Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dokładne dane o liczbie stacji bazowych poszczególnych operatorów

Dokładne dane o liczbie stacji bazowych poszczególnych operatorów

WitekT 29 Września 2007 10:54

0 0

UKE opublikował bardzo dokładny spis stacji bazowych, które uzyskały pozwolenie radiowe, nie tylko z obsługiwaną przez nich częstotliwością i technologią, ale i dokładnym adresem, a nawet szerokością i długością geograficzną!

Oto tabela ilustrująca ilość pozwoleń radiowych dla stacji GSM (900/1800) oraz UMTS poszczególnych operatorów.




GSM900

GSM1800

UMTS

P4

-

-

253

Polkomtel

6776

1565

1621

PTC

4968

1057

1170

Centertel

2578

2464

867

Razem

14322

5086

3911


Dokładną listę stacji, wraz z adresami, można znaleźć na stronach UKE.

Źródło tekstu: UKE, wł     

Dodaj do:
w sumie: 160
  • 0

    141.  2007-09-30 23:04:38

    138. - może młody jesteś... GPS to nie jedyny sposób określania współrzędnych (i to bardzo dokładnie). MAPY!! Bez ruszania się z miejsca ;-) Bo jak niby ja okrełsiłem gdzie tak naprawdę znajduje się jedne z nadajników w moim mieście? Pojechałem z GPS-em? Nie. Przeczytałem to z mapy. Albo z loklaizacji współrzedne się czyta albo odwrotnie - ustalasz współrzędne i masz lokalizację ;-) Proste to jest.

  • 0

    142. ~  2007-09-30 23:38:49  host: ip-89-174-40-77.multimo.gtsenergis.pl

    @wlo niezle masz mapy swojego miasta ;-) Pewnie sztabowki ;-) Za moich czasow ;-) za ich posiadanie mozna bylo miec klopoty - szpion....

  • 0

    143. ~  2007-10-01 00:30:59  host: inet20908nb-3.eranet.pl

    ten spis jakis trefny.... mieszkam na woli duchackiej w Krakowie (ulica Serbska), wg tego spisu na mojej ulicy ma byc nadajnik UMTS, mam karte Fusion+ i mam max zasieg EDGE, nie ma UMTS

  • 0

    144.  2007-10-01 07:43:42

    142. - skąd możesz wiedzieć jakie? I dlaczego tylko miasta? Do swojej pracy używam różnych, także "sztabówek" w układzie 1942 ale głównie 1965 i map wektorowych - najbardziej aktualnych, które kupuję w lokalnych OGK ;-) A nawet te "sztabówki" jak o nich mówisz - przy skali 1:25000 1 sekunda długości (na naszej szerokości geograficznej) to ok. 0,8 mm a sekunda szerokości to aż 1,2 mm - przy takiej mapie da się bardzo dokładnie zlokalizować punkt nawet pomimo tego, że to stosunkowo stare mapy. Nie wiem więc w czym problem? Że na "sztabówkach" może być fałszywa siatka współrzędnych?

  • 0

    145.  2007-10-01 07:49:29

    A poza tym... Są dziesiątki (no może bez przesady - ale sporo jest) map w postaci elektronicznej (nie, nie wektorowe) z naniesionymi siatkami różnych układów współrzędnych... Bez problemu do kupienia, albo jeśli ktoś nie chce wydawać pieniędzy, także w wersjach darmowych w Internecie. Teraz to normalka, że jak ktoś przygotouje jakąś aplikację, np. bazodanową, w której sa także mapy, umieszcza na niej współrzędne (oczywiście ostatnio są to współrzędne GPS zwykle ;-))

  • 0

    146. ~  2007-10-01 08:23:53  host: ip-89-174-83-55.multimo.gtsenergis.pl

    @wlo - Ty aluzju nie panial ;-( No ale dzieki temu sporo opowiedziales o swoim warsztacie ;-P

  • 0

    147. ~lwlw  2007-10-01 10:06:28  host: system7.pata.pl

    Centek ma więcej stacji, tylko oni najpierw budują, a dopiero pozwolenia...

  • 0

    148. ~  2007-10-01 11:16:55  host: w3cache2.icm.edu.pl

    albo nie zawracają sobie głowy pozwoleniami

  • 0

    149.  2007-10-01 11:49:08

    To nie jest pełna lista, wielu brakuje.

  • 0

    150.  2007-10-01 12:34:01

    Im dłużej przeglądam ten wykaz to widzę więcej błędów np. Era Warszawa ul. Gajowa 16 (a wiem że tam żadnej stacji nie ma) a współrzędne pokazują że to też ten adres ale w Ząbkach koło W-wy (i tu się zgodzę że tam jest ten BTS)

  • 0

    151. ~skym  2007-10-01 14:32:48  host: dqe63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja też nie wiem jak jest z tymi masztami w każdym bądz razie u mnie w mieście orange ma bardzo dobry zasięg 4,5 kresek, w piwnicy jedna ale jest, za to innych sieci w piwnicy w ogóle nie łapie

  • 0

    152. ~mx2  2007-10-01 18:02:12  host: nat-pr2.aster.pl

    no , to już wiemy czemu Plus ma najlepszy zasięg, czemu Era ma słabszy, a czemu Orange jest ogólnie w głębokiej d... :-)

  • 0

    153. ~dt  2007-10-04 17:45:33  host: 87-205-239-237.adsl.inetia.pl

    a ja znalazlem dwa pozwolenia radiowe odlegle od siebie w spisie ale dotycza tej samej lokalizacji, pasma i operatora oczywiscie. 2 nadajniki w tym samym miejscu? Dziwne.

  • 0

    154. ~Robo  2007-10-07 20:23:44  host: apn-100-115.gprsbal.plusgsm.pl

    A tak dla informacji wszystkich (ad. posty Witka): podłączenie światłowodem nodeB czy bts to nie sieć szkieletowa, tylko dostępowa. Sieć szkieletowa to inna bajka. I tak są emulowane E1dynki na ATMie i nie koniecznie zwiększa to automatycznie pojemność nadajnika czy zwiększy ilość nawiązywanych połączeń. Morze to jedynie wpłynąć trochę na poprawienie jakości połączeń i zmniejszenie opóźnień dla pakietówki.

  • 0

    155.  2007-10-08 19:53:26

    Ja tam nie znam się na sieci szkieletowej - dostępowej itp :) Dla mnie ważna jest końcowa jakość usługi - i w Plusie w "moim" aleksandrowie w edge z wszystkich 3 stacji jakie ma Plus ciągnie mi ładnie 20-27kB/s non-stop :) Radia w streamingu 128 i 160kb/s słucham bez problemów w Erze w edge już radia 128kb/s nie można słuchać - co kilkanaście sekund buforuje a w Orange to tragedia u mnie w mieście jest gsm900 566 w edge 1-5kB/s na stałe !!! Więc ja tam nie wiem jaką Plus ma sieć szkieletową czy dostępową - wiem jedno u mnie w mieście Plus edge ma najlepsze bez dwóch zdań ;p.

  • 0

    156.  2007-10-08 21:01:01

    Ja już wiem dlaczego, jak dzwonię na Orange, to często słyszę w słuchawce głos "połączenie w tej chwili nie może być zrealizowane"

  • 0