Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobrzyński: naszą misją jest potrząsanie rynkiem

Dobrzyński: naszą misją jest potrząsanie rynkiem

WitekT 12 Marca 2009 09:39

0 0

Dzisiaj nasza konkurencja, czyli tzw. wielka trójka, usiłuje przekonywać, że wprowadzenie oferty Play Fresh nic nie zmieni na rynku. Tymczasem nasze analizy poparte sygnałami, jakie zewsząd docierają, mówią, że to będzie prawdziwa rewolucja, w interesie naszych klientów. Do końca roku będziemy zaskakiwać kolejnymi ruchami - powiedział szef marketingu Play Bartosz Dobrzyński w wywiadzie dla Gazety Prawnej.

Naszą misją jest potrząsanie rynkiem, m.in. za pomocą cen. Nie sądzę jednak, by trzej najwięksi operatorzy odważyli się obniżyć swoje marże. Po ich stronie będzie sporo ruchów marketingowych i reklamowych. Będą promowali już istniejące produkty, usługi i opcje, a nie zbijali ceny. Do chwili pojawienia się Play żaden operator nie chciał robić drugiemu krzywdy. My to zmieniliśmy. Naszym zdaniem wielkie marże operatorów nie mają żadnego uzasadnienia - mówi Dobrzyński w wywiadzie.




Zdaniem Dobrzyńskiego, nie najlepsza sytuacja ekonomiczna, niepewność co do zatrudnienia zachęci do rezygnacji z abonamentu na rzecz usług przedpłaconych. Rynkiem, który będzie rósł, jest transmisja danych. To, jego zdaniem nowy, niespenetrowany obszar, na którym za kilka lat będzie działało kilka milionów kart SIM. Play chce też stawiać na przenośność numerów - w zeszłym roku w ten sposób zdobył 50 tys. klientów.

Play w ciągu najdalej czterech lat chce zdobyć 15% komórkowego rynku. Operator zapowiada, że jako jeden z pierwszych na świecie wprowadzi telefon z systemem operacyjnym Android. Ma być dostępny w II kwartale. Do tej pory takie telefony mają tylko dwie globalne sieci - T-Mobile i Vodafone.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    27.  2009-03-12 11:16:50

    WhiteSMurff: a widzisz różnicę pomiędzy "pierwszy" a "jeden z pierwszych"? :-)

  • 0

    28.  2009-03-12 11:19:07

    wiem wiem :) do tego jeszcze tutaj wchodzi w grę słówko świat :P mój błąd :)

  • 0

    29.  2009-03-12 11:21:11

    WhiteSmurff: otóż to. :-)

  • 0

    30.  2009-03-12 11:28:05

    Czyli będę stawiać na prepaid. To już teraz wiem co niedługo zrobię po końcu umowy - przechodzę na Fresha.

  • 0

    31. ~despera  2009-03-12 11:41:17  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    dziś otrzymałam odp. od ery w sprawie UMTS w mojej miejscowości - są 3 nadajniki - jeden "dmucha" drugi ma powolnie a 3 nie... - 8.00 - 4 SMS.... nie bo nie hahaha może do końca 2009 roku.... - AHA - A TERAZ pytanie PLAY ma w identycznej lokalizacji Niżej podwieszone anteny 3g - tam gdzie era - i mam 5/5 sygnału.... to o czym my mówimy... jedyne co mnie trzyma to trudnosc w otrzymaniu tego kodu na simlocka

  • 0

    32. ~timur  2009-03-12 11:47:34  host: dqh173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 25 - LOLu a widzisz różnicę między Play Online, a pre-paidem Heyah? z online i laptopem będziesz po ulicy łaził? pzdr

  • 0

    33. ~  2009-03-12 12:25:21  host: 94.254.141.234

    #32. a ty chodzisz po ulicy z telefonem i z netu korzystasz? czepiasz sie nie wiesz sam czego, do sporadycznego skorzystania z netu na ulicy jak jest taka potrzeba żaden operator nie ma za drogo a jeżeli ktoś chce regularnie korzystać z netu to nie używa pre-paida tylko kupuje usługi internetu i tu znów wygrywa play :)

  • 0

    34. ~jls  2009-03-12 12:34:53  host: jsl-catv-user-244-188.streamnet.pl

    Fajnie jest potwierdzenie o wprowadzeniu przez Play pierwszego telefonu z system android. Ja stawiam ze to bedzie Huawei, pokazywane na targach w Barcelonie w zeszlym miesiacu.

  • 0

    35. ~pamietliwy  2009-03-12 13:14:50  host: gaja.tpnet.pl

    #34: ale prawdomówny rzecznik Play zapowiedział androida w 2 kwartale, a Hujawei zapowiedział się na kw. 3.

  • 0

    36. ~ziomek13  2009-03-12 14:30:11  host: acmz71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby nie play to frajerzy nadal płacili by 80gr do wszystkich a ja nadal bys sie pieprzył ze starterami by miec tyle samo co dzis w playu czyli 25gr

  • 0

    37. ~  2009-03-12 14:40:57  host: chello089076009016.chello.pl

    Kupiłem starter fresha za 5 zeta. Mam jeszcze 30 złotych w tik taku i spadam stamtąd.

  • 0

    38. ~sympatyczny  2009-03-12 15:04:00  host: chello089077101133.chello.pl

    @33: mnie do codziennego sprawdzania poczty, forow, gazet itp. wychodzi taniej heyah niz play online na karte. do tego nie heyah nie gupi zasiegu w budynkach, a play online czasem tak.

  • 0

    39. ~  2009-03-12 15:28:35  host: ddu157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @38. dlatego każdy wybiera co potrzebuje. Nie używam netu, nie wysyłam właściwie sms tylko mnie interesują rozmowy na stacjonarki i komórki. I play Fresh potrzebne mi funkcje ma. Net mam z TPSa lub kablówki w zależności od miejsca "postoju".

  • 0

    40.  2009-03-12 15:48:55

    Przed chwila widziałem reklamę TAK TAKa, na końcu hasło "Najlepsza oferta na kartę, takie rzeczy to tylko w Erze" Normalnie nie ma jak to ERA :D

  • 0

    41. ~  2009-03-12 16:02:21  host: ddu157.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chcą nałapać ludków przed 16.03?

  • 0

    42.  2009-03-12 16:10:02

    Orange już ruszyło do boju. W każdym bloku reklamowym jest ten chłopak z podartymi butami lub inne cudo. Ale natłok reklam nic W3 nie da jeśli oferta w porównaniu z Freszem jest nędzna.

  • 0

    43. ~gosc  2009-03-12 16:45:04  host: abbr147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kazda oferta jest dobra - trzeba tylko umiec wybrac dobra dla siebie... Nie dla kazdego play bedzie odpowiedni... Ja uzywam PoPa i jest dla mnie najlepszy, ale nie przecze ze ta oferta moze byc dla kogos dobra...

  • 0

    44. ~  2009-03-12 18:02:33  host: f142-059.opera-mini.net

    niedaleka przyszlosc prepaida? Min.30gr,pakiety do sieci i stacjonarek po 5-6gr/min.,internet 100,250,500 MB za 15,25,35zl.Ktory prepaid pierwszy?Chyba jednak nie Orange ani Biedronka..Mobilking tez pobity..Ech,co ten Gościu w stroju motocyklisty narobił;-)

  • 0

    45. ~bumbalo  2009-03-12 20:28:12  host: 18-bem-1.acn.waw.pl

    ze swoim netem 1Mbps play moze pomarzyc zdobyciu rynku. najpierw musza zbudowac siec i miec pelne hsdpa i dalej bo tak bo cienizna

  • 0

    46. ~  2009-03-13 11:17:32  host: adlz216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jaki tel z androidem? ktos ma jakis pomysl? bo mnie nic do glowy nie przychodzi... G1 zarezerwowany dla t-mobile/era, htc magic dla vodafone/plus. a na rynku do polowy roku raczej nic sie nie pojawi nowego napedzanego androidem.

Dodaj swoją opinię