Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości DoCoMo stawia na komórki z Symbianem i Linuxem

DoCoMo stawia na komórki z Symbianem i Linuxem

WitekT 19 Listopada 2004 23:25

0 0

DoCoMo, największy japoński operator telekomunikacyjny, opracował zestaw narzędzi, który ma ułatwić tworzenie i testowanie aplikacji do telefonów komórkowych trzeciej generacji działających pod kontrolą systemów Symbian i Linux.
Większość z nowych aparatów 3G dostępnych w sieci DoCoMo będzie wyposażonych w system Symbian bądź Linux, którym zainteresowali się partnerzy DoCoMo do których należą m.in. NEC, Panasonic i Fujitsu. Operator nie jest zainteresowany platformą oferowaną przez Microsoft, z której korzystają już Samsung, Orange, Mio czy Motorola. O telefonach komórkowych z Linuxem myśli Panasonic, ale głównie na lokalnym rynku japońskim. Koncern NEC przewiduje już natomiast wprowadzenie do oferty linuksowych telefonów na rynki międzynarodowe.

Źródło tekstu: Computerworld     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet