Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi

Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi

sirmark 7 Kwietnia 2004 03:10

0 0

Amerykańska firma ON World zaprezentowała optymistyczną prognozę dla rozwoju technologii Wi-Fi w Europie.

Europejskie punkty dostępowe już w roku 2009 mają przynosić ich operatorom wpływy na poziomie 1 mld USD. Do tego czasu mieszkańcy Starego Kontynentu będą mieć do swojej dyspozycji aż 174 tys. punktów dostępowych. Rozwój będzie stymulowany zarówno przez operatorów telefonii stacjonarnej, którzy dzięki Wi-Fi rozszerzą zakres swoich usług, jak i przez operatorów "komórek", którym technologia bezprzewodowa pozwoli wreszcie zrealizować zyski z inwestycji w sieci 3G.
Europa jest dla rozwoju Wi-Fi idealnym rynkiem. Posiada gęste zaludnienie Europy, telefony komórkowe są bardzo popularne, rośnie też dostępność łącz szerokopasmowych. Kolejne atuty to scentralizowana infrastruktura telekomunikacyjna, a nawet... popularny wśród Europejczyków obyczaj przesiadywania w kawiarniach. Dlatego eksperci z ON World są przekonani, że potencjał Wi-Fi zostanie w Europie świetnie wykorzystany. Ostrożne podejście użytkowników do nowej technologii ma być przejściowe i wynika głównie z niskiej wiedzy o Wi-Fi, wysokich kosztów oraz kłopotów z roamingiem.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet