 09:45:23

    bolek: normalnie straszne, pomyliliśmy się o pół roku... A nie pomyślałeś, że mieli jakiś problem? Zauważyłeś, że pozostałe zagraniczne sieci T-Mobile już mają 1.6? Polska to kwestia najbliższych dni.

  • 0

    39. ~bolek  2009-10-13 18:31:22  host: chello089078070150.chello.pl

    Jeszcze macie szanse ;-) A tak serio to co, mam gratulować wiadomości? Popełniliście błąd, podaliście niesprawdzone informacje czy po prostu Era Was okłamała. Zamiast przeprosić czytelników bulwers? Choćbym miał na 1.6 się nigdy nie doczekać w Erze to przeżyje. P.S. Mam telefon w Erze, a nie w zagranicznych sieciach...

  • 0

    40.  2009-10-13 18:37:08

    bolek: tak, "bulwers", bo czepiasz się pierdół - te kilka/kilkanaście dni to dla Ciebie kłamstwo, oszczerstwo i koniec świata? Ochłoń trochę... Nie wiem za co mam przepraszać, wielokrotnie pisaliśmy o czymś, potem o kilka/kilkanaście dni coś się przesuwało i nikt nie robił z tego tragedii takiej, jak Ty. Tak działamy, tak piszemy.

Dodaj swoją opinię