Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dolicz do rachunku w Orange - opłaty za gry i aplikacje doliczone do rachunku

Dolicz do rachunku w Orange - opłaty za gry i aplikacje doliczone do rachunku

orson_dzi 16 Grudnia 2014 16:27

6 3

Usługa Dolicz do rachunku w Orange pozwoli na doliczanie opłat za treści z Google Play do rachunku telefonicznego.



Aby skorzystać z usługi doliczania opłat za aplikacje, multimedia i usługi dostępne Google Play do rachunku telefonicznego, należy uruchomić na Orange online odpowiednią zgodę. Następnie w ustawieniach Google Play trzeba wybrać obciążenie rachunku Orange jako domyślną metodę płatności.




Usługa dotyczy wyłącznie Google Play i smartfonów z Androidem. Dostępna jest klientów ofert abonamentowych i Mix.

Miesięczny limit wydatków to 50 zł. Zgodnie z regulaminem Google Play, zakupione aplikacje można zwrócić w ciągu dwóch godzin od ich zakupu.

Zobacz: Instrukcję dokonywania płatności za usługi z udziałem Operatora

Źródło tekstu: Orange; wł     

w sumie: 29
  • 0

    10.  2014-12-16 20:05:01

    Orson jesteś pewny, że w Orange to działa inaczej niż np. w Play? Wg mnie jesteś w błędzie.

  • 0

    11.  2014-12-16 20:19:44

    Znalazłem. Mówi o tym §4.1: "łącznie z fakturą". Piszesz w kilku miejscach "na fakturze" - gdyby tak było, to Orange byłby sprzedawcą, a nie jest - takiego zakupu nie może więc Orange zamieścić na fakturze, a klient firmowy na podstawie tej faktury sobie tego zakupu nie odliczy. Faktura będzie na standardową kwotę nieobejmującą tych zakupów. Natomiast w rozliczeniu konta będą dwa obciążenia: kwota faktury i kwota zakupów. Do zapłaty będzie łączna kwota.

  • 0

    12.  2014-12-16 20:28:38

    mi80 - a jak Plej i usługodawca rozliczają VAT z tych usług?

  • 1

    13.  2014-12-16 20:39:34

    wlo - operator jest tylko pośrednikiem w przekazaniu kasy Googlowi, nie fakturuje sprzedaży, więc nie musi tego rozliczać. Dlatego to płatność nie na fakturze tylko z fakturą.

  • -1

    14.  2014-12-16 20:54:41

    Nie wiem, nie widziałem... Ale ciekawi mnie temat, stąd pytania ;-)
    Usługa jest świadczona - ktoś VAT odprowadzić musi, ktoś może odliczyć - na jakiej podstawie? Faktura jest podstawą naliczenia i odliczenia podatku. Więc jeśli na fakturze nie ma stawki ani wysokości podatku tylko należność, to jak to zrobić? Ciekaw jestem jak wygląda taka faktura ;-)

  • 1

    15.  2014-12-16 21:09:19

    wlo- przecież tłumaczę, na fakturze nie ma po tym śladu, tylko powiększa to należność do zapłaty operatorowi. Zakup, jego fakturowanie i rozliczenie VAT jest takie jak dla każdego innego zakupu w sklepie Google. O ile dobrze pamiętam, tam sprzedawcą jest każdy producent aplikacji z osobna i to od niego można żądać faktury (ale głowy nie dam).

  • 0

    16.  2014-12-16 21:13:12

    Sprawdziłem jakiś stary zakup - sprzedawcą jest producent aplikacji i Google każe z wszystkim bezpośrednio się do producenta zgłaszać.

  • 0

    17.  2014-12-16 21:25:58

    @1: dokładnie. :)
    http://tlp.is/4up

  • -1

    18.  2014-12-16 21:30:38

    mi80 - dzięki ;-) Dziwne trochę, ale możliwe ;-)

  • 0

    19.  2014-12-16 21:35:58

    wlo - operator pełni tu po prostu taką rolę jaką bank przy płatności kartą. Nie wiem na ile to zgodne z prawem bankowym, ale podatkowo wszystko wygląda ok. Sprawdziłem na innych portalach - informacja o płatności "na fakturze" to własny pomysł Telepolis.

  • 0

    20. ~Kamil  2014-12-16 22:59:22  host: dynamic-78-8-125-92.ssp.dialog.net.pl

    To teraz są aż 2 godziny na testowanie, a nie 15 minut jak dotychczas?

  • 0

    21. ~franek milion  2014-12-17 00:30:25  host: 87-207-242-123.dynamic.chello.pl

    Tak 2 godziny na zwrot "wywalczone" niedawno

  • 1

    22.  2014-12-17 11:52:21

    A Plus to posiada? Bo jakoś nie pamiętam aby mieli to uruchomione... Do tego racja W KOŃCU, po ponad roku po T-M/Play :) Gratulacje :)

  • 0

    23.  2014-12-17 11:53:52

    @20 - od kilku miesięcy są już 2h...
    @21 - jakie niedawno? Kilka miesięcy już...

  • 0

    24. ~skoro Orange...  2014-12-17 12:27:06  host: user-109-243-112-38.play-internet.pl

    ...to w NJU z rachunkiem też można z tego korzystać?

  • 0

    25.  2014-12-17 16:52:09

    W nju nie można wysłać sms-a weryfikującego

  • 0

    26.  2014-12-17 17:37:22

    Doba minęła i nadal nie poprawione.

  • 0

    27.  2014-12-17 18:19:14

    22, Horacy - tak, od października. http://tlp.is/4az

  • 0

    28.  2014-12-17 18:35:27

    26, mi80 - właśnie poprawiłem. Usługa działa tak samo jak u reszty operatorów - zakupy widoczne są jako odrębna pozycja na rachunku i NIE DOSTAJEMY na nie faktury VAT. Na saldo składa się kwota faktury plus wyszczególnione oddzielnie zakupy mobilne, określane jako kwoty pobrane na rzecz osób trzecich. O wrzucaniu w koszty np. opłaty za Dropboksa czy nową grę możemy zapomnieć ;-)

  • 0

    29.  2014-12-24 02:37:21

    Wiecie może gdzie na orange.pl trzeba "kliknąć", żeby wyrazić zgodę na dociążenie rachunku?

Dodaj swoją opinię