Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Do listopada decyzja o podziale TP, na razie praca nad planem telekomu

Do listopada decyzja o podziale TP, na razie praca nad planem telekomu

WitekT 28 Stycznia 2009 15:59

0 0

UKE jesienią zdecyduje o podziale Telekomunikacji Polskiej lub wprowadzeniu przygotowanego przez TP programu równoważności dostępu, czyli alternatywy dla separacji funkcjonalnej - poinformował Jacek Strzałkowski, rzecznik UKE.

W grudniu 2008 roku prezes UKE Anna Streżyńska wszczęła postępowania w sprawie nałożenia na TP obowiązku funkcjonalnej separacji na część hurtową i detaliczną, zarzucając telekomowi m.in dyskryminację operatorów alternatywnych i przepływ informacji pomiędzy spółkami Grupy TP. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

W tym czasie telekom przedstawił pakiet propozycji, które mają przynieść efekty podobne do kosztownego podziału. Szerzej pisaliśmy o tym m.in. w tej wiadomości.

Przedstawiony przez TP program "Równoważność dostępu" można określić jako wersję roboczą. Odbyło się w tej sprawie kilka spotkań, a podczas dzisiejszego został ustalony harmonogram działań na najbliższe miesiące, który zakłada, że jesienią, czyli miedzy wrześniem a listopadem prezes zdecyduje, czy przyjmie pakiet TP, czy wyda decyzję o podziale - powiedział Strzałkowski.
Wcześniej - w lutym-marcu - TP ma przygotować i przekazać UKE program równoważności dostępu, uwzględniając wszystkie poruszone przez urząd problemy, pytania. Dokument ma też zawierać wstępny szacunek kosztów i szczegółowy harmonogram przeprowadzenia zaproponowanych zmian.

W kwietniu planowane są konsultacje projektu z operatorami alternatywnymi i zebranie ich stanowisk. Od maja do czerwca obyć się mają cztery spotkania trójstronne TP, UKE i operatorów alternatywnych.

W lipcu-sierpniu TP ma przygotować i przekazać UKE ostateczną wersję projektu równoważności dostępu uwzględniając opinię UKE, operatorów alternatywnych oraz izb telekomunikacyjnych.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~Chrome_TP  2009-01-28 16:34:32  host: 212.160.172.70

  Najlepiej dla wszystkich byłoby wdrożenie rozwiązania TP - bo dla TP jest on najtańszy, Dla UKE wygodny bo nie ma gwarancji że unia zatwierdzi podział, tworzy on wrażenie że strony ze sobą rozmawiają a nie walcza ;] + na pewno propzycja TP będzie mniejszym szokiem dla branży/rynku niż podział i mniej bajzlu powstanie przy jego wdrażaniu ;] Niemniej zobaczymy jak się sprawa rozwinie ;]

 • 0

  2. ~mimi  2009-01-28 18:20:41  host: 193.120.116.179

  chrome_tp, za przeproszeniem co ty pleciesz??? podzial, najszybciej jak sie da i to strukturalny, a nie przedluzanie agonii i spowalnianie calego procesu. dziekuje.

 • 0

  3.  2009-01-28 18:29:32

  Popieram wypowiedź kolegi pod nr 2. Rozwiązania TP już wiele razy się nie sprawdziły czemu miałoby być inaczej tym razem? Można ciąć TP na pół w ciemno :-)

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2009-01-28 18:32:56  host: 86-59-n1.aster.pl

  WitekT: jeszcze ostrzej napisałeś, niż w poprzedniej swojej info, czy też w "zwiasutnie" UKE z grudnia 2008r. Nie było żadnego "wszczęcia postępowania w sprawie" - jak napisałeś. Do "wszczęcia" niezbędne jest dokument nazywany postanowieniem. Nie było też decyzji (administracyjnej)w sprawie podziału, jak pisano w prasie. Pani Prezes tylko podjęła decyzję (takie postanowienie w głowie)że się weźmie za sprawę ewentualnego podziału TP. Też bierzesz udział w szumie medialnym? Wybacz..

 • 0

  5. ~ttt  2009-01-28 18:44:21  host: ip-94-42-34-236.multimo.gtsenergis.pl

  Decyzja już dawno została podjęta.

 • 0

  6. ~MI  2009-01-29 10:10:13  host: gpmtib-2638cda8.mi.gov.pl

  ale nie administracyjna. Szef serwisu nie jest obiektywny.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-25-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet