Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobre wyniki Energisu

Dobre wyniki Energisu

WitekT 5 Listopada 2004 09:48

0 0

Energis Polska osiągnął po trzech kwartałach 2004 roku przychody wyższe od planowanych w tegorocznym budżecie. Przychody spółki w trzecim kwartale osiągnęły 68 milionów złotych były wyższe w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o prawie 100%.

Łącznie w ciągu pierwszych 3 kwartałów tego roku przychody Energis Polska przekroczyły 186 milionów złotych, a firma już w lipcu przekroczyła poziom całorocznych przychodów z 2003 roku.

Zysk operacyjny przed amortyzacją EBITDA w trzecim kwartale br. wyniósł 6,3 mln złotych i wzrósł łącznie do 15 milionów złotych po 9 miesiącach.

Na koniec trzeciego kwartału 2004 roku z usług Energis Polska korzystało ponad 4200 firm. Liczba klientów wzrosła o pół tysiąca firm z ponad 3,7 tysiąca w drugim kwartale.
W trzecim kwartale Energis poczynił nakłady na rozwój sieci. We wrześniu br. uruchomiona została centrala 5ESS Lucent i przeprowadzono migrację systemu Ericsson Engine Bridgehead do Engine Integral. Dzięki połączeniu dwóch działających niezależnie od siebie rozwiązań, Energis Polska rozbudował niezawodną platformę głosową, która w przyszłości pozwoli na udostępnianie nowych usług telekomunikacyjnych.

Drugi kwartał upłynął pod znakiem liberalizacji rynku. Energis w ramach usługi Energis 1066 udostępnił swoim klientom i abonentom TP możliwość wykonywania połączeń lokalnych z wykorzystaniem infrastruktury Energis.

Firma udostępniła również alternatywny i tańszy sposób na wykonywanie połączeń międzynarodowych klientom wszystkich sieci telefonii komórkowej w Polsce.

We wrześniu 2004 roku, do grona partnerów Energis Polska dołączył portal internetowy z grupy TP - Wirtualna Polska. Tym samym wśród partnerów VISP (wirtualnych dostawców Internetu) znajdują się wszystkie liczące się na rynku portale, wortale i usługodawcy internetowi w Polsce.

Źródło tekstu: Energis     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet