Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Do kogo trafią akcje Polkomtela?

Do kogo trafią akcje Polkomtela?

WitekT 20 Grudnia 2005 10:22

0 0

TDC wychodzi z Polkomtela. Pakiet wart 950 mln euro pomaga mu sprzedać Goldman Sachs. Kto go kupi? Wszystko ma być jasne do 12. stycznia.

TDC rozpoczął negocjacje w sprawie sprzedaży swoich 19,6% udziałów w Polkomtelu. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Duński dziennik Boersen podaje, że TDC negocjuje z Vodafone i z pozostałymi akcjonariuszami spółki. Zdaniem gazety, zainteresowane są także inne fundusze inwestycyjne i inwestorzy strategiczni. Sami zainteresowani odmawiają oficjalnych wypowiedzi na ten temat.

Statut Polkomtela daje obecnym akcjonariuszom prawo pierwokupu. Każdy z nich ma prawo do kupna pakietu operatora proporcjonalnego do posiadanych obecnie udziałów. Wezwanie na TDC kończy się 12. stycznia. To jest też data graniczna dla akcjonariuszy Polkomtela. Z nieoficjalnych informacji wynika, że porozumienie między akcjonariuszami zakłada, iż zmiana w akcjonariacie jednego z właścicieli operatora uruchamia prawo pierwokupu. Na razie polscy akcjonariusze zbierają opinie prawników, ale jest duża szansa, że do 12. stycznia zdecydują, co zrobić z akcjami operatora.
Do tej pory polscy akcjonariusze opowiadali się za sprzedażą akcji Polkomtela. We wczorajszym wywiadzie dla Gazety Wyborczej minister skarbu Andrzej Mikosz podtrzymał chęć uplasowania akcji operatora na giełdzie.

W kręgach polskich akcjonariuszy pojawia się coraz więcej głosów optujących za dokupieniem akcji Polkomtela. Jedna z nieoficjalnych wersji mówi, że taka transakcja mogłaby zostać przeprowadzona przy pomocy Telefonii Dialog, która stałaby się wehikułem inwestycyjnym.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~nizin  2005-12-20 10:59:30  host: dps180.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I tak skończy sie na tym, że wielki międzynarodowy koncern wykupi i zrobi to samo co orangutan z ideą

 • 0

  2.  2005-12-20 15:26:37

  Prawda !

 • 0

  3. ~kamil1221  2005-12-20 17:38:42  host: host-ip131-131.crowley.pl

  Bzdzmy dobrej nadziej moze wrscie wejdzie 4 operator to ceny beda nizsze??

 • 0

  4. ~zapomnialem nicka  2006-01-08 15:43:43  host: cqu186.neoplus.adsl.tpnet.pl

  przy wejsciu oranga też miało być taniej i co - nie wyszło :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet