Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobry kwartał producentów komórek

Dobry kwartał producentów komórek

WitekT 26 Sierpnia 2005 12:00

0 0

Producenci telefonów komórkowych sprzedali ich w II kwartale 190,5 mln, o 21,6% więcej niż przed rokiem - wynika z danych firmy analitycznej Gartner Dataquest.

Tak dobre wyniki były możliwe dzięki szybko rosnącej liczbie klientów sieci komórkowych w takich krajach jak Chiny i Indie. W mocno nasyconej już w Europie Zachodniej telefony z kolei wymieniano na nowe, z coraz lepszymi aparatami fotograficznymi.
Tylko w Japonii rezultaty były gorsze niż przed rokiem. Nokia umocniła się na pozycji lidera z 60,8 mln sprzedanych telefonów, natomiast największym przegranym był Siemens, który - zdaniem analityków Gartnera - ma m.in. zbyt małą ofertę produktów. Gartner przewiduje, że producenci znajdą w tym roku nabywców na 780 mln aparatów komórkowych.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Tomek960  2005-08-28 12:47:09  host: aou82.internetdsl.tpnet.pl

    Bo Siemens to kijowa marka. Nie dziwie sie ze ludzie tego nie kupuja :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet