Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dokładny billing przez pół roku

Dokładny billing przez pół roku

WitekT 15 Marca 2005 13:55

0 0

Niemiecki rząd rozważa możliwość przedłużenia do 12 miesięcy okresu przechowywania danych o połączeniach telefonicznych i internetowych.

Zmiana przepisów ma pozwolić na skuteczniejszą walkę z terroryzmem międzynarodowym i zorganizowaną przestępczością. Obecnie dane o połączeniach mogą być przechowywane maksymalnie 90 dni.
Dostępna byłaby jedynie informacja, kto z kim rozmawiał, a nie treść rozmowy. Niemiecka inicjatywa jest częścią działań, których celem jest przygotowanie podstaw do decyzji na szczeblu Unii Europejskiej.

Bundestag odrzucał dotychczas próby zmiany ustawy telekomunikacyjnej, ostatnio w 2004 roku. Miesiąc temu, podczas debaty o rocznym raporcie pełnomocnika rządu do spraw ochrony danych, wypowiedział się przeciwko dalszemu rozszerzeniu możliwości gromadzenia danych telefonicznych.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~ksad  2005-03-15 19:41:00  host: dial-3650.zgora.dialog.net.pl

    Czyli dokłady billing nie przez pół, ale przez cały rok, czy tak?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.