Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobry ruch Vodafone w sprawie Polkomtela

Dobry ruch Vodafone w sprawie Polkomtela

WitekT 30 Marca 2006 10:34

0 0

Specjaliści gratulują Vodafone świetnego zagrania. Polscy udziałowcy mówią, że trzeba usiąść do rozmów.

Nie mam wątpliwości, że sprawa ma tło polityczne. Vodafone działaniami prawnymi usiłuje zablokować skarbowi państwa możliwość uzyskania pełnej kontroli nad spółką. Chce przeczekać rządy PiS, licząc, że z następnym rządem łatwiej się dogada. Vodafone mógłby po prostu nie skorzystać z opcji kupna akcji TDC, jeżeli nie zgadza się na wyznaczoną cenę. Jego postawa świadczy, że operatorowi chodzi głównie o odwleczenie transakcji. W tym wypadku mamy do czynienia z dużo prostszą sprawą niż w sporze o PTC. Wyrok trybunału powinien definitywnie zakończyć sprawę. Jeżeli polscy akcjonariusze będą reprezentować wspólne stanowisko, proces może się zakończyć stosunkowo szybko — uważa Piotr Woźny, radca prawny Kancelarii Prawnej Grynhoff, Woźny i Wspólnicy.
Zdaniem Jacka Walczykowskiego, przez wiele lat związanego z Elektrimem uwikłanym w spór o PTC, krok Vodafone to strzał w dziesiątkę. Tego typu wniosek to świetny element taktyki negocjacyjnej, wielokrotnie stosowany przez Vivendi w sporze o PTC. Zdziwiłbym się, gdyby Vodafone nie wniósł sprawy do międzynarodowego arbitrażu — mówi Jacek Walczykowski.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2006-03-30 11:03:31  host: caa200.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy te Kaczory moga zabrac łapska od PLUSA? Ten nasz skarb panstwa wszystko by chcial zagarnac. Juz wole Vodafone niż PLUS w łapskach PiSu.

  • 0

    2. ~  2006-03-30 13:52:51  host: nat-mo1.aster.pl

    jak by wszedł Vodafon to rząd nie miał nic do powiedzenia

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-233-99.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet