Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Doładowania w Orange - 50 zł bez zmian

Doładowania w Orange - 50 zł bez zmian

WitekT 5 Listopada 2009 13:57

0 0
Będzie doładowanie za 40 zł, nic się nie zmieni przy 50 zł - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Doładowanie za 40 zł pojawi się w połowie listopada, będzie wydłużało ważność połączeń wychodzących o 40 dni, a przychodzących - o rok. W ofercie Orange Go doładowanie za 40 zł daje takie same stawki, jak doładowania za 25 zł.

Na koniec dodam, że obiektu największych dyskusji i plotek, czyli nominału 50 zł w żadnym wypadku nie zamierzamy modyfikować - napisał Jabczyński na blogu.

O pierwszych informacjach dotyczących zmian w doładowaniach Orange pisaliśmy szerzej w tej wiadomości. Pod koniec października niektórzy dilerzy otrzymali informacje o tym, że do końca roku takie zmiany mogą nastąpić. Centertel wycofał się ze zmian przy doładowaniu za 50 zł najprawdopodobniej pod wpływem wielu nieprzychylnych projektowi komentarzy pod pojawiającymi się w sieci informacjami na ten temat.

Źródło tekstu: blog.tp.pl, wł     


Dodaj do:
w sumie: 144
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    125. ~hunter  2009-11-06 16:32:03  host: aavh253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no i co z tego, że w p4 jest rok na wychodzące przy doładowaniu za 5 zł? Na ile to starczy, na tydzień? Trochę już nudny robi się ten argument.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    126.  2009-11-06 16:41:00

    @125 - dla Ciebie może i nudny, ale dla wielu innych niekoniecznie. Życie i potrzeby korzystania z telefonu układają się różnie, więc dla wielu osób, ważna jest wolność i swoboda, co z gruntu powinno być istotą prepaid.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    127.  2009-11-06 16:51:08

    118: Moim zdaniem doładowanie 10 zł ma sens gdyż przedłuża o 5 dni, a 2x5zł przedłuża jedynie o 4 dni. Tak samo ma się sprawa z doładowaniem 2x25 zł na dwa miesiące a całe 50 zł na 3 miesiące. Doładowanie 40 zł na 40 dni nie opłaca się. Lepiej ładować za 25 zł co miesiąc niż za 40 zł co 40 dni gdyż w przeciągu 120 dni wydamy jedynie 100zł=4x25zł a nie 120=3x40zł. Jeśli takie doładowanie będzie bonusowane, to może powodzenie jak 35 zł + 60 minut, w innym wypadku nie ma sensu z niego korzystać bo po co? Klient w zamian za większą kwotę i mniej korzystny termin nie dostaje nic więcej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    128.  2009-11-06 16:51:35

    Dobra, Babeo, nie wiem w końcu o co chodzi. Myślałem, że zasady gramatyki nie są relatywne i czas przyszły to nie to samo, co teraźniejszy. Chociaż faktycznie teraźniejszego można używać w odniesieniu do przyszłości :-P. Dobra, już się nie czepiam.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    129. ~Mungo  2009-11-06 18:18:21  host: 89.187.233.197.ip.abpl.pl

    Jaki jest cel zdrapki 40zł/30dni? Przypuszczam że ta zdrapka będzie następcą promocyjnych doładowań 35zł. Wprowadzeniem do stałej oferty bonusu dla tych którzy pomimo tego że są w prepaidzie wydają miesięcznie większe kwoty. Ciekawe tylko jaki bonus wprowadzą: czy zostanie 60minut do wszystkich czy dadzą jakieś złotówki na konto promocyjne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    130. ~yanek  2009-11-06 18:22:24  host: public13870.xdsl.centertel.pl

    40pln na 40dni/ pomyliłeś się Mungo

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    131. ~  2009-11-06 18:37:17  host: v06-13.opera-mini.net

    Biotyt porównujesz doladowania o różnicy 15zł (25 i 40zł), więc dlaczego nie porównasz 10 i 25zł? Przecież sam dobrze wiesz, że zarówno 10zł jak i 40 wypadają blado..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    132. ~  2009-11-06 18:38:40  host: v06-13.opera-mini.net

    A jak już porównujesz 5 i 10zł to jako kontrę weź 35 i 40...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    133.  2009-11-06 19:07:24

    131: Nie chodzi mi o różnicę w kwotach doładowań, a o ważności doładowań. Czym wyższe doładowanie tym coraz dłuższy termin wykonywania połączeń - jeden dzień ważności wychodzących ze wzrostem doładowania kosztuje mniej. Takie 10zł daje dłuższy termin niż 2x5zł, tak samo doładowanie 25zł daje dłuższy termin niż doładowanie nawet 3x10zł i coraz niższy koszt dnia na wychodzące. W przypadku 40 zł ten termin jest mało korzystny bo wchodzi na to, że lepiej doładować za 25zł co miesiąc niż za 40zł co 40 dni. Aby nowe doładowanie było atrakcyjne powinno mieć termin ważności 50-60 dni. Nie będę porównywał doładowania 35zł do 40zł gdyż 35zł jest promocją i to z bonusem co może się komuś opłacać. 40zł ma być regularnym nominałem, a którego termin ważności nie pasuje wcale do pozostałych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    134.  2009-11-06 19:15:36

    Dlatego uważam, że nominał 10 zł ma jeszcze sens szczególnie, że pakiety kosztują z reguły 6 zł. Wcześnie trzeba było ładować 2x5zł i kasa szybko przepadała. Teraz kupuje się pakiet i resztówkę ma się na 5 dni. Nominał 40zł jest natomiast bezsensem, jeśli nie będzie do niego żadnego bonusu. Po co wydawać jednorazowo więcej o 15zł gdy ładując mniejszym nominałem 25 zł co 30 dni wyjdziemy na tym korzystniej?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    135. ~yanek  2009-11-06 19:36:08  host: public13870.xdsl.centertel.pl

    tak ale można doładować za 40pln i wykupić jakiś pakiet na 30dni a potem jeszcze jeden i nawet jak kasy nie będzie to z pakietu można dzwonić więc tragedii jeszcze nie ma.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    136.  2009-11-06 20:02:40

    hunter (125) - Pomyśl człowieku! Skoro to dla Ciebie żadna różnica, a dla innych ma to znaczenie, to czy nie najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wydłużenie ważności konta na połączenia wychodzące o rok!? Dla Ciebie żądna różnica, więc ani na tym nie stracisz, ani też nie zyskasz - nawet tego nie zauważysz. Za to będzie to wybawienie i świetne rozwiązanie dla wielu innych użytkowników. Przeszkadza Ci to? I wszyscy będą zadowoleni, a nie nie tak jak jest teraz - tylko niektórzy. Osobną kwestią jest to, że do większych doładowań powinny być dodatkowe bonusy - im większe jednorazowe doładowanie, tym atrakcyjniejszy bonus.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    137. ~  2009-11-06 21:27:25  host: v05-16.opera-mini.net

    A dlaczego ważność na połączenia wychodzące ma być tylko na 1 rok? A nie np. 1 rok za 5 zł ...i np. 2 lata za 100 zł. Dlaczego rok- bo tak dał Play we Fresh'u?. Przecież we Fresh'u jest jeszcze pół roku na odbieranie po każdym doładowaniu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    138.  2009-11-06 21:33:14

    137 - A dlatego, że: 1) Bez sensu jest gdybanie jak by mogło być. 2) Dla niektórych "niestety" Play jako pierwszy w Polsce (i jak na razie jedyny) wprowadził najkorzystniejszy system doładowań (w porównaniu z konkurencją) i właśnie dlatego w swojej wypowiedzi odniosłem się do Fresh'a. A co do odbierania połączeń... Właśnie - we Fresh'u nawet możliwość odbierania połączeń jest korzystniejsza niż np. w Tak Tak-u (miesiąc). W taryfie "Fresh" - nie pól roku - trzy miesiące.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    139. ~  2009-11-08 23:13:04  host: 89.161.18.119

    dla ciebie waznosc na wychodzace jest nie wazna dla nich tak... Play robi tak dlugie bo zdobywac musi jakos kientow... Pomysl ktos malo dzowni doladuje sobie 50 zl na caly rok i dzowni.. jaki zysk ma z tego siec... tak musisz doladowac sie conajmniej 4x50 zl zeby caly rok miec jak dzownic... proste i logiczne..

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    140.  2009-11-09 00:08:08

    139 - A co mnie jako klienta obchodzą zyski sieci? Gdyby oferta Play wyróżniała się jedynie ważnością konta... Ale ona nawet i bez tego byłaby dla mnie lepsza od większości ofert konkurencji. Więc twierdzisz, że "starzy" operatorzy już swoje zrobili i spoczywając na laurach nie muszą już kompletnie nic robić. Gratuluję postawy!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    141. ~BA  2009-11-09 16:42:43  host: grafi.ae.krakow.pl

    Czyli jednak dobrze, że zrobiliśmy wcześniej wrzawę i skrytykowaliśmy Orange za pomysł (który mógł jednak wejść w życie) zmniejszenia "okresu ważności" doładowania za 50 zł ! ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    142. ~romi-fish  2009-11-13 10:31:09  host: 212.191.132.42

    Dobra wiadomość.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    143.  2009-11-17 16:35:50

    Jojo, zgadzam się z Tobą: doładowanie 40zł/40dni jest bezsensem. Orange powinno zmienić coś w zasadach przedłużania ważności konta, ale na korzyść klienta. Dla mnie rok ważności za 5 zł z PF to też nie jest potrzebne, ale takie sumowanie terminów ważności za kolejne doładowania w Tak Taku- świetne rozwiązanie. Na dobrą sprawę Orange nic nie zmieniło, bo nowe doładowanie nie znajdzie zbyt wielu chętnych.