Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dodatkowych 100 hotspotów z okazji Euro 2012

Dodatkowych 100 hotspotów z okazji Euro 2012

LuiN 21 Lutego 2011 12:16

0 0
Gdańsk przygotowując się na falę kibiców podczas Euro 2012 uruchomi 100 punktów bezpłatnego dostępu do Internetu.

Odpowiednia uchwała na warunkach określonych przez UKE została przyjęta przez redę miasta 17. lutego. Hotspoty będą usytuowane przy głównych węzłach komunikacyjnych - na dworcach kolejowych, ważniejszych przystankach, a także w pobliżu stadionu piłkarskiego na Euro2012.

Koszt nowej sieci to 1,5 mln zł. Gdańsk ma już 11 miejskich darmowych hotspotów, ale nie spełniają już one nowoczesnych standardów w tej dziedzinie.


Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~ktos  2011-02-21 12:40:52  host: 84.1.254.227

    I bardzo dobrze! Czekajmy wiec aby w Poznaniu tak bylo.. Co mnie dziwi w Warszwie na lotnisku nie ma internetu za darmo! Jest dostep do W3 ale tylko dla abonentow... Zalosne i gdzie my w UE jestesmy?

  • 1

    2. ~Pitl  2011-02-21 13:03:54  host: public-gprs71303.centertel.pl

    -1. Jesteśmy w Europie. Na lotniskach UE hotspoty tez płatne, np. Berlin, Bazylea. Każdy darmowy Hotspot mile widziany.

  • 0

    3. ~  2011-02-21 13:06:43  host: 88.220.105.18

    "została przyjęta przez redę miasta" - a reda to czasem nie w Porcie Gdańsk?

  • 0

    4. ~ktos  2011-02-21 13:21:55  host: 84.1.254.227

    @ Jestesmy w europie i Amsterdam, Budapeszt, Bukareszt internet za free i to szybki! Pomijam Amsterdam ale Bukareszt?! Budapeszt?!

  • 0

    5. ~ktos  2011-02-21 13:23:23  host: 84.1.254.227

    @2 mialo byc powyzej.

  • 0

    6.  2011-02-21 13:53:57

    I po Euro, tydzień po wyborach, zlikwidują, bo utrzymanie będzie za drogie.

  • 0

    7. ~  2011-02-21 14:23:50  host: t19-15.opera-mini.net

    A niech likwidują. Po co to w ogóle jest robione. Internet można mieć za 5zł, a nawet taniej. Jeśli za granica stać ich na to niech sobie budują.

  • 0

    8.  2011-02-21 16:01:49

    W Amsterdami to chyba jakoś od niedawna jest darmowy internet. Na początku listopada leciałem przez Amsterdam i niestety nie było darmowej sieci.

  • 0

    9. ~tho  2011-02-21 16:21:04  host: z30-12.opera-mini.net

    Berlin, Dublin, Oslo, Sztokholm, Rzym na obu... Wszedzie platne hotspoty, bo to przynosi zyski...

  • 0

    10. ~tho  2011-02-21 16:23:05  host: z30-12.opera-mini.net

    @7 nie kazdy turysta chce latac i kupowac prepaidy. nie zawsze jest na to czas.

  • 0

    11. ~ktos  2011-02-21 18:25:42  host: 78.96.151.98

    @ 8 No to chyba w Amsterdamie od niedawna jest platny.. ;) Ja tam bylem kilka lat temu, a co do pozostalych miast to calkiem niedawno. W sumie na dniach.

  • 0

    12.  2011-02-21 20:33:15

    http://www.facebook.com/#!/notes/klm-poland/darmowy-dostep-do-wi fi-na-lotnisku-schiphol/480219241821 - info z 10 stycznia

  • 0

    13. ~  2011-02-21 23:17:07  host: user-188-33-253-149.play-internet.pl

    tylko zeby te hotspoty działały lepiej niz w Gdyni, w której TEORETYCZNIE są, tylko że sygnał jest tak niski, ze chyba nikt nie zdoła się zalogowac... no ale podatnicy płacą za ta sieć firmie....

  • 0

    14. ~  2011-02-22 12:27:47  host: 89-76-105-252.dynamic.chello.pl

    Adamowicz przestraszył się Szczurka. Szczurek poparł inicjatywę Internet43 i już wystartował tam pilotażowy program a w Gdańsku głucho. Pewnie zrobią 15 różnych sieci zamiast to połączyć w trójmiejski jeden duży program.

  • 0

    15.  2011-02-22 15:20:49

    a jakieś info na temat lokalizacji to gdzie można znaleźć. Mało siedze w domu a latanie z netbookiem i modemem jest dla mnie nie wygodne. chętnie pokorzystam z tych HS'ów

  • 0