Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobry 2Q Grupy TP?

Dobry 2Q Grupy TP?

LuiN 29 Lipca 2008 08:26

0 0

Analitycy są bardzo optymistyczni w prognozach wyników Grupy TP za 2Q 2008. Kalkulują wzrost zysku netto grupy o aż 27% - pisze Gazeta Prawna.

To przede wszystkim zasługa zdecydowanie lepszych wyników za pierwszy kwartał, niż zakładały je prognozy. od prognoz wyników za I kwartał. W drugim kwartale TP zapewne nie tworzyła rezerw na kary nałożone przez regulatora. Rok wcześniej utworzyła ich 190 mln zł.

Ponadto analitycy zwracają uwagę, że wraz z ograniczaniem inwestycji przez TP spada amortyzacja. Część analityków sądzi, że w środę TP, publikując wyniki za II kwartał, zdecyduje się na podniesienie prognozy tegorocznych przychodów.

Aktualna prognoza zakłada ich spadek w skali roku o 1%. Według analityków grupa TP w II kwartale po raz kolejny pokonała spadkową tendencję i dzięki rosnącym przychodom z usług telefonii komórkowej odnotowała wyższą sprzedaż niż w analogicznym okresie 2007 roku.
Szybko topnieją przychodzy z telefonii stacjonarnej. Przychody w tym segmencie mogą być niższe o 10-11% w porównaniu z II kwartałem 2007 roku - ocenia Michał Buczyński, analityk Millennium DM. Uśrednione prognozy zebrane przez Gazetę Prawną z dziewięciu domów maklerskich dają prognozę 4,54 mld zł przychodów, czyli o 0,7% więcej niż rok wcześniej. Inni analitycy spodziewają się spadku nawet o ponad 11%.

W segmencie telefonii komórkowej dynamika wzrostu będzie stopniowo spadać. Powody są trzy: rynek się nasycił, rośnie konkurencja i spadają stawki w rozliczeniach między operatorami, które odpowiadają za około 25% przychodów PTK Centertel.

Analitycy w swych prognozach zakładali, że PTK Centertel odnotuje w II kwartale wzrost liczby aktywnych kart SIM. Tymczasem po opublikowaniu danych przez GUS wiele wskazuje na to, że w II kwartale - podobnie jak w pierwszych trzech miesiącach roku - baza klientów sieci Orange spadła.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2008-07-29 21:55:27  host: aaxb144.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ♪◙I hate TP.♪◙

 • 0

  2. ~romanie  2008-07-30 09:55:16  host: gba170.internetdsl.tpnet.pl

  nie dziwi, ostatnie oferty orange (abonament czy prepaid) są po prostu ok, ludzie to kupują.

 • 0

  3. ~sailor  2008-07-30 14:47:02  host: host-86-63-158-89.pronet.lublin.pl

  mnie do gustu przypadła szczególnie oferta na kartę z darmowym numerem :D czegoś takiego szukałem od dawna

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet