Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Do końca bieżącego roku Internet w prawie 800 samolotach

Do końca bieżącego roku Internet w prawie 800 samolotach

Q! 8 Maja 2009 10:27

0 0

Według firmy analitycznej In-Stat, Internet podczas lotu będzie dostępny w tym roku dla pasażerów prawie 800 samolotów. W tym czasie powiększą oni przychody linii lotniczych o 47 mln dolarów.

Według Daryla Schoolara, analityka In-Stat, nadszedł ten moment, w którym pasażerom nie wystarcza już infrastruktura multimedialna dostępna do tej pory na pokładach samolotów. Zmusza to przewoźników do zaoferowania nowego medium, jakim jest łączność z Internetem. Nie będzie to dla nich łatwe zadanie, gdyż w dobie nienajlepszej sytuacji makroekonomicznej będą oni zmuszeni do poniesienia dodatkowych, niemałych kosztów.
Jednak według firmy In-Stat takie wydatki mogą przynieść liniom lotniczym wiele korzyści. Wśród nich wymienia się przede wszystkim dochody z tego tytułu. Co prawda do końca bieżącego roku mają one wynieść dla całej branży jedynie 47 mln dolarów, jednak już pod koniec 2013 roku roczne przychody z tego tytułu mają osiągać poziom 1 mld dolarów w skali roku.

Pozostałe wyniki badań przeprowadzonych przez In-Stat mówią, że:
przychody linii lotniczych z tytułu dostępu do Internetu na pokładach samolotów mają się podwajać każdego roku w latach 2009-2013,
wśród firm dostarczających tego typu rozwiązania znajdą się m.in. Aircell, Panasonic oraz Row44,
so roku 2013 będzie realizowanych ponad 200 mln połączeń z Internetem rocznie, z czego większość stanowić będzie dostęp na liniach dalekiego zasięgu,
jedna trzecia połączeń ma być realizowanych z wykorzystaniem urządzeń podręcznych, podczas gdy dwie trzecie - przy użyciu komputerów przenośnych.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ciapus  2009-05-08 12:07:52  host: 2.202.116.195.easy-com.pl

    a za 10 lat będzie łącze 1GB/s dla każdego pasażera :D - nie ma to jak reklama firmy która chce sprzedać i tyle... To co może zaczniemy sprzedawać firmowe serwetki Telepolis na tych pokładach aby zwiększyć ruch w sieci - a nóż ktoś zapomni się odłączyć i będzie w mediach iż lot za 1pln a net za 1 500.....

  • 0

    2. ~  2009-05-08 14:28:33  host: 193.164.157.81

    Q! czy ty do tlumaczenia uzywasz translatorow?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kto, według Ciebie, będzie liderem rynku smartfonów w 2019 roku?

Jubileuszowy Galaxy S10 może trafić na rynek w trzech wersjach

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet