Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Do przetargu coraz bliżej - może nawet już jutro

Do przetargu coraz bliżej - może nawet już jutro

WitekT 21 Lutego 2005 12:22

0 0

Najpewniej już we wtorek rozpocznie się wielki przetarg, który może wyłonić czwartego operatora telefonii komórkowej.

W grę wchodzi inwestycja o wartości miliarda euro i wyczekiwane przez klientów obniżki cen.
Potencjalni inwestorzy mogą się ubiegać o prawo do budowy sieci GSM oraz UMTS. Nowy operator mógłby zacząć działalność na przełomie roku. Przetargiem interesują się tacy giganci jak Hutchison Whampoa z Hongkongu, szwedzkie Tele2 oraz polskie firmy: Netia, Energis i Sferia. W walce mogą wziąć udział również trzej obecni operatorzy komórkowi. Ich cel jest zupełnie inny - zdobycie dodatkowych częstotliwości dla swoich sieci i jednoczesne zablokowanie wejścia czwartego gracza, który z pewnością doprowadziłby do wojny cenowej, żeby wyrwać kawałek rynku.

URTiP zapewnia, że jego intencją jest zaostrzenie konkurencji, a więc wprowadzenie czwartego operatora. Jednak potencjalni inwestorzy uważają, że nie preferuje ich w wystarczającym stopniu.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~sceptyczny  2005-02-21 12:54:00  host: aht70.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Zapewne i tak sie skonczy jakas afera zwiazana z gigantycznymi lapowkami i zwyciestwem najgorszej oferty przetargowej jednego z dzisiejszych operatorow komorkowych :>

 • 0

  2. ~sss  2005-02-21 13:11:00  host: dmq49.neoplus.adsl.tpnet.pl

  rajciu watpie czy to sie uda moze Hutchison sie do nas dostanie byloby super

 • 0

  3. ~pyp  2005-02-21 14:21:00  host: axp163.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mi to tam lata! Ja mieskam w takim zadupiu że zaden operator który będzie świadczył usługi 3G w przeciągu 5-ciu lat albo i 6-sciu Tutaj usług nie wprowadzi! Robta co chceta! :P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-8-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.