Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi

Dobre prognozy dla europejskiego Wi-Fi

sirmark 7 Kwietnia 2004 03:10

0 0

Amerykańska firma ON World zaprezentowała optymistyczną prognozę dla rozwoju technologii Wi-Fi w Europie.

Europejskie punkty dostępowe już w roku 2009 mają przynosić ich operatorom wpływy na poziomie 1 mld USD. Do tego czasu mieszkańcy Starego Kontynentu będą mieć do swojej dyspozycji aż 174 tys. punktów dostępowych. Rozwój będzie stymulowany zarówno przez operatorów telefonii stacjonarnej, którzy dzięki Wi-Fi rozszerzą zakres swoich usług, jak i przez operatorów "komórek", którym technologia bezprzewodowa pozwoli wreszcie zrealizować zyski z inwestycji w sieci 3G.

Europa jest dla rozwoju Wi-Fi idealnym rynkiem. Posiada gęste zaludnienie Europy, telefony komórkowe są bardzo popularne, rośnie też dostępność łącz szerokopasmowych. Kolejne atuty to scentralizowana infrastruktura telekomunikacyjna, a nawet... popularny wśród Europejczyków obyczaj przesiadywania w kawiarniach. Dlatego eksperci z ON World są przekonani, że potencjał Wi-Fi zostanie w Europie świetnie wykorzystany. Ostrożne podejście użytkowników do nowej technologii ma być przejściowe i wynika głównie z niskiej wiedzy o Wi-Fi, wysokich kosztów oraz kłopotów z roamingiem.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-136-57.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet