Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Do IKO dołącza kolejnych 5 banków

Do IKO dołącza kolejnych 5 banków

Piszemy o tym pierwsi WitekT 4 Lipca 2013 10:09

6 1

Płatności mobilne IKO PKO Banku Polskiego zostaną wydzielone do odrębnej spółki, do której dołączy 5 kolejnych banków - Millennium, BZWBK, Alior, mBank oraz ING Bank Śląski.

Zobacz: Płatności telefonem w ofercie PKO Banku Polskiego.

Banki wchodzące w skład konsorcjum mają razem 16 mln klientów oraz ponad 70-procentowy udział w segmencie młodych klientów. Podstawą działania nowego systemu będzie system IKO, jednak aplikacje transakcyjne będą przygotowane oddzielnie dla każdego z banków. Konsorcjum jest otwarte na kolejnych partnerów - zarówno po stronie banków, jak i akceptantów.




Z IKO korzysta w tej chwili 40 tys. klientów banku PKO BP, którzy do tej pory wykonali prawie 70 tys. transakcji na łączną kwotę 16 mln zł.

<-ankiety[359]>

Źródło tekstu: wł     

w sumie: 28
  • 0

    10. ~k.  2013-07-04 11:29:28  host: v10-12.opera-mini.net

    mylacy tytuł

  • 0

    11. ~  2013-07-04 12:17:05  host: user-164-127-47-126.play-internet.pl

    @7, @8 po co?

  • 0

    13. ~Rafał  2013-07-04 12:28:03  host: afje68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To bardzo dobra wiadomość, że bank porozumiały się ponad podziałami na rzecz rozwoju mobilnych płatności!

  • 0

    15. ~mis  2013-07-04 13:01:05  host: adjd211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a kiedy WP 8 na IKO ?

  • 0

    16. ~  2013-07-04 13:06:32  host: public24956.xdsl.centertel.pl

    działa ta aplikacja na samsung solid b2710 ?. bo chętnie bym zrezygnował z karty płatniczej .

  • 1

    17.  2013-07-04 13:06:47

    Mogliby swoje Inteligo dołączyć. Na razie nie ma wielu miejsc gdzie można tak płacić. Pomysł nie jest głupi i pewnie sam skorzystam jak tylko będę miał możliwość.

  • 1

    19.  2013-07-04 15:35:02

    Może PKOBP w końcu dodaliby swoją ofertę, czyli inteligo a nie inne banki...

  • 0

    20. ~gdy  2013-07-04 17:14:51  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    brawo, ale zobaczymy kiedy faktycznie to ruszy i czy bedzie faktycznie działało - a co najważniejsze czy tego typu płatność bedzie prosta i szybka

  • 0

    21. ~W4Ready  2013-07-04 17:22:09  host: public-gprs358425.centertel.pl

    Na jakich systemach działa apka IKO?

  • 0

    22. ~W4Ready  2013-07-04 17:24:55  host: public-gprs358425.centertel.pl

    I jeżeli ktoś testował, to jaki ma apetyt na transfer danych (średnio przy transakcji)?

  • 0

    23.  2013-07-04 17:40:11

    Taka średnia wiadomość, o ile skopiują istniejące rozwiązanie 1:1, bo apka nie działa na Androidzie z rootem. Trzeba się namęczyć żeby to obejść, a i tak nie zawsze się udaje.

  • 0

    24.  2013-07-04 18:11:08

    I bardzo dobrze. Ja zrezygnowałem z karty płatniczej, bo bank na siłę wciska paypasa, bez możliwości jego dazaktywacji. Do płatności bezgotówkowych i za granicą zostałą mi kredytówka z 1% zwrotem kwoty transakcji. Kasę wybierał będę teraz przy pomocy komórki w bankomacie :)

  • 0

    25. ~raktut  2013-07-04 19:09:17  host: 89-24-232-56.static.akk.net.pl

    @planet ludzi z rootem jest tak mało, że nie są brani nigdy pod uwagę @a.warzecha prawie wszystkie obecne abonamenty mają w pakiecie internet, więc wątpię w darmowy transfer

  • 0

    26.  2013-07-04 21:06:40

    @up: niestety. Mam jeszcze inny system, ale generalnie wkurza mnie takie rozwiazanie tematu...

  • 0

    27. ~gorylla  2013-07-05 09:37:07  host: public26634.xdsl.centertel.pl

    @ 25 - popieram @ 14 - bez przesady, z apki korzysta się przecież dość rzadko i nic wielkiego nie ściąga, więc transfery miesięczne będą na minimalnym poziomie, teraz większość (jak nie wszystkie) abonamenty mają przyzwoite pakiety danych w standardzie, więc nie ma się czym martwić @ 23 - rzeczywiście- problem dotknie całe rzecze klientów ;D, rootujesz- bierzesz na siebie ryzyko niedziałających apek, nie rootujesz- w sumie też bierzesz na siebie ryzyko niedziałających pewnych apek- takie są konsekwekwencje pewnych wyborów- więc się nie użalaj na losem, który sam sobie wybrałeś @ 24 na twoim miejscu nie rezygnowałbym całkowicie z kart- zdarzyło mi się, że apka odmówiła posłuszeństwa przy bankomacie, albo wyobraź sobie bankomat w miejscu, gdzie z zasięgiem jest słabo (rzeczywistość)- czekasz przy bankomacie aż apka nawiąże połączenie, a za tobą rzesza ludzi w kolejce po kasę, odżegnuje cię od czci i wiary Ogólnie informacja bardzo dobra

  • 0

    28. ~angela78  2013-07-05 09:50:12  host: h4F629742.cli.nitronet.pl

    Do użytkownika W4Ready: Apka IKO działa OS (4.3 i nowsze), Android (2.2 i nowsze), BlackBerry (wersje 5.X, 6.X i 7.X), Symbian oraz telefonach umożliwiających instalację aplikacji Java. Ja mam na androidzie i fajnie działa apka.

  • 1

    29. ~aprila  2013-07-05 14:01:40  host: 194.242.62.91

    Pod koniec sierpnia po migracji Inteligo na nowy system informatyczny, taki sam jak w PKO, IKO ma być też dostępna dla klientów Inteligo. A później pozostałych banków, które wczoraj podpisały porozumienie i wówczas odczujemy wszyskie korzyści związane z budową jednolitego systemu płatności mobilnych . Mając IKO już teraz można wypłacać pieniądze z bankomatu, można przesyłać je na komórkę drugiej osoby, można wystawić czek i przesłać go na komórkę dziecka przebywającego na kolonii, można sprawdzić stan rachunku - wszystko przez komórkę. Pewnie za rok, ten system będzie dostępny dla klientów wszystkich banków, które podpisały porozumienie - oficjalnie podają, że to 70 proc wszystkich Polaków. Wielka sprawa!!!

  • 0

    30.  2013-07-06 13:58:53

    @gorylla #27: to jest de facto pierwsza apka, która nie działa na roocie. I tak, jako trochę bardziej świadomy użytkownik, mam problem z takim rozwiązaniem - CAŁA konkurencja stosuje inne rozwiązania. Poza tym, gdybyś doczytał następny komentarz, to widziałbyś, że mam alternatywę (konkretnie w postaci iOSa) i nie jest to użalanie, tylko raczej stwierdzanie faktów, także gadaj zdrów.

  • 0

    31. ~Adrianna  2013-09-03 20:01:33  host: user-164-126-211-89.play-internet.pl

    IKO się super sprawdza w przesyłaniu czeków ! I można już płacić przez aplikację w Realu więc w ten weekend pojadę do Reala na zakupy....

  • 0

    32. ~Skrable  2014-01-29 15:03:41  host: 194.242.62.93

    Co wy tu piszecie od dawna klienci inteligo moga ściągać apkę. Ja musiałem długo czekać bo mam roota, ale się doczekałem. Ostatnio ściągnałem IKO na telefon i zrobiłem pierwsza transakcje - super

Dodaj swoją opinię