Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Domowy Internet 1,37 Gb/s

Domowy Internet 1,37 Gb/s

LuiN 15 Lutego 2011 13:16

0 0

Cablecom, należący do UPC największy operator kablowy Szwajcarii, osiągnął rekordową prędkość 1,37 Gb na sekundę w tradycyjnej, koncentrycznej sieci kablowej. To prawie 70 razy szybciej, niż jest to możliwe w najszybszych opcjach DSL.






Podczas przeprowadzonego w Zurychu testu, Cablecom ściągnął dane z sieci z prędkością 1,37 Gbit na sekundę. Przy tej prędkości można ściągnąć film HD w niecałe 5 sekund a 100 utworów muzycznych w niecałą sekundę. Cablecom osiągnął rekordową prędkość dzięki ścisłej współpracy z Cisco, tworząc modem z komponentów, które są szeroko dostępne już dziś (CMTS uBR 10012, uBR-MC3G60V).

Nie jest wiadomo kiedy takie prędkości zostaną wprowadzone komercyjnie (póki co nie ma na rynku aż tak szybkich modemów i kart sieciowych). Obecnie najwyższa prędkość oferowana komercyjnie przez UPC to 120 Mb/s.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    1. ~  2011-02-15 13:29:25  host: 213.108.248.91

    Ale szybko:O

  • 0

    2.  2011-02-15 13:35:10

    Jestem w głębokim szoku, że taką prędkość, jako pierwsi, osiągnęli Szwajcarzy, a nie Japończycy. U nich zazwyczaj takie cuda miały swoją premierę.

  • 1

    3.  2011-02-15 13:37:02

    a neo kiedy da chociaz realne 25Mb/s i inni dsl ???? ;]

  • 2

    4. ~  2011-02-15 13:37:54  host: z19-12.opera-mini.net

    A mnie ciekawi jak długi mieli kabel.

  • 0

    5.  2011-02-15 13:47:15

    test w warunkach laboratoryjnych? Mam pytanie komu potrzebna taka prędkość? VOD? Telewizja internetowa? Nie sądzę aby takie prędkości były potrzebne nawet do takich celów. Piractwo? Ale zaraz przecież walczymy z piratami. Nazywamy ich od złodziei. Odcinamy od sieci (Francja). Parodia. W polsce łącza ponad 10mbps będą legalnie wykorzystywane za kilka lat, bo jak narazie ani przyzwoitej oferty vod ani telewizji w normalnej jakości na żywo nie ma. A już oferują 120 mbps (inna sprawa że łączą ok. Dwa razy wolniejsze).

  • 0

    6. ~  2011-02-15 13:48:22  host: 213.25.50.41.net.kth.pl

    @4. W sumie dobre pytanie. Ale jeżeli było to przynajmniej 30 metrów to już pozwoli na podłączenie użytkowników większości budynków w technologi FTTB. W wieżowcach mogą stosować FTTFl (Fiber to the floor) ;). Czyli rozmieszczać urządzenia aktywne na różnych piętrach.

  • 1

    7. ~  2011-02-15 13:54:43  host: aek21.internetdsl.tpnet.pl

    rozum a to jest tak szybko jak rozpiecie zamka blyskawicznego ? :P

  • 0

    8. ~aaaaaaaaaa  2011-02-15 14:12:49  host: 87-206-235-19.dynamic.chello.pl

    5. to że Tobie nie jest potrzebne,to nie znaczy że innym się nie przyda. Tak samo kiedyś mówiono po co nam prąd, czy też telefon.... Takie łącza napewno znalazłby swoje zastosowanie w firmach, czy jednostkach badawczych gdzie trzeba olbrzymie ilości danych przesyłać. Trzeba czasem spojrzeć globalnie, a nie lokalnie. takie łącza w istniejących strukturach, potrafią obniżyć koszta przesyłu, oraz zreaorganizować polityke transferową. Zamiast wydawać kase na bufory, procesory w telewizorach, czy też na rzeszę informatyków którzy głowią się jak wysłać obraz jak najtańszym kosztem (transferu), takie łącza znacznie ułatwią sprawe

  • 0

    9. ~  2011-02-15 15:04:16  host: z03-07.opera-mini.net

    dobrze zrozumialem? Po kablowym koncentryku tak pojechali? Jakie sa wartosci graniczne takiego kabla? Zdumiony jestem ze ani slowa tu o swiatlowodach.

  • 0

    10. ~wiedzący  2011-02-15 15:22:04  host: gaja.tpnet.pl

    @9. Są różne. Szkoda, że tutaj nie podali jakiego typu kabla użyli i o jakiej długości. Przykładowo typ LMR-1700 może przesłać sygnał o częstotliwości nawet 2,4GHz na odległość kilkuset metrów, gdyż ma tłumienie w okolicach 0,056dB/m (5,6dB/100m). http://tinyurl.com/2hja6o. Ale nawet nie jestem w stanie powiedzieć ile takie cudo kosztuje za metr. Na pewno znacznie drożej niż światłowód.

  • 0

    11. ~trbh  2011-02-16 13:48:19  host: user-46-112-148-37.play-internet.pl

    Jaki serwer i komputer przyjmie takie "obciążenie" ? no chyba, że link komp-komp i wtedy problem z obsługą może mieć jedynie szyna danych w kompie i też ją trzeba będzie "ugigabitować" albo... komp. kwantowy, który już jest komercyjnie :)

  • 0

    12. ~Piotrek  2011-02-17 17:55:04  host: 89-78-141-198.dynamic.chello.pl

    Piszecie bzdury, a wp.pl to powtarza... 1,37 Mb na sekundę to nie 1,37 MB na sekundę. Film HD ściągnąłby się nie w 5, a w 40 sekund...

  • 0

    13. ~Piotrek  2011-02-17 17:56:23  host: 89-78-141-198.dynamic.chello.pl

    Oczywiście chodziło mi o Gb i GB :) ale sens pozostaje ten sam.

Dodaj swoją opinię