Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dodatkowe aplikacje będą miały dostęp do czytnika linii papilarnych w Galaxy S5

Dodatkowe aplikacje będą miały dostęp do czytnika linii papilarnych w Galaxy S5

LuiN 28 Lutego 2014 13:23

3 2

finger sgs5 Czytnik linii papilarnych w najnowszym Samsungu Galaxy S5 będzie potrafił znacznie więcej niż jego odpowiednik w Apple iPhone 5s.



Jak się okazuje, Samsung mniej restrykcyjnie podszedł do kwestii czytnika i będą mogli wykorzystywać go w swoich aplikacjach także dostawcy innych programów niż te Samsunga. Jedną z pierwszych aplikacji będzie PayPal, aplikacja do płatności internetowych, w której transakcje będziemy mogli autoryzować odciskiem palca.




W iPhone'ie 5s funkcje czytnika linii papilarnych ograniczone są do własnych aplikacji producenta, jak iTunes czy iBooks. Ma to swoje wady, ale daje pewność, że odciski palców użytkowników nie pojawią się gdzieś w sieci.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: techradar, wł     

w sumie: 50
  • -3

    33.  2014-02-28 20:06:31

    @32 nie przesadzajmy, bo jesli to nie jest kolejny wkret to i tak znakomita wiekszosc tych ktorzy przejda na iphona nie chce juz wracac. O czyms to swiadczy, a systematycznie rosnaca sprzedaz tylko to potwierdza.

  • 1

    34.  2014-02-28 20:43:04

    A potem jak w Raporcie Mniejszości wydłubią nam oko...taki żart że ktoś sobie zapisze skan palucha, a potem go wykorzysta :E PS applefan pisze z zakładu zamkniętego albo to pracownik telepolis bo wygaduje bzdury, a porównywanie Apple do Bentley to nie tylko robienie z siebie nie powiem kogo, ale brak zrozumienia rynku............. Komputer osobisty jako pierwsi ? Dobry żart! To już prędzej Micral, ale trzeba odróżnić ukierunkowane działania próby sprzedaży komputera w ogóle od trafienia w szerokie gusta. Bentley sprzedaje kilka tysięcy samochodów rocznie...Apple to zwykła firma dla każdego konsumenta, a to dorabianie otoczki...to marketing bo bez tego sprzedaż siadłaby pewnie o 30-50% ;) Apple się samo żywi nawet negatywnymi komentarzami bo to pozwala podtrzymać w bardzo prosty i tani sposób bycie zawsze w miejscu gdzie coś się dzieje. Apple to nieźli prawnicy, sprawni PRowcy, ludzie potrafiący nieźle podbierać oczywiste rozwiązania na których ktoś inny nie chciał nie potrafił zarobić, ale nie róbmy z tej firmy nie wiadomo czego.

  • 0

    35. ~kuba  2014-02-28 21:44:22  host: apf71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wiecie co jest największą zaletą srajfona? To, że dzięki temu mamy applefana_ LOL... i jest się z kogo pośmiać. Reszta to dno.

  • 1

    36. ~kuba  2014-02-28 21:48:31  host: apf71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @33 sorry applefan, rosnąca sprzedaż srajfona? Chyba w sztukach, bo procentowo ipadło traci rynki. I nie pisz o tych, którzy "przechodzą na iphona", bo większy jest odsetek ludzi, którzy przechodzą z iphona na andka i nie chcą wracać bo tego badziewia.

  • -1

    37.  2014-02-28 22:20:58

    @36 to skad te skokowe rosnace ilosci sprzedazy, kto to kupuje skoro WIEKSZOSC przechodzi na andka???

  • 1

    39. ~smokie  2014-02-28 22:45:57  host: 103-213.echostar.pl

    @applefan_ : byłem dziś w salonie apple, powiedz mi kolego, czy wyświetlacz 3,5' to już wszystko na co stać te firmę? nie wyobrażam sobie na tak małym "g" robić cokolwiek, więc zamknij r.y.j. i przestań już trollować!!!!

  • -1

    40.  2014-02-28 22:49:33

    @39 sa 4 calowe od prawie dwoch lat.

  • 1

    41.  2014-02-28 22:49:34

    Rosnie Iphonow sprzedaż bo Janukowycz zamowil iphony ze zloto-brylantowo-kiczowatym wykonczeniem dla rodziny

  • 0

    42. ~Ja  2014-02-28 22:57:16  host: 89.204.130.235

    Applefan_ nie obraź się, ale jesteś jedynakiem tutaj. Czyli wniosek jest taki, że nie ma za dużo osób w PL, którzy posiadają ,,jabłuszko'' albo nie chcą się udzielić. Ale to pierwsze raczej. To tak samo jak ze mną w moim towarzystwie, lubię to https://www.youtube.com/watch?v=sdyvRrQ1_jg A inni coś innego :-) sprawdźcie to do końca :-)

  • 1

    43. ~Calm7  2014-02-28 23:05:26  host: n08-07-03.opera-mini.net

    42). A skąd, już nie jest sam, nr 30 dołączył do niego ;-D

  • 0

    45. ~Calm7  2014-02-28 23:16:44  host: n08-07-03.opera-mini.net

    44). Oj nie, nie.. podobno z tej drogi nie ma powrotu ;-)

  • 1

    47. ~Olek  2014-02-28 23:37:59  host: host-89-229-70-63.szczecin.mm.pl

    @42 Jest tu więcej użytkowników produktów Apple, tyle że mało któremu chce się wdawać w dyskusję na takim (niskim) poziomie. Oczywiście że Applefan lubi prowokować. Ale jak mu sie to pięknie udaje ;)

  • -1

    48. ~antek  2014-02-28 23:41:19  host: 89.204.130.235

    Glosowanie, kto z antka a kto z appla :-)

  • 2

    50. ~err0r  2014-03-01 00:26:56  host: google-proxy-66-249-81-159.google.com

    Niektórzy z Was powinni mieć Internet tylko do odczytu.

  • 1

    51. ~  2014-03-01 07:51:01  host: n07-10-02.opera-mini.net

    @50 walnął tekstem miesiąca ...popłakałem się ze śmiechu :D

  • 0

    52.  2014-03-01 08:20:12

    Optymizm applefuna jest przerażający :D

  • 0

    53. ~dargos111  2014-03-01 08:34:08  host: user-31-175-84-198.play-internet.pl

    Nie brońcie się przed czytaniem linii papilarnych. Telefony mają nas oswoić z tym tematem. Wkrótce może się okazać że linie papilarne będzie trzeba przekazać obowiązkowo celem np. wyrobienia nowego dowod osobistego.

  • 0

    57.  2014-03-02 10:25:35

    Posiadam iPhone, ale uważam że ostatnio bardzo stracił przewagę nad konkurencją - jedynie jeszcze wyróżnia się jakością wykonania - chociaż np. Z1/2 wcale nie jest daleko za nim. Jeśli ceny S5 będą przyzwoite to nie wykluczam zmiany.

  • 0

    58. ~Jacek  2014-03-02 13:24:17  host: 093105195234.skierniewice.vectranet.pl

    https://www.dropbox.com/s/ykle2xst3xdd0mb/Bez%C2%A0tytu%C5%82u3. jpg pytanie tylko dlaczego akurat tylko w tym poscie zostaly usuniete komentarze i to nie tylko te zle.W innych tematach spam o darmowym internecie nadal ma sie dobrze

  • 0

    59. ~chmurek79  2014-03-02 23:15:24  host: ahz154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @46 - to siostra i jej facet chyba pracują w samsungu, że już s5 mają :-) - co innego gdyby mieli 5s

Dodaj swoją opinię